Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok, ha a fiatok...

Ti mit szólnátok, ha a fiatok lány szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy milyen válaszokat fogok kapni, de kíváncsi vagyok, hogy itthon, Magyarországon mi erről a vélekedés...


Én egy 18 éves fiú vagyok. Tehát fiúnak születtem. Évek óta tudtam, hogy valami nincs rendben velem. Motiválatlan, kedvetlen, szorongó, betegesen magába forduló voltam amióta elkezdtem kamaszodni. Igazából már több éve, hogy először átfutott az agyamon ez a transz dolog, de mindig próbáltam elnyomni és elrejteni ezt az érzést, aminek következtében többször próbáltam már meg öngyilkos is lenni. Néhány hete azonban (igazából nem tudom minek a hatására) végre bevallottam magamnak, hogy én lány akarok lenni. Pontosabban én már most is 'egy lány vagyok, csak fiú testben'. Miután végre őszinte lehettem magammal, végre elkezdhettem lányos dolgokat csinálni, amiket mindig is akartam (női ruhák, kozmetika, nőies testbeszéd, nőies megjelenés... stb.). Igazából ennek következtében jöttem rá, hogy akármennyire is próbáltam tudat alatt elrejteni ezt a dolgot, elképesztően sok esetben lerítt rólam, hogy valami nem okés velem. Tehát mondhatni a környezetem sem egy férfias úriembernek ismer, hanem kicsit furának, kicsit "melegesnek" tart mindenki. Ez csak mostanában esett le, hogy valószínűleg csak nekem volt ekkora meglepetés, hogy lány szeretnék lenni, mások már sejthették, hogy mi a helyzet.


Amióta tehát coming outoltam magamnak nagyon jól érzem magam. Szabad és motivált vagyok, van kedvem élni, vannak terveim és vonz az élet, miközben mindeddig taszított minden, ami nem a számítógépem.


Szerencsére eléggé feminin alkatom van, nagyon kisfiús az arcom, alacsony vagyok és vékony, tehát nem nézek ki hülyén, ha kicsit lányosabban öltözöm, igazából még jól is áll.


Szeretnék ezzel továbbmenni a közeljövőben. Tehát hormonterápia, műtétek és satöbbi.


Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz, tehát a "meleg fiam van" kifejezés nagyon nem illik rám.


Igazából ismervén édesanyámat ha majd elmondom ezt neki (ami még több hónap), nem fog kiakadni, mert toleráns és meg fogja érteni, hogy én fiúként egyszerűen nem érzem jól magam, nem tudok így élni. Egyébként ő is sejti már, hogy valami nem szokványos velem kapcsolatban, de ő a melegségre tippel.

Apa véleménye pedig igazából nem nagyon érdekel, ő egy alkoholista, igazából ha elmondanám ezt neki, akkor a felét nem értené, a másik felét elfelejtené mire befejezem a mondandómat.


Igazából ezzel a dologgal nem ártok senkinek, sőt... Mivel boldogabb leszek, így produktívabb, hasznosabb is. Máskülönben, ha fiú maradnék elkerülhetetlennek látom az öngyilkosságot, a depressziót vagy esetlegesen a börtönt.


2018. febr. 16. 15:14
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
51%

35 éves, két gyerekes anyuka vagyok, harmónikus család vagyunk. 2 lányunk még csak 7,5 és 3 évesek. Azt már tudom, hogy vannak dolgok, amiket elfogadnék és vannak, amiket nem. Kicsit furcsán is hangozhat valakinek, hogy ha ezt elfogadnám, akkor azt a másikat nem. De nem vagyunk egyformák, ki ezt fogadja el, ki azt.

Annyit biztosan tudok, hogy hamarabb fogadnám el, hogy a lányom fiú akarjon lenni, minthogy drogozzon, vagy hogy a fülébe olyan fülbevalót tegyen, ami egy óriási lyukat csinál a fülcimpáján...hát azt bizti nem engedném, amíg itthon él, akárhány éves is legyen. De ha kiderülne, hogy leszbikus vagy fiú akar lenni, abba belenyugodnék. Kicsit sajnálnám, hogy így alakult. Nem úgy, ahogy gondolod. Engedd meg, hogy elmagyarázzam. Nem akarok megsérteni senkit. Az mindenkinek világos, hogy alapjáraton úgy lettünk teremtve, hogy ellentétek vonzzák egymást. Mármint 1 fiú, 1 lány. Ez vitathatatlan. Na most én úgy gondolom, hogy az a tény, hogy előfordul, hogy ez nem így alakul, szerintem annak tudható be, hogy genetikailag valami hiba csúszott be. Valamiért "rosszul" vannak programozva azok az embertársaink, akik a hasonló nemhez vonzódnak vagy az ellenkező neműségre vágynak. Jelenleg ez még nincs kimutatva, de nem tudom elképzelni más okát, minthogy valamelyik génünk egy icipicit más. Ennél fogva nem lehet ellene mit csinálni. Nem betegség, amit meg lehet gyógyítani.

Remélem nem sértődsz meg ezen, mert a legkevésbé sem sértésnek szántam. Szóval azért sajnálnám, hogy így alakult, mert nem tehet róla senki, ha olyannak születik, hogy a másik testbe vágyik. Szörnyű lehet tépelődni éveken keresztül...mert legelőször is magadat kellett, hogy elfogadd és ha jól sejtem, most vagy abban a stádiumban, amikor próbálod elfogadtatni magadat a külvilággal, elsősorban a szeretteiddel.

Ha a lányom körülbelül ilyen idősen idejönne hozzám és előállna azzal, hogy ő fiú akar lenni, hát először nyelnék egy nagyot, aztán hagynám, hogy végigmondja az egészet és kitárja a szívét. Aztán azt mondanám neki, hogy lassan, óvatosan vágjunk bele ebbe az egészbe, próbáljuk ki, hogy hogy működik. Azért is, hogy ő megszokja, aztán a közvetlen környezete, majd a távolabbi környezete megszokja. De nem azért kell megszoktatni a környezetével, hogy ő fiú akar lenni, mert nekik jó legyen, hanem azért, mert ha hirtelen zúdul rá mindenkire, akkor biztosan csak elutasítást kap vissza a lányom. Az egyébként mindenkinek világos a gyerek kiskorától kezdve, hogy ő más.

Ha lassan, fokozatosan mélyülsz el benne, akkor menetközben egyre magabiztosabb lehetsz a dolgodban, hogy ezt te tényleg akarod.

18 éves vagy. A hormonok tombolnak benned. Ha nem akarsz elhamarkodott, visszavonhatatlan döntést hozni, szerintem, lassan, fokozatosan alakulj át.

Néztem egy pár hónapja egy dokumentum filmet. Egy srác volt benne. 16-18 éves volt. Eldöntötte, hogy ő lány akar lenni, mert kicsi kora óta lappangott benne. Az anyukája teljes mértékben mellette állt. Kiharcolták, hogy kaphasson hormonokat, mindannak ellenére, hogy a pszichológus nem tudta egyértelműen kimondani a transzneműséget. A fiú elkezdte a hormonkezelést. Lányos ruhák, és a melle is elkezdett nőni, a hangja is változott és a testi karakteres jegyei is lányosodtak.

Egy év múlva a gyerek rájött, hogy ő mégse akarja ezt....visszavonhatatlan "hibák" keletkeztek a testében. Most épp a műtétre várnak, hogy leoperálhassák a mellét.

Nem azt mondom, hogy veled is ez van. De megtörténhet. Legtöbb országban nem lehet gyerekeknek ilyenfajta hormonkezelést adni...pontosan ez okból. Mert a tinik még keresik az identitásukat, és ezzel semmi baj nincs.

Tudom, hogy írtó nehéz, biztosan az. És azt mondod, évekóta erre vársz, te nem tévedsz. De várj, míg a tinédzser koron túljutsz egy pár évvel. Akkor tisztább kép lesz majd előtted.

Hatalmas dolog ez, és írtó nehéz visszacsinálni, ha mégis tévedsz.

Elkezdhetsz lányosabban élni, de semmiképp ne vágj bele hormonkezelésbe még pár évig.

Egy vagy akár több szakember, pszichológus véleménye alapjáraton is kell hozzá, ha el akarod kezdeni, de javallom is. Legalább egy évig kell nőként élned, mielőtt megcsinálnak bármiféle beavatkozást.

Sok sikert és remélem megtalálod az utad akár nőként, akár férfiként.

2018. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
65%
Az első sokk után, azt hiszem átbeszélnél vele a dolgot, talán lebeszélni is megpróbálnám, de emiatt nem "fordulnék el" tőle és amiben tudnám, támogatnám.
2018. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
75%
Ki mondta hogy nem fogadnám el? De tegyük fel hogy megvan a hormonkezelés, van cici és a nemváltó műtét is sikeres. Utána? Nőként egyedül? Mert ha a férfiakhoz "nem igazán vonzódsz" akkor maradnak a nők vagy tévedek? Tényleg érdekel a hogyan tovább!
2018. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
35%

Ha valóban transznemű lenne a gyerekem, tudom, hogy mellette állnék.


De azt is tudom, hogy a fiatalok útkeresése nagyon sok mellékvágányon keresztül vezethet az igazi boldogsághoz. Azt gondolom, hogy a valódi transzneműségen kívül még sok oka lehet annak, ha valaki nem érzi jól magát a bőrében, és nem tud megbékélni a nemével, kezdve az azonos nemű szülő elutasításától a szexuális élet terén gyűjtött rossz tapasztalatokig, meg még ezer más dologig.


Tehát én is azt javasolnám, hogy első körben hosszas és alapos önismereti terápiába kezdjen szakember segítségével. és akármi is lesz az eredmény, ott leszek mellette, de az az eredmény legyen igaz, amiért érdemes állni az ellenszelet, ne egy tévedés, hóbort.

2018. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
82%

Én egy olyan lányt ismerek, aki fiú lett. Mindig más volt, mint a többi lány. Mostanában nem tudom, hogy hol tart az ügye, vagyis volt-e valami műtét, vagy hormonkezelés, de a hivatalos iratain már az új neve és neme szerepel.

Nagyon sok görcs és szorongás volt benne lányként, viszont azóta, hogy tisztába jött magával és a környezetének is elmondta, kiegyensúlyozott lett.

Sok kapcsolata megszakadt, sokan megvetik, de ezekért a kapcsolatokért nem kár.

Ha az én gyerekem lennél, egyet akarnék csak, hogy légy boldog. És az légy, aki vagy. Ha rózsaszín tüllszoknyát akarsz hordani, hordj azt. Amíg nem ártasz másoknak, addig senkinek nincs joga ítélkezni. De nagyon jól gondold át az ezzel kapcsolatos döntéseidet! Mert van az a pont ahonnan már nem lehet visszafordulni.

18 évesen még nagyon fiatal vagy. Ráérsz meghozni az életre szóló döntéseket. (A fent említett ismerősöm elmúlt 30 éves, mire véglegessé vált a döntése)

2018. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes h a magasabb százalékosok az embert nézik elsősorban,és a gyerekük boldogsága a fontos, nem mások véleménye, előitélete,és nem korlátolt elnyomók.
2018. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
82%

Ez a lányt lánynak, a fiút fiúnak kell nevelni dolog hülyeség. Én világ életemben fiús lány voltam, amit anyum nem tudott elfogadni és annál jobban akart lánynak nevelni. Közben meg csak arról volt szó, hogy az autókat, dínókat, fiús dolgokat találtam szimpatikusnak. Anyum meg mindig azzal a szöveggel tiltott el ezektől, hogy "egy lánynak ilyet nem szabad szeretni". És ovis koromban pont az ilyen "nevelés" miatt jutott eszembe, hogy jobban szeretnék fiú lenni, mert akkor én is játszhatnék autóval a kötelező babázás helyett, meg nem kéne minden hülye fodros, pink ruhában szoronganom, hanem lehetne egy egyszerű pólóm. Ha nem kényszeríti rám a tipikus lányos dolgokat akkor soha az életbe nem jutott volna eszembe, hogy szeretnék fiú lenni.


Sem leszbikus, sem transznemű nem lettem. Teljesen normális, felnőtt nő vagyok, de ez nem a nevelésnek köszönhető. Azzal csak annyit értek el, hogy eltaszítottak maguktól, mert ennyire nem bírtak velem toleránsak lenni. Mert "egy lány viselkedjen úgy, mint egy egy lány". Le van szarva, hogy az autókat szereti, akkor is mindig babát kap, mert lány. Kit érdekel, hogy nem szereti a rózsaszínt, akkor sem hordhat neki tetsző ruhát, mert lány. Ha azokat a dolgokat, amiket én szeretek, csak egy fiú csinálhat akkor szívesebben lennék fiú.


Ha transznemű gyerekem lenne igyekeznék támogatni őt, hogy boldog legyen.

2018. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
26%
Abba belegondoltok-e, hogy a műtét valójában nem megoldás semmire? Műtéttel nem lehet működő nemi szerveket csinálni. Jelen esetben a kérdezőnek eltávolítják a péniszét, de nem lesz helyette hüvelye. Nem fogja tudni megélni a szexualitását nőként, csak külső megjelenésében lesz nő. Én laikus vagyok a témában, de sokkal logikusabbnak tartanám, ha a nemátalakító műtét helyett férfihormonokkal kezelnék az ilyen helyzetben lévő embereket, hátha attól helyére kerül az identitásuk. Elhiszem, hogy nagyon rossz neked; kérdező, de most van egy egészséges férfitested működő szervekkel, és azt tudjuk, hogy a lelkiállapot, a gondolkodás nagyban függ a hormonoktól. Igazán kíváncsi lennnék egy hozzáértő véleményére a témábanm
2018. febr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
77%

Aközött nincs összefüggés,hogy milyen neműnek érzed magad,és kihez vonzódsz.


Attól,hogy lány akarsz lenni,még lehetsz egyben leszbikus is.

2018. febr. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
64%

"Nem fogja tudni megélni a szexualitását nőként, csak külső megjelenésében lesz nő."


Ezt nem értem, akkor szerinted attól nő valaki, hogy van orgazmusa?

2018. febr. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!