Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok, ha a fiatok...

Ti mit szólnátok, ha a fiatok lány szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy milyen válaszokat fogok kapni, de kíváncsi vagyok, hogy itthon, Magyarországon mi erről a vélekedés...


Én egy 18 éves fiú vagyok. Tehát fiúnak születtem. Évek óta tudtam, hogy valami nincs rendben velem. Motiválatlan, kedvetlen, szorongó, betegesen magába forduló voltam amióta elkezdtem kamaszodni. Igazából már több éve, hogy először átfutott az agyamon ez a transz dolog, de mindig próbáltam elnyomni és elrejteni ezt az érzést, aminek következtében többször próbáltam már meg öngyilkos is lenni. Néhány hete azonban (igazából nem tudom minek a hatására) végre bevallottam magamnak, hogy én lány akarok lenni. Pontosabban én már most is 'egy lány vagyok, csak fiú testben'. Miután végre őszinte lehettem magammal, végre elkezdhettem lányos dolgokat csinálni, amiket mindig is akartam (női ruhák, kozmetika, nőies testbeszéd, nőies megjelenés... stb.). Igazából ennek következtében jöttem rá, hogy akármennyire is próbáltam tudat alatt elrejteni ezt a dolgot, elképesztően sok esetben lerítt rólam, hogy valami nem okés velem. Tehát mondhatni a környezetem sem egy férfias úriembernek ismer, hanem kicsit furának, kicsit "melegesnek" tart mindenki. Ez csak mostanában esett le, hogy valószínűleg csak nekem volt ekkora meglepetés, hogy lány szeretnék lenni, mások már sejthették, hogy mi a helyzet.


Amióta tehát coming outoltam magamnak nagyon jól érzem magam. Szabad és motivált vagyok, van kedvem élni, vannak terveim és vonz az élet, miközben mindeddig taszított minden, ami nem a számítógépem.


Szerencsére eléggé feminin alkatom van, nagyon kisfiús az arcom, alacsony vagyok és vékony, tehát nem nézek ki hülyén, ha kicsit lányosabban öltözöm, igazából még jól is áll.


Szeretnék ezzel továbbmenni a közeljövőben. Tehát hormonterápia, műtétek és satöbbi.


Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz, tehát a "meleg fiam van" kifejezés nagyon nem illik rám.


Igazából ismervén édesanyámat ha majd elmondom ezt neki (ami még több hónap), nem fog kiakadni, mert toleráns és meg fogja érteni, hogy én fiúként egyszerűen nem érzem jól magam, nem tudok így élni. Egyébként ő is sejti már, hogy valami nem szokványos velem kapcsolatban, de ő a melegségre tippel.

Apa véleménye pedig igazából nem nagyon érdekel, ő egy alkoholista, igazából ha elmondanám ezt neki, akkor a felét nem értené, a másik felét elfelejtené mire befejezem a mondandómat.


Igazából ezzel a dologgal nem ártok senkinek, sőt... Mivel boldogabb leszek, így produktívabb, hasznosabb is. Máskülönben, ha fiú maradnék elkerülhetetlennek látom az öngyilkosságot, a depressziót vagy esetlegesen a börtönt.


2018. febr. 16. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
32%
Nem attól lesz nő, hanem úgy teljes a szexuális élete, ha van orgazmusa.
2018. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
57%
Hát elég sok nőnek nincs orgazmusa,van aki alapbol frigid,v épp szar pasival van..
2018. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
33%
A börtön hogy jön képbe?...:-o
2018. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
54%

Itt is egy tomboy!

Egész gyerekkoromban lázadtam, mert folyton hosszú hajat akartak rámerőltetni, meg kisszoknyát.

Egy időben, ha megnőtt a hajam, megvagdostam az oviban papírvágóval, hogy le kelljen vágatni.

A szoknyáimat összefüveztem-saraztam. Sosem felejtem el, hogy egyszer fotós jött hozzánk, profi képeket lőni, én meg fogkrémet nyomtam a habcsókruhámra, mert utáltam.

Nyolc lehettem, mikor anyuék feladták.

Egész kamaszkoromban rövid hajam volt, egy rakás piercingem és fülbevalóm, sőt egyszer full kopasz voltam.

27 éves vagyok, kétgyerekes családanya, hosszú hajjal.

Még szoknyám is van :D

2018. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim válasza:
66%

Ha egyszer nekem lesz gyerekem és meleg vagy transzvesztita lenne én nem ítélném el, sőt támogatnám. Szomorú, hogy egyesek betegségként tekintenek erre. Én a helyedben anyukád véleménye miatt egy csöppet se agódnék, inkább más emberek miatt, hiszen Magyarországon az emberek nem túl torelánsak, magyarán van rá esély, hogy megakarnak majd ezért verni. Erről jut eszembe van egy film A dán lány ami arról szól hogyan jön rá a fiú, hogy igazából ő nő, tudom hogy nem annyira egyezik mert ő a végén nővé mütetti magát, de hátha valamelyest segít. Ja és sok sikert.

( Úgy érzem nagyon le foknak pontozni😂)

14L

2018. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki betegségként tekint erre és a hasonló állapotokra, az nem jelenti egyenesen és feltétlenül azt, hogy el is ítéli az érintettet, sőt.


Hiszen anélkül, hogy bárkit meg akarnék sérteni, azért azt nem lehet észérvekkel alátámasztani, hogy eredendően minden tökéletesen rendben van ott, haol nő testben fiú él vagy fordítva, hiszen ha ez annyira rendben lenne, és maga az állapot nem lenne rendellenes,akkor nem akarna küzdeni az érintett azért, hogy tegyen ellene pl. műtéttel.


betegségnek titulálni jobb szó híján azt, hogy valaki felcserélt testben született, nem sértés önmagában.


Sértés az, ha az érintett embereket elhordják mindennek látatlanban, pusztán az állapotuk és/vagy szexuális irányultságuk miatt.

2018. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
83%
46-os, ezzel nem teljesen értek egyet. Egyrészt ezt az állapotot már a szakirodalom sem tartja betegségnek, másrészt az érintett embereknek jogukban áll eldönteni, milyen megnevezést tartanak sértőnek (vagy pusztán nem helyénvalónak) és milyet nem. Aki nem érintett, annak meg nincs joga felülbírálni azt, hogy az érintettek milyen megnevezés hogyan eshet.
2018. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim válasza:

45-ös vagyok

46-os igazad van abba, hogy aki betegségként tekint rá az nem feltétlenűl itéli el, kicsit általánosítottam. Erről jut eszembe nem is olyan régen olvastam, hogy valamelyik divathétnek a sztárja egy tíz éves transzvesztita kisfiú volt, aki arra bátorítja az embereket, hogy válalják fel magukat, elég ocsmány dolgokat írtak a komment szekcióba.

2018. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
71%

Nekem semmivel nincs bajom ami nincs másnak ártalmára ha X Y Z ettől lesz boldog.

Lehet az transzszexuális, homoszexualitás, sportfüggőség képzőművészet....


Viszont az emberek többsége ezt ledöbbenéses kezeli bizonyos %-uk pedig megölne ha tehetné.

Egyébként meg senki nem választhat nemet. Szal ha neked ettől boldogabb lesz az életed akkor hajrá.

2018. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Egyrészt kérdés nélkül elfogadnám, ha a gyermekem közölné hogy hogy férfi testben ugyan de ő nő, mint ahogy azt is hogy transz nőként a nőkhöz vonzódik. Mind lelkileg, mind ha igénye és lehetőségem van rá anyagilag támogatnám is az úton hogy önmagát adhassa külsőségekben is. Közben pedig próbálnék minél többet tanulni tőle, mert én sose voltam bizonytalan a saját nememben, sose éreztem hogy rossz testbe születtem volna, így nincs tapasztalatom ilyen téren, és mindketten jobban járunk ha tőle tudom meg hogy ő hogy érez.


Viszont közben rettenetesen aggódnék hogy Magyarországon veszélyben van az identitása miatt.

2018. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!