Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok, ha a fiatok...

Ti mit szólnátok, ha a fiatok lány szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy milyen válaszokat fogok kapni, de kíváncsi vagyok, hogy itthon, Magyarországon mi erről a vélekedés...


Én egy 18 éves fiú vagyok. Tehát fiúnak születtem. Évek óta tudtam, hogy valami nincs rendben velem. Motiválatlan, kedvetlen, szorongó, betegesen magába forduló voltam amióta elkezdtem kamaszodni. Igazából már több éve, hogy először átfutott az agyamon ez a transz dolog, de mindig próbáltam elnyomni és elrejteni ezt az érzést, aminek következtében többször próbáltam már meg öngyilkos is lenni. Néhány hete azonban (igazából nem tudom minek a hatására) végre bevallottam magamnak, hogy én lány akarok lenni. Pontosabban én már most is 'egy lány vagyok, csak fiú testben'. Miután végre őszinte lehettem magammal, végre elkezdhettem lányos dolgokat csinálni, amiket mindig is akartam (női ruhák, kozmetika, nőies testbeszéd, nőies megjelenés... stb.). Igazából ennek következtében jöttem rá, hogy akármennyire is próbáltam tudat alatt elrejteni ezt a dolgot, elképesztően sok esetben lerítt rólam, hogy valami nem okés velem. Tehát mondhatni a környezetem sem egy férfias úriembernek ismer, hanem kicsit furának, kicsit "melegesnek" tart mindenki. Ez csak mostanában esett le, hogy valószínűleg csak nekem volt ekkora meglepetés, hogy lány szeretnék lenni, mások már sejthették, hogy mi a helyzet.


Amióta tehát coming outoltam magamnak nagyon jól érzem magam. Szabad és motivált vagyok, van kedvem élni, vannak terveim és vonz az élet, miközben mindeddig taszított minden, ami nem a számítógépem.


Szerencsére eléggé feminin alkatom van, nagyon kisfiús az arcom, alacsony vagyok és vékony, tehát nem nézek ki hülyén, ha kicsit lányosabban öltözöm, igazából még jól is áll.


Szeretnék ezzel továbbmenni a közeljövőben. Tehát hormonterápia, műtétek és satöbbi.


Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz, tehát a "meleg fiam van" kifejezés nagyon nem illik rám.


Igazából ismervén édesanyámat ha majd elmondom ezt neki (ami még több hónap), nem fog kiakadni, mert toleráns és meg fogja érteni, hogy én fiúként egyszerűen nem érzem jól magam, nem tudok így élni. Egyébként ő is sejti már, hogy valami nem szokványos velem kapcsolatban, de ő a melegségre tippel.

Apa véleménye pedig igazából nem nagyon érdekel, ő egy alkoholista, igazából ha elmondanám ezt neki, akkor a felét nem értené, a másik felét elfelejtené mire befejezem a mondandómat.


Igazából ezzel a dologgal nem ártok senkinek, sőt... Mivel boldogabb leszek, így produktívabb, hasznosabb is. Máskülönben, ha fiú maradnék elkerülhetetlennek látom az öngyilkosságot, a depressziót vagy esetlegesen a börtönt.


2018. febr. 16. 15:14
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
68%
meg tudja élni a szexualitását műtét után is. Mielött okoskodsz,utána nézhetnél. Képeznek hüvelyt is, és az orgazmusa is megmarad. Sőt férfi nemi szervvel sokkal nehezebb szexuális életet élni,úgy hogy undorodsz tőle,és rá sem tudsz nézni nem hogy használni. A férfi hormon adás baromság. A hormonális háztartása attól még rendben van, nincs kevesebb tesztoszteron szintje. Mármint attól,hogy valaki szőrös férfias alkat,még ugyanúg yérezheti magát nőnek, ennek smemi köze hozzá.
2018. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta hogy a transzneműeknek inkább a testükhöz passzoló, tehát a kérdező esetében férfi hormonokat kéne adni: Ha a transzneműség ennyire egyszerű lenne hogy férfiként a férfi hormonok hiánya miatt alakul ki, arra már rég rájöttek volna az orvosok, de nem így van. Vannak hormonhiányos fiúk és lányok akiknél testi tünetekben jelentkezik ez a fajta hormonzavar, például nagyobb mellek vagy erős szőrzet formájában és mégis a születéskori nemükkel azonosulnak, az ő gondjukra megoldás amit javasolsz. De vannak kifejezetten "férfias" transznők is, akikben tökéletesen elegendő tesztoszteron van ahhoz hogy férfiak legyenek, mégis nőként azonosítják magukat. Nem ilyen egyszerű dolog ez.
2018. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
61%

Ezért írtam én azt, hogy szerintem genetikailag van hiba. Esetleg az agyban lehet valami "gond". Nem tudom, biztos van ilyen része is az agynak, ami azért felel, hogy férfi testben férfi hormonokkal férfinek is gondoljam magam.

Ez lehet hasonló ahhoz, amit itt már páran felsorakoztattak gyerekkorukból, csak náluk mélyebben van. Amikor én kislány voltam, én is fiús voltam és fiús dolgokat szerettem. De aztán elfogadtam, hogy lány vagyok és kész. Aztán, főleg, amióta megvannak a gyerekeim, nem is lennék semmi más, de nő. Mert nőként olyat tudtam tenni, amire egy férfinak született férfi nem lenne képes ma: Teherbe estem, terhes voltam és szültem, szoptattam...stb. És amióta férjem van, biztos nem akarnék férfi lenni...ha 10 évig ugyanott tartod az edényeket a konyhában, akkor sem találja, hogy hol van a serpenyő:D...ez csak egy vicces példa, de vannak dolgok, amikért tutkeráj nincs az az isten, hogy férfi legyek.

2018. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!