Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volna egy lehetőségem. Éljek...

Volna egy lehetőségem. Éljek vele, vagy ne?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Korábban leírtam, hogy nem tetszik az a szakma, amit választottam. Most van egy lehetőségem, hogy átmenjek egy olyan szakmára, ami tetszik (szakács). Én legszívesebben már ebbe a pillanatba átmennék, de a szüleim nem engedik. Informatikát tanulok és nem nagyon jön be nekem.

Én ezt szeretném:

- először szakmát tanulnék

- leérettségiznék

- tanulnék másodszakmát

- dolgozni mennék

Csak az a baj, hogy a szüleimnek más az elképzelése. Nagyon nehéz, sok szakmai óra van, kevés a matek, és a magyar óra. Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy nem szeretném folytatni a tanulmányaimat, és szakmát szeretnék váltani? Nem értenek velem egyet az a baj. Jó, nem buktam meg semmiből, de a programozás hajszálon múlt, hogy megbukjak. Szerintetek mit csináljak? Össze vagyok zavarodva.



2018. febr. 20. 19:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Magyarul. Másodszakmát meg a saját zsebedre tanulj, ne anyádék kárára.
2018. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Informatikai "szakmával" SEMMIRE nem fogsz menni, persze, kis semmi vállalatok alkalmaznak, de nagy céghez vagy külföldre igencsak elvárás egy diploma.
2018. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Egyes, te meg olvasd el a kérdést, mielőtt büfögsz!
2018. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
Elolvastam bunkókám, és nem "büfögök" Csak van a családban a kérdezőhöz hasonló emberke. Most hagyta félbe a negyedik szakma tanulását, mert az sem jött be neki, de érettségizni akar, meg még szakmát, meg tanfolyamot, mindent, csak dolgozni nem, holott eddig semmit sem vitt végig- és nem is akar.
2018. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Fejezd be a mostani iskolát. Ha jól értem ez érettségit és szakmát adna.

Utána tanulhatsz más szakmát, ami érdekel.

De egy már elkezdett, vagy félig megcsinált sulit nagy baromság abbahagyni. Időben is jobban jössz ki. Ha most szakma és érettségi egyben és utána tanulsz még mást. Mintha szakma, aztán külön csak érettségi, aztán megint szakma.

Hallgass a szüleidre.

2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
# 4 akkor maradjak mégis?
2018. febr. 20. 19:44
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
2: Ez baromság. Sok ismerősöm dolgozik nagyon jó helyeken. Legtöbbjük a programozást saját maga tanulta autodidakta módon, vagy munka közben a gyakorlatban. Tanfolyamra is csak azért küldte el őket a cég, hogy legyen valami hivatalos papírjuk. Ez pont az a szakma, ahol a konkrét tudás fontosabb, mint, hogy milyen iskolát végeztek.
2018. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az élethelyzetetek, tehát pl. az se, hogy 15 éves vagy-e vagy 35.:)
2018. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
15/F
2018. febr. 20. 20:20
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

#2

Ez egyaltalan nem ugy van ahogy irod. Epp a programozas az amihez tenyleg nincs szukseg diplomara. Ezt a nagy cegek is tudjak. Az egyetemen tanulhatjak meg plusz 2-3-4 evet is, de ha megvan hozza a szorgalma alapbol nem megy azzal a diplomaval semmire, legalabbis a tudasan nem valtoztat. Ha tud algoritmizalni meg kodolni, akkor most az a par programozasi nyelv amit pluszba megtanul az egyetemen lenyegtelen,mert a fontosabbakat ugy is megtanuljak kozepsuliba,ha meg tud algoritmizalni az az 5-6 programozasi nyelv mellett amit megtanult mar semmiseg elsajatitani.

Na szoval arra akartam ezzel kijukadni, hogy aki tanulni akar az tanulni es fejlodni fog egyetem nelkul is.

Egyepkent en is ezen a szakman vagyok, es en sem igazan szeretem. Nem akarlak megserteni, de teny h sokkal hasznosabb mint szakacsnak tanulni.

Gondolom az IT alapokat ti is sokkal kevesebb oraszamba veszitek mint a programozast, de az tenyleg nagyon hasznos, es szinte minden valamennyit ero munkahoz szukseg van ra, ugyh szerintem megeri ezt tanulni, ha nem szereted akkor is. Ha van kedved bsszelgetni, nyugodtan irj ram.15/l

2018. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!