Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volna egy lehetőségem. Éljek...

Volna egy lehetőségem. Éljek vele, vagy ne?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Korábban leírtam, hogy nem tetszik az a szakma, amit választottam. Most van egy lehetőségem, hogy átmenjek egy olyan szakmára, ami tetszik (szakács). Én legszívesebben már ebbe a pillanatba átmennék, de a szüleim nem engedik. Informatikát tanulok és nem nagyon jön be nekem.

Én ezt szeretném:

- először szakmát tanulnék

- leérettségiznék

- tanulnék másodszakmát

- dolgozni mennék

Csak az a baj, hogy a szüleimnek más az elképzelése. Nagyon nehéz, sok szakmai óra van, kevés a matek, és a magyar óra. Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy nem szeretném folytatni a tanulmányaimat, és szakmát szeretnék váltani? Nem értenek velem egyet az a baj. Jó, nem buktam meg semmiből, de a programozás hajszálon múlt, hogy megbukjak. Szerintetek mit csináljak? Össze vagyok zavarodva.



2018. febr. 20. 19:16
1 2
 11/19 anonim válasza:

Sorstárs!!

Én is informatikán vagyok, nem szeretem, félek, hogy a természettudományos tantárgyakat nem tudom majd felhozni, ha főiskolához, egyetemhez érek, magát az informatikát nem szeretem különösebben.

A szakmai tárgyakon kívül minden jegyem 4-es 5-ös.

(Kivéve a matekot)

Nálam jelenleg úgy néz ki, hogy maradok(nem engednek át), leérettségizek, aztán húzok innen főiskolára, biztosan nem megyek ezzel tovább.

Elismerem, jó ha tudod, nem kell minden kis hülyeséghez szerelőt hívni.

Kitartást!:)

15/L

2018. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

Ha szakács akarsz lenni, akkor szerintem ne hagyd magad. Egy jó séf keres annyit, mint egy ügyes programozó. Azt mérd fel, hogy a jövőben melyiket tudnád elképzelni 40-50 éven át? Igen, most az IT -s szakemberek nagyon keresettek, de csak azok, akik jók benne, vágják a szakmát, élvezik. Aki nem kocka, és nem fekszik neki ez a terep, az elbukik.


A szakács viszont rengeteget gürizik, esténéként főleg, se ünnep, de hétvége.


A helyedben olyan szakközépbe mennék át, ahol adnak érettségit és szakács szakmát is. Plusz a nyelv nagyon fontos!

2018. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jó, te 4-5 tanuló vagy. Én viszont 2-3 lettem, és tavaly 4-5 tanuló voltam!!! Szóval nagyon sokat rontottam.
2018. febr. 20. 20:40
 14/19 A kérdező kommentje:
# 12 a szakács úgy van, hogy 3 szakmai és +2 az érettségi.
2018. febr. 20. 20:41
 15/19 A kérdező kommentje:
Mármint 3 év szakmai és 2 év az érettségi
2018. febr. 20. 20:42
 16/19 anonim válasza:

Négyes ötös(inkább négyes), de szakmai tárgyaim mind 3-asok, a matek meg ugye kettes. Én is ötös tanuló voltam általánosban.

Az nem jó, ha mindig épphogy csak átmész, nem szereted a szakmádat, ezt én is tudom jól.

Van aki belenyugszik, ha teheted menj, de akkor ne bánd meg!

11-es voltam.

2018. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
4 szakma tárgyam kettes, a többi 3-as nálam. Programozásból épphogy átengedett a tanár, úgyhogy... Én szeretek főzni, lassan 3 éve azt csinálom. :) Csak a szüleim azt mondják, hogy nem nekem való stb.
2018. febr. 20. 20:48
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg tanulja azt a kérdező amit szeretne.
2018. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha ennyire nem megy az info, akkor fontolora lehet venni a valtast.

De szakacskent sem lesz konnyebb dolgod, jo fizuhoz jo etterem is kell, nem eleg a tudasod.

Mellesleg ismerek olyan szakacsot aki sosem dolgozott szakacskent, ahogy peldaul en is fel evet pazaroltam a szakmamra, es teljesen mas munkat vegzek.

Ezzel is szamolj.

2018. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!