Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak kidobni itthonról?

Miért akarnak kidobni itthonról?

Figyelt kérdés

Azért akarnak kidobni itthonról,mert nem megyek továbbtanulni (egyetemre) a szakmámban..

Mostanság minden nap ez megy,hogy hülye vagyok meg idióta ,hogy nem megyek,mert gondolom nekik az számít embernek aki egyetemet végzett.

OKJ-s képzést akarok elvégezni amihez szintúgy értek és állandóan ezzel jönnek ,hogy azzal gyárba lehet dolgozni megjegyezném itt ,hogy Számítógép karbantartó OKJ-re mennék szóval nem is értem...

Ja meg a nyelvvizsgát is meg szeretném csinálni ,de áh nem érdekli őket csak nyomják a szokásos marhaságot,hogy enni se fogok kapni meg ki leszek dobva..

Néha komolyan úgy összeroppanok,hogy előjön a poszttraumás stresszem.

Rettentő nagy nyomás van rajtam mind azon ,hogy az életemmel kezdjek valamit és a szüleim szép szavai miatt is.

Egyszerűen érzem ,hogy megyek tönkre idegileg.

19/F



#szülői terror #Mindennapos stressz.
2018. febr. 20. 23:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
72%
ja és amúgy marha jól fizetnek egy magánsuliban, csak hogy tudd.
2018. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
50%

Ne foglalkozz vele. Egyetem? Minek? Pláne ha számítógép karbantartással akarsz foglalkozni. Gondolom inkább "amperkedni" akarsz, konkrétan a gépekkel foglalkozni, kiveszem-beteszem, rendszert rakok stb, nem egy irodában akarsz elméletgyártó kisiparos lenni. Meg ha ilyesmi téren diplomád van, az tipikusan az a diploma, hogy 10% el tud vele helyezkedni rendesen, a maradék 90% meg diplomás mekis vagy árufeltöltő lesz. Én csak azért szereztem diplomát, hogy lenyugodjanak otthon a kedélyek, hogy "hurrá, diplomás a gyerek".

Üdv: egy diplomás taxis 😎

2018. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

20# Zenekarban egész jó a fizu és 45 évesen leszerelnek szóval komoly :D

A bandák azok meg ökörségek ,mert számtalan ismerősöm van bandában illetve lép fél koncerten fesztiválon stb. ,csak az az egy probléma van,hogy fekete meló...

Úgy meg köszönöm szépen,de nem kell ,mert magyarul nem számít bele a nyugdíjba.

Engem nem csak a pénz érdekel hanem,hogy ne feketén dolgozzak.

Amúgy meg ezzel az OKJ-val amit fentebb leírtam is lehet maszekolni és elég kemény összegeket bezsebelni ;)

Sőt burkolóval és vizesként is rengeteget lehet kaszálni.

Szóval ezért nem fogok egyetemre menni,hogy ha egyáltalán elhelyezkedem,akkor havi 80 fél állásban,mert telítve vannak a helyek.

Magániskola megint hülyeség,mert ott is rengeteg a fekete munkára felvett tanárok száma.

Kicsit gondolkodj mielőtt írsz,mert azért te se mennél fekete munkára "főállásba".


21# És nem csak 1 OKJ lenne amit megcsinálok :)

Szóval igen ennyire jó a diploma ,hogy olykor sorra vagy mekibe kerülsz :D

Nekem is rengeteg ismerősöm van más szakmából akik gyárba mentek,mert sehova se vették fel és soron dolgoznak alap fizuért diplomával.

2018. febr. 21. 11:20
 24/42 anonim ***** válasza:
38%

ismerőseim érdekes nem feketén dolgoznak, jazz zenészek, zenetanárok államiban és magánban egyaránt...

zenészcigányok és nem zenészcigány ismerősök érdekes módon elértek már sok célt, tény viszont ezért meg kellett dolgozniuk és szerintem te erre képtelen vagy, mert téged nem az zavar hogy jaj protekció stb. hanem csak nem akarsz belefektetni semmit...

nem mintha kőművesként stb. nem kéne melóznod

és számítógépes kockából is rengeteg van szóval, hogy felvegyenek valahova(nem feketén) ahhoz oda kéne tenned magad...

2018. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk már ezt a zenész karriert, egy szenvedés az egész.


Egy rendes mesterember sokkal jobban él. Kint Németországban meg egyenesen aranybánya egy rendes autószerelő vagy asztalos.

2018. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Mint már jópár éve az IT-ban dolgozó ember írom neked a következőket:


Ha informatikában akarsz dolgozni (akár mint számítógép karbantartó, rendszergazda vagy programozó) NE csinálj OKJ-t! Egyrészt 99%-ban borzalmas az oktatás, másrészt pedig nem érnek semmit a munkaerőpiacon. IT-n belül a tudás és a tapasztalat számít, amit neked magadtól kell felszedned, és amit garantálom neked, hogy nem fogsz megtanulni egy OKJ-n!


Szóval ha mindenképp fizikai munkát szeretnél, akkor tanulj ki valami mesterséget (burkoló, vízvezetékszerelő, légkondiszerelő, villanyszerelő stb.), ezekre TÉNYLEG van igény és ezek TÉNYLEG jól keresnek.


Igazából a klarinét és a számítógép karbantartó OKJ közül nehezen tudnám megmondani melyik a rosszabb választás, de ha az én fiam ekettő között vacillálna, akkor inkább elküldeném az Aldiba pénztárosnak, még annak is nagyságrendekkel több értelme van.

2018. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
94%

Meg egyáltalán mi a hétszentség az a "Számítógép karbantartó"? Mit csinál az? Letörli a számítógépekről a port, és néha kitiszítja a billentyűzetet?


A "számítógép karbantartó" szerintem a rendszergazda, ami meg egy elég komoly szakma (kivéve általános iskolákban és hasonló helyeken), és amihez megintcsak rengeteg tanulás és tudás szükséges, amit az OKJ-n nem kapsz meg.

2018. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

itt nem az a baj,hogy a kérdező milyen pályát válasszon, mert a klarinét is szép szakma és vízvezetékszerelő is kell. Csakhogy mindekttőnél egy valami fontos. Mégpedig,hogy energiát kell belefeccölni. Ha valaki nem szeret zenélni akkor tényleg semmi értelme az egésznek(pláne, hogy egyetemen ha tanár leszel 2 hangszert is meg kell tanulni).

Ha viszont a többi okj-t választja, akkor is légkondis sokszor szinte e levegőben szerel több emelet magasan(mesélték, hogy látták amint az egyik szerelő a másik övét fogta is így kellett ablakból kilógva szerelnie :D), a többi szakmához is szűkös helyeken kell szerelni(vízvezetékszerelő, kazános) és fizikai erőt kell használni(kőműves).

a kérdező viszont egyből a számítógép felé húzott és mivel okj-n akarja elvégezni, valószínüleg nem azért választja, mert ért hozzá és jó benne, hanem csak azért mert manapság minden fiatal ezt akarja(irodai meló soook pénzért, lehetőleg kevés munkát belefeccölve). Ez inkább a bibi.

2018. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

28# Nem azzal van a gond,hogy nem értek hozzá hanem azzal ,hogy nincs papírom róla.

Ismerősi körben gyakran javítok gépeket illetve rakok össze és még sose volt olyan PC-Notebook amit félkész vagy rossz állapotban adtam vissza.

Ezért gondolkoztam rajta mert már 6 éve ezzel is foglalkozom és az OKJ-ra úgy mennék oda ,hogy már tisztában vagyok a dolgokkal és az anyagnak amit ott tanítanak a 80%-át tudom és azért 80% mert a telekommunikációs eszközökre vonatkozó dolgokat még nem csináltam ,de szerintem az se akkora "was ist das".

2018. febr. 21. 12:09
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

21 eves informatikai rendszer karbantarto vagyok. Jelenleg gyari munkas, mivel az informatikaban azok tudnak meg maradni akik diplomasok. Lassan mar ott tartunk hogy minden fiatal meg tudja csinalni a szamitogepet.

Most megyek egyetemre, remelem segitettem.

2018. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!