Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak kidobni itthonról?

Miért akarnak kidobni itthonról?

Figyelt kérdés

Azért akarnak kidobni itthonról,mert nem megyek továbbtanulni (egyetemre) a szakmámban..

Mostanság minden nap ez megy,hogy hülye vagyok meg idióta ,hogy nem megyek,mert gondolom nekik az számít embernek aki egyetemet végzett.

OKJ-s képzést akarok elvégezni amihez szintúgy értek és állandóan ezzel jönnek ,hogy azzal gyárba lehet dolgozni megjegyezném itt ,hogy Számítógép karbantartó OKJ-re mennék szóval nem is értem...

Ja meg a nyelvvizsgát is meg szeretném csinálni ,de áh nem érdekli őket csak nyomják a szokásos marhaságot,hogy enni se fogok kapni meg ki leszek dobva..

Néha komolyan úgy összeroppanok,hogy előjön a poszttraumás stresszem.

Rettentő nagy nyomás van rajtam mind azon ,hogy az életemmel kezdjek valamit és a szüleim szép szavai miatt is.

Egyszerűen érzem ,hogy megyek tönkre idegileg.

19/F



#szülői terror #Mindennapos stressz.
2018. febr. 20. 23:14
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

30# A te szakmádban is ezek a feladatok?

Vagy teljesen más?

Mert én arra gondoltam ,hogy ilyen számítógép technikai üzletbe helyezkednék el és gyűjtenék lóvét.

Vagy hülyeség?

Mert rengeteg cég van pl. Veszprémi Navon,Pesten a Compker szervize.

De arra is gondoltam ,hogy nyelvvizsga után kimennék Ausztriába és ott kezdenék valamit ezzel a szakmával.

2018. febr. 21. 12:55
 32/42 anonim ***** válasza:
47%

Ha van kézügyességed,és kedved hozzá,

hogy háztartásokban vizet,vagy akár fűtést szerelj akkor ezt tanuld ki profi szinten.A magad ura leszel,azt vállalod el egy idő múlva ami tetszik.Mert az iparosok manapság nagyurak.Ezt csak az tudja,aki mostanában fogadott fel,vagy csak akart szakembert.Ha megy a jóhíred nemsokára segédekkel dolgoztathatsz.

2018. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
imááádom amikor mert szerelni tud, azt hiszi ért a gépekhez:D tudsz programokat írni, kódokat/parancsokat generálni stb., mármint azokat az alapokat csinálni, amiket régen kellett tudni az okosgépek előtt? ha igen akkor értesz a gépekhez...
2018. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

33# Imádom amikor az emberek nem értelmezik amit leírok :D

Hahó... Számítógép szerelő karbantartó szakma... köze nincs a programozáshoz és a kód generáláshoz.

Az a szoftverfejlesztő amiről beszélsz.

Ég és a föld a kettő.

2018. febr. 21. 13:59
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Számítógép kezelő, azt általában megcsinálja a cégen belül egy D1-es fejlesztő is, de nálunk az infótanár csinált minden ilyesmit, erre tök feleslegesen bxol el időt, meg az első OKJ-dat.


És csak az első ingyenes, a többiért fizetni kell, csak épp nem lesz pénzed miből állni a tandíjat :)


De nem baj, szép álmodozást, majd rájössz, hogy hülyeséget csináltál, de akkor majd mehetsz gyártósorra kb.

2018. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, ha meghal a gép, kódok nélkül hogy versz bele életet?! Hmmm?
2018. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire lenne neked releváns, de én azt tudnám neked javasolni, hogy az OKJ-s szak helyett mehetnél mérnökinfóra vagy akár villamosmérnöknek. Ezek eléggé piacképes diplomát adhatnának és még közel is áll az érdeklődési körödhöz.


25/F

2018. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

36# Te szerintem nagyon nem vagy képbe.

Ha hardver hibáról beszélünk kódozhatsz ,de attól nem fog megindulni egy Chip hibás videó kártya illetve egy kisült alaplap.

Meg ha Szoftver hibáról is beszélünk általában egy újratelepítés vagy bios frissítés megoldja a gondokat ha úgy halott a gép.

Sőt ha nem reagál és feltétlen bios hiba,akkor meg pláne kódolhatsz akármit mert akkor instant Bios chip csere.

A mai gépek felépítése modernebb egy Commodore 64-eshez szóval nem értelek.

2018. febr. 21. 14:32
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

ha nem érted a régi alapokat mit sem ér az új tudás.

pl ha tudsz elektromos zongorán játszani az még nem jelenti, hogy jó vagy. Meg kell tanulni a hagyományoson ahhoz hogy jó legyen a technikád. plusz számítógép szerelőként is elővehetnek teljesen más jellegű feladatokhoz, hisz többnyire a cégek nem szívesen vesznek fel külön embereket csak erre meg arra a feladatra. Az a jó nekik ha MINDENHEZ értesz.

2018. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
82%

Informatikai boltokban az eladók, illetve azok akik "szerelik" a gépeket alig a minimálbér felett keresnek. Legalábbis ahol én lakom város,van 6-7 pc bolt és olyan havi 120-130 körül keresnek.Illetve azt ne felejtsd el,hogy egy ilyen pc boltba SOHA nem keresnek alkalmazottat mivel protekciós meló,illetve ért hozzá egyszerűen mindenki. Van a gépnek 6 alkatrésze,ha nem is értesz hozzá előbb utóbb ki totózod mi a baja. Ha minimálisan konyítasz hozzá akkor néhány 10 perc alatt meg csinálsz/ki cserélsz bármit.Fel driverezni meg lassan már öreganyám is fel tudja mivel pár kattintás.(Ha eredeti a vindóóz akkor nem is kell sza.rakodnod vele)

Nem,jelenleg teljesen más munkakörben dolgozom. (közel 2x annyiért mint amit a PC-boltban fizettek volna)

2018. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!