Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítanátok le anyukáto...

Hogyan állítanátok le anyukátokat ilyen esetben, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Külföldön járok egyetemre és egyedül lakom egy kis lakásban. Amióta itt vagyok az anyukám állandóan jönni akar látogatóba és jön is. Mindig azt mondja először, hogy csak pár napig marad, aztán csak később megy el. Most is azt mondta csak a hétvégére jön, aztán azt mondta tudna maradni tovább is.... azaz egy hétig. Azt mondta addig ő berendezi a lakást, pl. vett egy polcot meg egy komódot, pedig mondtam, hogy nem kell. Nem szeretem, amikor itt van, mert mindenbe beleszól, nem tudom élni a társasági életem, általában veszekedünk is, nem hagy békén, tanulni se tudok rendesen ha itt van, mert egyszerűen idegesít. Nem tudom, hogy mondjam meg neki, hogy nem szeretném ha jönne, vagy ha jön ne akarjon egy hétig itt dekkolni.

2018. márc. 8. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%
Nem válaszoltál hogy ki fizeti a lakást meg az egyéb költségeidet :-)
2018. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem Kell SEMMIT elfogadni, mert aztán a fejedre nö.

Én egyszem börönddel léptem le albérletbe, mert esélyt sen akartam hagyni h beleugassanak az életembe és "hálásnal kelljen lennem" feléjük ezért-azért :)

2018. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%
11-es és ha anyuka? Attol NINCS joga pattogni meg a kérdezöt ellenőrizgetni...
2018. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
5%

Bárcsak még egyszer anyukámmal lehetnék egy hétig! :(


Egyébként ha ennyire nagy felnőtt vagy, akkor ne okozzon gondot egyenesen megmondani, hogy mi a problémád.


És inkább hivatkozz a tanulásra,az nem olyan sértő mint a " anyuuuu ne gyere ide mer akkor nem tudok bulikázniii nyaffnyaffnyaff".

2018. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Mert ugy jo tanulni h a szülő ott picsog egész nap és nem lehet 5 perc nyugi.. Öreganyám volt ilyen,ignorálják a saját gyerekei is..
2018. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem fordítva kell nézni a leányzó fekvését. Te kirepültél a fészekből , űr keletkezett az életében.

Amit nem tud kitölteni. Más anyukák, kertészkednek, virágmániásak lesznek,átrendezik a lakást,vagy másikat vesznek vagy sorozatmániásak lesznek, de vannak durvább esetek is gyűjtögetési mániá, alkoholizmus.

Volna egy egészséges elszakadás, ami itt nem akar működni. Ilyenek a vén legények akik az özvegy anyukájukkal laknak, ott is a szülő részéről nincs elengedés, azt súlykolja a fiába hogy szüksége van rá ezért a fiú se akar elszakadni... ez csak egy durva példa volt de a lényeget érted remélem.

2018. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Durva példa, a fiú nagyon furcsa (és vadász). Anyukája vett meglepibe előszobaszőnyeget neki...a srác csak annyit mondta, akkor pont jó lesz a te előszobádba anya.
2018. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudjon meg az érintett válaszoló, de nekem nagyon ellenszenves, amikor valaki jogosan panaszkodik valamelyik szülőjére vagy nagyszülőjére, mert lehetetlenül bánnak vagy viselkednek vele, és akkor jön valaki, és belesírja a saját szülője/nagyszülője feletti gyászát a kérdező arcába....


Minden kegyelet és tisztelet mellett is azt gondolom, hogy ez nagyon nem idevaló, és abszolút irreleváns, hogy valaki azt érzi, bárcsak szétdúlná az életét az elhunyt hozzátartozója, csak élne még..... és aztán ebből az alaphangból kiindulva válaszolgat jó arrogánsan a kérdezőnek.


HOgy a témához is írjak: anyukád viselkedésének semmi köze nincs nagy valószínűséggel ahhoz, hogy ki fizeti a kinti tanulmányaidat és megélhetésedet, ezt birtoklási vágynak hívják, ami akkor is meglenne és ha nem húzod meg sürgősen a határaidat, meg is lesz benne, amikor már teljesen önfenntartó, családos ember leszel. Százával van tele a GYK olyan kérdésekkel, amelyekben az anyuka vagy anyós a házaspár életére, később az unokákra is teljesen rátelepszik, és az a tapasztalat,hogy ebből konfrontálódás nélkül nem lehet kijönni.

2018. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű kérdező: Megmondod hogy mától nem kell eltartaniuk, fizetni a drága külföldi albérletet és a tanulásod, de ezért elvárod hogy ne menjen hozzád többé.

Vagy a pénze az jó?

2018. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én ezért jöttem el egy böröndel,de nem tartozom semmivel,mert semmit se kaptam,amit kaptam azt is pszichológus segitett feldolgozni,és nem költöznek a nyakamra se,meg se találtak azóta. :P
2018. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!