Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szülő folyama...

Normális, hogy a szülő folyamatosan viszi a gyerekét valamilyen edzésre?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársam a gyerekeit mindig viszi valahova. A nagyobb 6 éves kisfiút már kipróbálta a focit, a teniszt, úszni heti 2szer megy, kézilabdával is ismerkedik valamint kajakozni is elvitték nem egyszer. A kisebbik 2 éves kislányt eddig csak úszni járatják, de ő vele is sok mindent meg akarnak ismertetni. Most jön a kistesó, és őt is el akarják járatni. A 2 gyermek az anyukájukkal is edz otthon. Bevallásuk szerint minél több sportot meg akarnak ismertetni velük, de nem kényszerítik őket majd semmire, meg túrázni is eljárogatnak. Osztálytársam is folyamatosan kipróbált új dolgokat, és mondogatta is, hogy sportoltatni fogja őket, nem akarja, hogy lusták legyenek, utalva ránk volt osztálytársaira, mert mi nem voltunk annyira adrenalinfüggők mint ő. Azt elismerem jó a mozgás meg az ő gyerekük, de szerintem a kisfiú nem szólhat ebbe bele, hogy ő már pedig nem akarja. Az anya kézizett és teniszezett, az apa stintén kézilabdázott és kosarazott.
2018. márc. 11. 12:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Ha élvezik, akkor semmi akadályt nem látok benne. Egyik osztálytársam úgy kezdett ritmikus gimnasztikázni, hogy három évesen mondta az anyukájának, hogy menni akar. Most lesz a csaj 20 éves és mai napig imádja és nem bánta meg, hogy anno az anyja hallgatott rá.

Engem sajnos sosem vittek sehova szüleim, beraktak egy tánccsoportba, hogy élvezzem azt és le volt tudva, pedig szívem szerint én is mentem volna megannyi dolgot kipróbálni (balett, hangszerek, korcsolya, ritmikus gimnasztika, stb.)

Ha egyszer lesz gyerekem, akkor én is szeretnék minél több sportot és kulturális dolgot megismertetni vele, de sosem fogom akarata ellenére erőltetni azt. Ha megtetszik neki csinálja, ha nem akkor keresünk mást amit élvezhet (amennyiben szeretné, persze)

2018. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem erőltetik rá, akkor mi a probléma? Annál jobb, minél több sportot próbál ki a gyerek, hiszen így megtalálhatja azt, ami a legjobban tetszik neki. Sokkal jobb, mintha a kedves szülő azzal kötné le, hogy a kezébe nyom egy tabletet mindenféle agysejtpusztító játékkal az egészséges mozgásra ösztönzés helyett.

Te meg mégis honnan tudod olyan nagyon jól, hogy a kisfiúnak nincs beleszólása? Talán rendszeresen beszélgetsz vele bizalmasabban, mint a tulajdon szülei? Nem? Akkor meg ne pletykálkodj mindenféle rosszindulatú dolgot.

2018. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
Hát téged is inkább edzésre kéne hordani, ahelyett hogy begubózól a szobádba azt lógsz a neten, meg egyszer-egyszer hokkantasz egyet.
2018. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

Ha versenylovat akarnának, nem járatnák sokféle sportra, csak egyre.

Az én gyerekeimet nem lehetett kicsikként se a 4 fal között tartani, rengeteget jártunk kirándulni gyalog és biciklivel is, télen síeltünk, szánkóztunk, az apjukkal fociztak, teniszeztek, jártak úszni, vízilabdázni, kosarazni, súlyemelés-edzésre, futni, bmx-pályára, később mtb-vel terepre. Nem volt elvárás, hogy bármit versenyszerűen csináljanak, sose kellett erőltetni őket semmire, egyszerűen abban nőttek fel, hogy a mozgás, a szabad levegő jó dolog. Nem is volt soha súlyproblémájuk, betegeskedésük, se szocializációs gondjaik. Én nem látok ebben semmi problémát, sőt, kifejezetten pozitívnak tartom. Ami az olaszt illeti, a gyerekeknek be fog épülni egy hatalmas aktív szókincs és a nyelvtan használata mindenféle erőfeszítés nélkül, az akcentus pedig akkor is játszik, ha később tanul itthon nyelvet.:-)

2018. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Egy csoportba jár az én lányommal a kisfiú. Lányom szokta mondani, hogy ha kapnak valami játékszert edzésen akkor a kisfiú állandóan beviszi az oviba, van amikor olaszul beszél a kisfiú. Szokott mesélni arról, hogy hol jártak mit csináltak, meg, hogy voltak síelni a télen. Néha úgy érzem, mintha a szülei meg akarnák mutatni, hogy ezt mind megtehetik, a kisfiú meg állandóan ilyenekről beszél.
2018. márc. 11. 14:13
 16/32 anonim ***** válasza:
12%
Ismerek ilyen családot, nem is egyet. Iszonyat sznobok. Úgy mondjuk könnyű, hogy anyuka nem dolgozik, de a pénz meg csak jön be valahonnan.
2018. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Lanyod is meg te is felnott esszel, irigykedtek erre a csaladra, ennyi.
2018. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

Úristen, szóval már az is baj és a sznobság jele, ha egy 6(!) éves kisgyerek elmondja, hogy milyen programokat csinálnak a családjával...tudod, ezt tőlünk anno az óvónéni még meg is kérdezte. De nyilván ez is csak baj, hiszen a gyerek felvág vele meg az olasztudásával is.

Tudod, én is szerettem a 6 nyelven beszélő nagyapámtól szavakat tanulni és volt, hogy ugyanazt elmondtam angolul, németül, oroszul vagy épp franciául. Sztem hülyét is kaptál volna, de szerencsére intelligens emberek vettek körül, akik inkább örültek, hogy nekem ez jelentette a kikapcsolódást és nem a videójáték, tv vagy netán a társaim szekálása.

2018. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jól teszik, ha már kicsi korban megkedveltetik a gyerekekkel a sportot, ilyenkor még ők is könnyebben rákapnak az ízére, és nem az lesz, hogy a szülő erőlteti, de a gyereknek csak nyűg. A gyereknél meg úgyis kialakul, hogy mi mellett marad meg tartósan. A mozgás nagyon fontos.
2018. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem teljesen jó, ahogy nevelik őket. A mozgás fontos, jó hogy több mindent kipróbálhatod, az is jó, ha már most megtanul egy idegen nyelvet. Ezekből csak előnye származik, és sok élménye.

Irigykedsz valójában?

2018. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!