Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szülő folyama...

Normális, hogy a szülő folyamatosan viszi a gyerekét valamilyen edzésre?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársam a gyerekeit mindig viszi valahova. A nagyobb 6 éves kisfiút már kipróbálta a focit, a teniszt, úszni heti 2szer megy, kézilabdával is ismerkedik valamint kajakozni is elvitték nem egyszer. A kisebbik 2 éves kislányt eddig csak úszni járatják, de ő vele is sok mindent meg akarnak ismertetni. Most jön a kistesó, és őt is el akarják járatni. A 2 gyermek az anyukájukkal is edz otthon. Bevallásuk szerint minél több sportot meg akarnak ismertetni velük, de nem kényszerítik őket majd semmire, meg túrázni is eljárogatnak. Osztálytársam is folyamatosan kipróbált új dolgokat, és mondogatta is, hogy sportoltatni fogja őket, nem akarja, hogy lusták legyenek, utalva ránk volt osztálytársaira, mert mi nem voltunk annyira adrenalinfüggők mint ő. Azt elismerem jó a mozgás meg az ő gyerekük, de szerintem a kisfiú nem szólhat ebbe bele, hogy ő már pedig nem akarja. Az anya kézizett és teniszezett, az apa stintén kézilabdázott és kosarazott.
2018. márc. 11. 12:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%
* kipróbálhat
2018. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, ha valaki a gyerekét műveli, taníttatja.

Ez attól függ, melyik társadalmi rétegben születtél, hogy mik a normáid, milyen az életformád.


2: Az olasznak a magyarral azonos az artikulációs bázisa, ezért nem tudsz akcentussal beszélni, ha magyar az anyanyelved.

2018. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként van egy óvodás ismerősöm, állami óvodába járó cigány kislány szegényebb környéken, az anyukája egyedül neveli, sokszor be sem viszi az oviba, mert fáradt.

Na, abban az oviban hordják a gyerekeket úszni, múzeumba, kirándulni meg mindenhova.

Ez a gyereknevelés, művelődés része.

2018. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a kérdést ... majd felmerült bennem ,hogy miért gond az ha kiprobálhat sok mindent ? Nem kötelező edzésekről bsszélünk.Ez egy nagyon jó dolog ,hogy viszik és sok mindent megismer a gyerkőc .. mennyivel lenne jobb ,ha szinte sehova nem hordanák ...ezután elolvastam a hozzászólásod és rá kell jönnöm rettentő irigy vagy .Az ,hogy elmeséli az oviban hol voltak ,mit csináltak teljesen normális dolog . Az ,hogyha nálatok nincsennek ilyenek arról nem a gyerek tehet... A nyelv tanuláshoz csak ugy felmerül a kérdés ,hogyha apuka külföldi lenne is igy állnál hozzá ?
2018. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13%

15: Amikor iskolások voltunk, drága és ritka volt nálunk a déli gyümölcs. És akkor a tanárok bevezették a házirendbe, hogy nem szabad az iskolába vinni déli gyümölcsöt, mert akinek nem tudják megvenni, annak fájdítja a szívét. Oviban meg ugye helyben kaptuk az ételt, szó sem volt arról, hogy bármit is bevigyünk. Nem jó az ovi, ha engedi, hogy sportszereket vigyen a gyerek be magával. Mégis minek? Állandó programot biztosít az ovi a gyerekeknek, nincs üres idő, amikor le kell foglalja magát a gyerek... játékot se viszünk eb magunkkal, azzal játszunk, ami az oviban van...

Azt is el tudom képzelni, hogy rossz az ovi ennek a kisfiúnak, azért visz be magával személyes tárgyakat, és egy megfelelőbb óvodát lehetne neki választani.

Mivel 6 éves, azt nem mondom, hogy korai neki az ovi, de ha 3-4 éves lenne, ez is eszembe jutna, hogy ráérne később kezdeni az ovit, vagy csak napi pár órás napközibe járjon.

2018. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális ha sportol a gyerek, sőt fontos is. Ha lesz gyerekem, akkor én is úgy fogom nevelni, hogy sportoljon. Nekem is kiskoromtól kezdve az életem része és el sem tudnám képzelni, hogy nem csinálom. Egyszer volt egy fél éves kihagyásom és iszonyatosan szenvedtem nélküle.


Most felnőttként (27) látom, hogy mekkora előny ez. Akiket gyerek korukban nem így neveltek, azok borzalmasan elveszettek sokszor, hogy valamit mégis csinálni kéne az egészségük miatt, de nem tudnak fegyelmezetten eljárni, mert nem szokták meg. Aztán az edzéseken szintén szenvednek, mert aki nem jár rendszeresen annak mindig sokkal nehezebb. Nem értik, hogy a sikerhez bele kell tenni mindent, mindig ott nyavajognak, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy nekem ilyen jól megy, hogy milyen jó az alakom stb (az persze, szerencse és nem a heti 3-4 edzés kiskoromtól)

2018. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Bár engem is vittek volna, de engem másképp neveltek, túlféltettek, és amikor már anyagilag megtehették volna, akkor is spúrak voltak a szüleim ilyenekre. Most felnőttként próbálom pótolni a hiányosságokat, most, hogy már a magam ura vagyok. És persze, megfingat, ha elkezdek valami újat, de jól érzem magam tőle, és kell és kész. Nekem a sport sajnos nem volt a gyerekkorom része, pedig jobb lett volna, mint az, hogy sokat voltam felmentve idióta tompító gyógyszerek mellékhatása miatt, amik - mint utólag kiderült - nem is kellettek volna, csak hát a szüleim hittek az orvosoknak. Nem azt mondom, hogy minden orvos megbízhatatlan, de az biztos, hogy oda kell figyelni, kiben bízunk meg, és bizonyos dolgokat nem árt fenntartásokkal kezelni, és kicsit kételkedni.
2018. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam erről, hogy nem lehetett banánt enni a többi kölyök előtt, mert ők is akartak... kit érdekel? Én is akartam egy csomó mindent, csipszet, illatos radírt, zselés tollat. Nem kaptam meg. Megértettem, hogy nem körülöttem forog a világ, és hogy nem kapok meg bármit, ha elég hangosan nyávogok.
2018. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, nem értem mi a problémád. Nyilvan azt szeretnek, ha mar kiskorukban megszeressek a sportot, testmozgást. Mi ezzel a probléma. Es azzal sincs semmi gond, hogy minel több sportot megismertetnek velük., aztan majd a gyerekek eldöntik, melyik a leginkább kedvükre való.
2018. márc. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod nem értem az én lányomat télen hétvégente korcsolyázni vitem ,voltunk családilag szánkozni ,megyünk kirándulni hétvégén jó időbe .
2018. márc. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!