Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 évesen szülőnél lakni nem...

28 évesen szülőnél lakni nem gáz egy kicsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok, és a bátyám még mindig velünk lakik és 28 éves. Dolgozik, telefonszámláját, ruhákat és mindent magának fizet kivéve a kaját, gázt, áramot, vizet stb.

Sosem volt külön lakása/háza, jelenleg barátnője sincsen és egy jó ideje nem is volt. Néha már egy kicsit ideges vagyok hogy kussba kell maradni, mert ő éjszakás volt... Nekem jelenleg van barátom és már 4 éve együtt vagyunk, és tervezünk egybeköltözni egy 5 éven belül. Ti meddig laktatok a szüleiteknél? Másoknak 28 évesen már bőven családja van. Ez a helyzet csak engem idegesitene? Gyűjti a pénzét... nem is tudom mennyi pénze volt itthon, de februárban vett belőle egy autót... igy szerintem nem lesz háza sosem..



2018. márc. 15. 19:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
32%
Fel vehetitek a CSOK-ot a barátoddal, csak össze kell házasodni és aláírni a papírt, hogy 10 éven belül szülsz 3 gyermeket, erre adnak 10+10 millió hitelt is akár, abból már lehet venni egy lakást és külön tudsz költözni a szüleidtől és a bátyádtól. Probléma meg is van oldva.
2018. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 muscleman666 ***** válasza:
6%
CSOKolomot csak akkor adnak ha nincs hiteltartozás nincs priusz van 10%önerő .
2018. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
18%

Nem gàz. Szerintem a szülőknek èszre kène venni magukat ès költözzenek el ők.

Mert ha kèt ember a fejèbe veszi,hogy gyerekeket akarnak gyàrtani,akkor azok a gyerekek ne csak addig kelledjenek nekik amíg kicsik ès iskolàba jàrnak.

Mert ugyebàr arra van esze sok millió nőnek,fèrfinak,hogy gyereket csinàljanak,de ha felnő a gyerek,akkor elvàrjàk a tőle,hogy àlljon a talpàra ès költözzön el.

Költözzön el a szülő ha nem tetszik neki valami.😉

2018. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
74%
Pont 28voltam amikor megismertem a férjem és elköltöztünk. Ôriàsi segítség volt a szüleimtől és én is ezt fogom biztosítani a fiamnak, mert így nem kellett hitelbe beleugrani hàzvàsàrlàsnàl. Hidd el nem gàz, igaz én sem így terveztem, màr nagyon szerettem volna elköltözni de àlom az eszem, hogy nem dobàltam ki az ablakon az albérlet àràt, mert akkor nem nullàn hanem jóval mínusszal indítottam volna az életem. Biztos jogos a kiakadàsod ha mindig neked kell alkalmazkodni, nem egyszerű az együttélés, de hidd el ha le ülsz vele és kompromisszumokat kötsz vele megkönnyíted a sajàt életed... Nem tudhatod neked mikor is fog összejönni az az elköltözés
2018. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
71%
Akkor te mit keresel otthon? Pasid van akkor mehetnél el nem?
2018. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

Azért van ez a "gáz" felfogás,mert a mi szüleink még a szocializmusban voltak fiatalok,szinte ingyen hozzájuk vágtak egy lakást.


Ma ez már nem így megy.

Ha csak nem vagy 3 gyerekes,újgazdag szülőkkel,felmenőkkel rendelkező,akkor neked 10-15-20 millió Ft-ot magadnak kell előteremteni a lakhatáshoz.

Ezt pedig 28 évesen esélytelen.

Sokkal idősebbek is laknak a szüleikkel,mert nincs más megoldás.


29/f

2018. márc. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
26%
Tehát épp csak a rezsit (ami 40-50 rongy) nem fizeti... én nem hagynám hogy élősködjön rajtam.
2018. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
63%

Mi párommal 18 évesen költöztünk el albérletbe. Azóta is együtt vagyunk és teljesen jól kijövünk. Én úgy vagyok vele, hogy ha mi ennyi idősen, szülői segítség nélkül meg tudtuk oldani akkor más is.


Amúgy nem gáz szerintem, csak nekem kicsit fura, de ahol jóban vannak a családtagok ott teljesen érthető, ha nem menekül el az első albérletbe. Amég segít otthon, beszáll a rezsibe és törekszik az önállóságra (tehát nem tervezi az egész életét a gyerekszobában tölteni) akkor semmi gond nincs vele. Nagy segítség, ha az albérlet árát félre tudja tenni az ember.


A mi családunkban több 30+ os ember van, akik még a szülőknél laknak. Az egyik házat is kapott meg kocsit is meg sokkal többet keres, mint mi, mégsem költözik el, puszta kényelemből, mert így az anyja súrolja a cipőjét, kiszedi neki az ételt, takarítja a szobáját, stb. Ő maga mondta, hogy hülye lenne elköktözni, mikor otthon mindent megkap és semmit nem kell csinálnia érte. Minket meg lenéz, amiért nincs saját házunk, kocsink meg úgy egyáltalán el mertünk költözni a szülőktől. "Mert inkább nyomorgunk albérletbe, mikor otthon kinyalnák a seggünket." (Ami nyilván nem igaz, mert akkor nem menekültünk volna onnan ennyire, de ezt ő nem bírja felfogni.) Itt sem azzal van bajom amúgy, hogy ő otthon lakik, hanem hogy egy nagyképű tuskó, aki mindenkit lenéz, meg kötekedik mindenkivel, aki önállóbb, mint ő. (Mondjuk nem nehéz őt túlszárnyalni.) Engem eleinte mindig a takarítással cukkolt, hogy belejöttem e már. Nem fogta fel, hogy normális helyeken a gyereknek is kell házimunkát végezni és nem a saját lakásában szembesül vele, hogy nem tud wc-t pucolni. Egyszer náluk voltam és elvárta volna, hogy én takarítsam le a szarját a wccsészéről, mert nő vagyok és "azok arra valók" meg mi az, hogy ő neki kéne ilyet csinálni. (De mit is vártam olyan embertől, aki a saját otthonában nem tudja, hol tarják a felmosót, mert szerinte a takarítás cselédmunka.)


Én nem örülnék neki, ha a gyerekem 18 évesen menekülne előlünk, mert akkor nyilván valamit rosszul csináltunk, de azért szeretném látni, hogy önállóságra törekszik és nem alapnak gondolja, hogy mi mindent alátolunk majd meg 40 évesen egy porszemet nem kell majd letörölnie, ha otthon marad.

2018. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Maga az, hogy X évesen a szüleivel lakik valaki, önmagában nem gáz: minden családban mások lehetnek erre a motivációk: gáz az, ha kiszolgáltatja magát (ehhez persze kell egy szolgalelkű szülő is, aki ezt megteszi)

Tartósan több generációs felállásban úgyis eljön az a pont, amikor a fiatal többet segít a szüleinek, mint fordítva. Sokszor a szülők is profitálnak az együtt élésből (ha jó a viszony), különösen, ha kertes házról van szó, ahol sok a tennivaló - de akár anyagilag is, ha pl. alacsony a nyugdíjuk, ami akkor is igaz lehet, ha az egész életüket becsülettel végigdolgozták.

Ahány család, annyi féle szabályrendszer van: a szülők joga megszabni, kivel, milyen feltételek mellett laknak együtt. Ha nekik jó, akkor senkinek nincs ebbe beleszólása.


Tőled az nem szép, hogy a leírásból az tűnik ki, ki akarod fúrni a bátyádat csak azért, mert nem akarsz alkalmazkodni hozzá - pedig ehhez semmi jogod nincs, neki életkortól függetlenül ugyanannyi joga van a szüleiddel élni, mint neked. Ez elleb csak a szülőknek lehet ellenvetésük, de nem írsz ilyesmiről.

2018. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy az állandóan nőket/tinilányokat szidó majmok tartják természetesnek, hogy az úrfi nem ad bele semmit a rezsibe/kajába, de azt elvárja, hogy a család nő tagjai kiszolgálják. Eszem megáll b+. Márpedig ez élősködés, hiába szépítjük. Nem azzal van a baj, hogy valaki ennyi idősen otthon lakik, hanem hogy PLUSZ MUNKÁT RAK a többiek vállára, mert ő úgy gondolja.

A kérdezőnek nem az a problémája, hogy otthon lakik a srác...

Nekem is sok ilyen van ismerősi körben, fiúcska 30-40 évesen otthon dőzsöl, házimunka nuku, csak legyen előtte meleg étel, meg takarítsanak rá, dolgozó, idős anyuka még szívjon ezzel munka után, rezsibe-kajába nem ad, de neki azé' adjanak kölcsön.


Barátom is otthon lakott 27 évesen, mindenben segített és beleadott a rezsibe.


Kérdező, te nehogy végezzél helyette házimunkát, nem vagy a csicskása, nem tartozol neki semmivel.

2018. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!