Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos lenne a kérésem? Hogyan...

Jogos lenne a kérésem? Hogyan kérjem meg a szüleimet, hogy fizessék ki a tanfolyamot?

Figyelt kérdés

A diplomaosztómra azt kaptam ajándékba a szüleimtől, hogy finanszírozzák nekem, hogy megtanuljak vezetni. Ők ajánlották egy ismerősüket, aki oktató, iratkozzak be hozzá, mondták. Mint később kiderült, ez az "oktató" egy iszákos öreg hapsi volt, ugyan csak 3000 forintot kért el egy óráért, de még 30 óra vezetés után sem voltam biztos, több külső szemlélő is mondta, hogy nagyon rosszul oktat, direkt visszafog engem és egy szinten tart és csak a pénzt húzza le.

Amikor ezt mondtam a szüleimnek, mondták, hogy akkor keressek mást, iratkozzak át. Egy barátnőm oktatójához mentem, nála 5000 egy óra, de legalább eredményes. Persze, jó, fizetik, mondták a szüleim.

Befizettem 50,000 forintot előre, saját zsebből. Csak közben jól összevesztem anyámékkal (most ezt nem részletezném, amúgy is elég érdekes a kapcsolatunk), így már nem beszéltem velük egy jó ideje. A párom beszél anyámmal napi szinten, azt mondta, hogy még csak meg sem említette, hogy ideadná a pénzt... nekünk meg most már nagyon kéne, mert közel a hónap vége... Kértem a páromat, hogy kérdezzen rá anyámnál, de nem hajlandó, mert neki mi köze ehhez... Én meg nem akarom felkeresni őket, mert aztán hallgathatom, hogy "na mi van, a pénz az kéne" meg egyéb köpködéseket...

Mit lehet ilyenkor tenni?


2018. márc. 20. 22:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

A parodat kered meg, kerjen penzt a te szuleidtol, mert te nem allsz veluk szoba,?

Vicces 😂

2018. márc. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%

Hát, kedves Kérdező ahhoz képest, hogy azt írod, diplomás vagy tényleg eléggé gyerekes a hozzáállásod az egészhez....


Én a helyedben gerincesen a szülők elé állnék és átbeszélném velük a dolgokat felnőtt ember módjára.


Nem hiszem, hogy ne lenne olyan, amit ne lehetne megoldani, de a halogatás meg a párod postásnak használata nem fog segíteni az ügyön: csak az őszinte és egyenes beszéd és minél hamarabb!


A köpködést meg állni kell, ha az ember el akar érni valamit és nem csak itt panaszkodni.


Szedd össze magad, nem fogsz belehalni, ha beszélsz velük!


Ezt lehet tenni és semmi mást!

2018. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy a legtöbb probléma mind a kommunikáció hiányából fakad és ha a családtagok őszintén beszélgetnének egymással, akkor sok félreértés és belül őrzött sértettség elkerülhető lenne.
2018. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
15%
20-as Szóval te két olyan embernek hiszel, akiktől egy szót nem hallottál, nemhogy leírták volna a történteket és a véleményket a saját szemszögükből? Értem....
2018. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%

Élvezette a 30orat,kifizettek a többi részét is, máskülönben nem mehettel volna.

Tehát álltak a szavukat.

Az hogy te nem tudtad megcsinálni a jogsit az más téma.

Igen is fizesd te a többit.

2018. márc. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

Állták a szavukat, kifizették az elméleti jogsit (200 rongy), meg a gyakorlatot. Egyéni szoc probléma, hogy neked nem felelt meg az oktato.


Kettö, iszonyu gyerekes vagy diplomás létedre, és a párod helyében elgondolkoznék azon is, akarok-e egy ilyen kislánnyal bármi komolyabbat is.

Aki ilyen gyáva, hogy inkább engem küld megoldani az Ö problémáit...


Amugy tipikus mártir vagy, mindenki hibás, csak te nem.

Nos 99 százalékban derül ki ilyenkor, hogy de, te vagy a hibás, csak szépitesz meg loditasz.

2018. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy változott az oktatási rendszer? Én 2007-ben csináltam a jogsit, akkor az oktatónak kizárólag a pótórákat kellett fizetnem, a normál órákat a tanfolyam díja tartalmazta.
2018. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
74%

De hát már kifizettek neked 30óràt,mi bajod van!

Az hogy analfabéta vagy a vezetéshez, ne az ők bajuk legyen!

Nekem is mondogatta az oktatóm, hogy kevés lesz az óra, menjek még, de én tudtam, hogy tudok vezetni, nem kell plussz óra, meg is lett a jogsim, mindenféle másik oktató és plusz nélkül!

2018. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
80%

"" Ráadásul a kérdező is leírta, hogy összevesztek, ami miatt a szüleinek kellene bocsánatot kérnie! "


Miért a szülőnek kéne bocsánatot kérnie azért, mert összevesztek?:D Érdekes módon a kérdező párja(!) tartja a kapcsolatot velük, jóban vannak, talán mégsem az ő készülékükben van a hiba. Hisztis kislánynak kifizették a teljes tanfolyamot, a saját bénaságára kitalálja, hogy sz..r volt az oktató, és kifizettetné még a kiugróan drága plusz óráit is úgy, hogy állítólag dolgozik a diplomájával, amit a szülei támogatásával szerzett. Ha te ezzel egyetértesz, pont olyan idióta, életképtelen, hisztis pitsa vagy, mint ő.

2018. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kérjed meg őket? Mindenképpen személyesen, ne a barátoddal üzenve.
2018. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!