Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos lenne a kérésem? Hogyan...

Jogos lenne a kérésem? Hogyan kérjem meg a szüleimet, hogy fizessék ki a tanfolyamot?

Figyelt kérdés

A diplomaosztómra azt kaptam ajándékba a szüleimtől, hogy finanszírozzák nekem, hogy megtanuljak vezetni. Ők ajánlották egy ismerősüket, aki oktató, iratkozzak be hozzá, mondták. Mint később kiderült, ez az "oktató" egy iszákos öreg hapsi volt, ugyan csak 3000 forintot kért el egy óráért, de még 30 óra vezetés után sem voltam biztos, több külső szemlélő is mondta, hogy nagyon rosszul oktat, direkt visszafog engem és egy szinten tart és csak a pénzt húzza le.

Amikor ezt mondtam a szüleimnek, mondták, hogy akkor keressek mást, iratkozzak át. Egy barátnőm oktatójához mentem, nála 5000 egy óra, de legalább eredményes. Persze, jó, fizetik, mondták a szüleim.

Befizettem 50,000 forintot előre, saját zsebből. Csak közben jól összevesztem anyámékkal (most ezt nem részletezném, amúgy is elég érdekes a kapcsolatunk), így már nem beszéltem velük egy jó ideje. A párom beszél anyámmal napi szinten, azt mondta, hogy még csak meg sem említette, hogy ideadná a pénzt... nekünk meg most már nagyon kéne, mert közel a hónap vége... Kértem a páromat, hogy kérdezzen rá anyámnál, de nem hajlandó, mert neki mi köze ehhez... Én meg nem akarom felkeresni őket, mert aztán hallgathatom, hogy "na mi van, a pénz az kéne" meg egyéb köpködéseket...

Mit lehet ilyenkor tenni?


2018. márc. 20. 22:01
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Nem is ismertek se engem, se a családom de elmondtok mindennek. Gratulálok, nem csalódtam a gyakori színvonalában. Egy ember volt aki felfogta a kérdést.

Nem 30 óráról volt szó, hanem addig amíg nincs a jogsi a kezemben. Egy alkoholista emberrel megnézném ki menne el vizsgázni úgy, hogy 30 óra alatt 1x nem előzött meg másik autót és lakott területen kívül azt mondja hogy max 70 km/h-val menjek, meg még lehetne sorolni. Több külső ember is mondta hogy xar oktató. Ha nem a plusz órákért, akkor a plusz vizsgadíjért kellett volna fizetni.

De ezt itt be is fejeztem, ilyen tahó bunkó banda véleménye nem érdekel. Az ember idejön tanácsért és csak a köpködés megy látatlanban, undorító.

2018. márc. 21. 12:37
 32/33 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen azt tudod tenni, hogy lenyeled a békát és rájuk kérdezel.

Mást nem tehetsz. Szerintem gázabb a barátodat kérni ilyenre. Neki tényleg köze nincs az egészhez.

Elég lobbanékony természetű vagy ahogy igy elnézem. Félre kell tenni a büszkeséget (szerinted neked van igazad a vitában..., de biztos akad olyan aki mást mond)és szépen beszélni velük.


Illetve amit tehetsz még, az az, hogy vársz az egész jogsis dologgal addig, mig egyedül is ki tudod majd perkálni.

2018. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
57%

Az az elbénázás, ha tudsz vezetni, jól megy minden, viszont valami okból a vizsga nem sikerül pl. izgulsz, rossz napod van és nem tudsz koncentrálni stb...teljesen más egy óra, mint egy vizsga. Van, akit abszolút nem hat meg és nem zökkenti ki, ugyanúgy teljesít a vizsgán is, viszont rengetegen vannak (szerintem többségben), akik már napokkal a vizsga előtt ki vannak készülve, remegnek, rosszul vannak stb. és ez bizony meglátszik a vizsgán nyújtott teljesítményükben is. Én úgy gondolom, hogy emiatt senkit nem lehet hibáztatni, mert erről ő nem tehet, nem tudja befolyásolni és egyszerűen csak fél, izgul, mert még nem volt ilyen helyzetben, nincsen hozzászokva és eleve beparáztatják az embereket...de ha azt mondja a szülő, hogy nekem ennyi pénzem van, 30 órát tudok kifizetni, akkor az rendben van. Csak akkor ezt mondja meg.


Ugyanakkor az, hogy nem tanítanak meg vezetni, nem készítenek fel a vizsgára és nem sikerül (vagy esetleg el sem megy mert még úgysem sikerülne) az nem bénázás, nem azt jelenti, hogy ő ehhez béna, tehetségtelen stb. és végképp nem a tanuló hibàja. Az oktató hibája, mert szar! Az ő feladata az, hogy megtanítsa vezetni a gyereket, felkészítse a vizsgára! Ezért kapja a fizetését!

2018. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!