Az anyám hímsoviniszta?

Figyelt kérdés

Sosem hittem, hogy az anyám hímsoviniszta lenne (na jó, talán kicsit szexista). A bátyámnak és nekem ugyanúgy meg kellett tanulnunk főzni és takarítani és kint is segítenünk kellett (talán én egy kicsit több benti munkát végeztem, cserébe apámmal ők ketten nyírták le a füvet meg takarították/mosták le az autót, meg lapátolták télen a havat meg behordani a fát), de sosem volt elvárva, hogy én kiszolgáljak bárkit is a családban. Meg néha mondott olyanokat, hogy a nő ne legyen nyíltan okosabb a párjánál, mert azt nem fogja elviselni. De mindkettőnket egyformán támogattak a tanulásban (apám gépészmérnök, anyám biológia-tesi tanár), a tesóm villamosmérnök lett, én pedig PhD-hallgató vagyok. A tesómnak most van egy húszéves barátnője. Nagyon szép és aranyos, de (őszintén szólva, csak azért írom le, mert ez egy névtelen oldal) nagyon buta, nemcsak lexikális értelemben, de a mindennapi dolgokban is. A tesóm is mondta, hogy helyes lány meg jól megvannak, de nem érzi azt a szerelmet, mint az előző kapcsolatában. Az anyám erre azt mondta, hogy 30 felett már ne a szerelmet keresse a lányban, hogy jól néz-e ki, hogy tud-e főzni, mosni, takarítani, és hogy akar-e gyereket, meg nekem azt is mondta, hogy nem bánja, hogy a lány nem egy észlény, legalább könnyebben fog alkalmazkodni, meg ő lassan unokázni szeretne, nem is akarja, hogy a fia barátnője elhúzza a családalapítást a tanulással. Most a fejébe, hogy megtanítja a csajt főzni és sütni, hogy a bátyám kedvenc kajáit el tudja készíteni, meg nem győzi dicsérni, hogy milyen rendes lány, mert mindig kitakarít a bátym lakásában.


Az anyám diplomás, beszél angolul és valamilyen szinten németül is, világlátott, elég határozot nő, és engem is arra nevelt, hogy álljak ki magamért és dolgozzak és tanuljak keményen, de sosem tapasztaltam, hogy valaha is így gondoljon a nőkről.


2018. márc. 28. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
A bátyád is megéri a pénzét, ha annyi esze nincs magától, hogy szakítson a lánnyal, ha nem szerelmes. Persze cselédnek meg dugni jó, mi? Ennyit arról, hogy tanultak vagytok :D A lexikális tudás nem egyenlő az intelligenciával...
2018. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem miért lett törölve a kommentem, egész kulturált volt. Ellenben a kérdezőről egyértelműen látszik, hogy valahol száz méterrel a föld felett lebeg önnön gyönyörűségtől, hogy ő milyen emancipált és okos, pedig messze van az okostól (az élet terén).


Az anyjának legalább tényleg van esze, a bátyja pedig szintén nem hülye, a szerelem hamar elmúlik, a szeretet, ragaszkodás, harmónia tartja meg a házasságot. Ha mindig szerelemből kötnénk a házasságokat, 2-3 évente cserélnénk a házastársat...

2018. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Anyádnak nem kellene belemásznia tesódék kapcsolatába. Ha az előző kapcsolatában nagyon szerelmes volt, akkor, gondolom, eléggé megégette a szakítás, így természetes, ha most jobban esik neki egy "elvagyunk így" kapcsolat egy jóval fiatalabb, manipulálhatóbb lánnyal.
2018. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok eltelve magamtól. Amúgy igen, a bátyám egy nagy szerelemből lépett ki, ami eléggé megviselte. A valóságban nem avatkozok bele a kapcsolatukba, csak itt teszem szóvá. Szeretem őt, de tudom, hogy csak kihasználja a lányt, mert legyezgeti a hiúságát, hogy egy fiatal, gyönyörű lány odavan érte, és akkor is felnéz rá, ha kinyitja a befőttesüveget. Nem ítélem el ezért, mert én voltam már ilyen párkapcsolatban, csak ne egy sokkal fiatalabb és tapasztalatlanabb lánnyal csinálná, aki még komolyan is tervez vele.


Az nem tetszik, amit az anyám csinál: csak mert unokát akar, "erőlteti" a csajt a bátyámnál, azért mert fiatal és "nevelhető". Szóval inkább az zavar, hogy "nevelni" próbálja a lányt.

2018. márc. 29. 10:14
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

Az unintelligens kérdező valószínűleg gyakori-pontozásból phd-zik - és most itt gyakorolja.

Mindenkit felpontoztam! A szép (a kérdezőnél szebb) és aranyos ( a kérdezőnél aranyosabb ) kislányt is virtuálisan felpontozzuk 10/10:)!

2018. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hímsoviniszta: a nőkkel szemben előítéletekkel rendelkező, a nőket lenéző


Nem a lánnyal van a bajom, értsétek meg! Az anyámmal!


Azt mondja, hogy nem is baj, ha a menye buta, mert legalább könnyebben fog alkalmazkodni, a lényeg, hogy jól nézzen ki, meg süssön, főzzön, mosson, takarítson, meg nevelje a gyerekeket, meg ne is tanuljon, hogy minél előbb alapítson családot.

2018. márc. 29. 10:27
 17/18 anonim ***** válasza:
31%

"Hímsoviniszta: a nőkkel szemben előítéletekkel rendelkező, a nőket lenéző"

- nem egészen pontos az Idegen szavak szótára, mert a kifejezésben benne van, hogy a férfi felsőbbrendű (vagyis ember szemben az "asszonyállattal") soviniszta - előítéletes, elfogult,


Kérdez, kilóg a lóláb - igaziból az a problémád, hogy "elveszíted a bátyád" és a te életed ugyanakkor még nincs kialakulva - a társ szempontjából, egyedül vagy.

Ezért áskálódsz.


Miért is kell egy 30 éves ember életébe beleszólni - háta mögött- anyjának és a testvérének?

Miért nem lehet elfogadni: ők így döntöttek, együtt élnek?

Hisz két felnőtt ember!


Nem érdemes "lebutázni" mást- mert lehet, hogy egy témában "buta" máshol meg érzéseit jobban használva jobb meglátásai vannak, intuitívebb.


És anyukádnak - ha pontosan tudjuk, hogy mit mondott és nem csak te színezted ki a valóságot - valahol igaza van: nem túl jó, ha egy házasságban a nő "okosabb" (vagy, ami gyakoribb: annak hiszi magát)- ideális, ha egy szinten vannak és kölcsönösen megértik egymást minden téren, de még az is jó, ha a férfi "okosabb", de szeretettel és megértéssel fordul társa felé - és a kisgyerekük életében látja, hogy jól működik ez a család, noha otthon kihagyják az integrálszámítást.


De az biztos, hogy nem jó, ha a nő okosabbnak hiszi magát - mert a fölényes, lekezelő nőkkel nem bírnak hozamosabb ideig élni a férfiak.

Elveszítik önbizalmukat, bizonytalanok lesznek, a munkájukra is kihat, és akár a tehetetlenségig is fajulhat ez, annak testi vonatkozásaival is

- nos, ebből menekülnek általában.

és gondolj bele: nem a parciális differenciálegyenleteket kell megvitatniuk otthon, hanem élni kell szeretetben, megértésben és a bajokat, gondokat együtt megoldani.

Az a tapasztalat, hogy ez a megértésen nyugvó szeretet gyakrabban ad teret annak, hogy egy életen át hűségesek legyenek, szépen nevelgessék a születendő gyermekeket.

A nagy szerelem ellobban - és ritkán megy ebbe a szelíd görögtűzbe át.

2018. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Anyád egy manipulatív, önző dög. A te helyesírásod meg kriminális. Melyik egyetemen lehet ebből phd-zni? 😁😁
2018. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!