Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok hogyan volt ez a...

Nálatok hogyan volt ez a "felvilágosítás"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nektek hogyan, és mikor magyarázta el anyukátok ezt a menstruáció dolgot. Itt az én sztorim:12 éves voltam, anyu már éppen ment volna le a lépcsőn (mert emeletes a házunk) mire visszafordult és ezt mondta: ja még azt akartam.... Aztán bejött a szobámba és ezzel kezdte: láttam a bugyidon ilyen folyást, szóval szerintem már használhatsz tisztasági betét. Az ilyen jó vékony, meg sem érzed. Plusz van itt pár betét, mindjárt adok hozzá egy nesszeszert, abba bele teheted, és mindig legyen nálad a suliban, mert sosem lehet tudni. Ha pedig megjön, nem kell megijedni, tudod hogyan kell betenni a bugyidba, nem? Tudod, olyan szárnyas, azt kihajtod és ráragasztod. Én meg így elvörösödve: aha.... erre ő: nem biztos hogy most fog megjönni, lehet csak fél év múlva, de legyen nálad! Mindezek után végre lement, én pedig alig vártam, hogy vége legyen ennek a "kínos" beszélgetésnek(legalábbis akkor az volt, mert nővérem is a szobában volt, és ő csak kuncogott rajta...). Nektek hogyan mondta/magyarázta el anyukátok mindezt? Hasonló szituációban? Illetve a beszélgetés után mikor jött meg nektek? 14/l

2018. ápr. 2. 20:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Most beugrott egy újabb kérdés, amire nagyon rá szeretnék jönni: nekem 13 évesen jött meg, tavaly szeptemberben, és eléggé érdekes volt, mert utána egészen novemberig menstruáltam, decemberben semmi(ott egy kicsit megijedtem, de tudtam hogy nem lehet gond, mert még az elején vagyok nagyon) aztán januárban újra megjött(természetesen pont akkor, amikor a felvételi volt😑) aztán februárban, márciusban, és most áprilisban újra semmi, pedig októberben volt védőnői vizsgálat, és ott mindenkitől megkérdezték, hogy mikor jött meg neki az első, így hát én tisztán emlékeztem rá, hogy szept. 6-án erre a védőnő: jé! Pont most? Aztán leírta a füzetébe(nemcsak nekem, mindenkinek) és ezt kérdezte: és azóta volt már?! erre én: igen erre ő: ohh! Akkor biztos neked már be is állt! :) És tökre örültem ennek a mondatának, hogy nem érhet meglepetés, de ugye mint már mondtam mostanában nincs meg, és az lenne a kérdésem, hogy miért? Nem úgy értem, hogy mi a baj, hogy nincs meg, mert tudom, hogy ilyenkor még normális( a barátnőmnek sincs már egy ideje, és a védőnőtől megkérdezte, és azt mondta neki, hogy az első 1-2 évben nem rendszeres, szóval hogy normális) Hanem inkább úgy, hogy ilyenkor mi történik odabent? Mármint azért nem jön meg, mert nem gyűlt össze elég "cucc" ami le tudna válni, és ki tudna jönni? (Sorry, tényleg kezdő vagyok még ebben a témában, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget írtam) A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm! :) Már hogyha tudtok rá választ adni, egy ilyen hülye kérdésre, szóval mégegyszer bocsi...😂
2018. ápr. 4. 16:23
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon korán érő voltam..10 évesen elkezdet pattanásosoni a bőröm,és nagyon izzadtam. Erről panaszkodtam anyunak,aki nyilván ezt értette..Rá kb 2 napra amikor ketten voltunk itthon a suli után,elővett egy anatómia könyvet,és elég részletesen elmagyarázta,hogy hogyan készül a baba,mi történik a menstruáció alatt. Elővett betétet,megmutatta,hogyan kell beragasztani,mondta,hogy van tampon is,de azért első körben a betét jobb lesz. Ugyanekkor kaptam arctonikot életemben először.:D A lényeg,hogy hál' istennek nekem nem olyan osztálytársaim voltak,akik ilyennel viccelődtek,szóval nekem anyu mondott el mindent. Ez volt akkor,amikor 10 éves voltam nagyjából januárban vagy februárban,aztán április végén volt az első menzeszem..:s Szóval "időben" mondta el. Bár az első mikor megjött alig mertem neki elmondani,cikinek éreztem.:D
2018. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok

Jelenleg 18 éves vagyok,és írtam ugye,hogy 10 évesen jött meg. Na de a mai napig nem állt be.:D Folyamatosan késik...És a pláne,hogy már élek szexuális életet (2 éves párkapcsolat)...AZ elején nagyon féltem,mikor az első szexuális élményem után 45.napra jött meg. Voltam vele dokinál,az egyből fogamzásgátlót írt fel,hogy majd az beállítja,de nincs az az isten,hogy beszedem. Nekem nem magyarázott semmit,csak,hogy "ez lehet a stressztől,az étrendtől sőt bármitől hogy neked még nem állt be"...Hát köszi.:D

2018. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! 😘 Sokat segítettetek! És utolsó: hát igen...vannak ilyen orvosok..már nem tapasztalatból, de van egy nővérem, szóval szerintem érthető.
2018. ápr. 7. 19:23
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 13 éves volt mikor ketten voltunk otthon és a feleségem 1 hetes úton volt. Pont ekkor kezdet el menstruálni a lányom. 40 éves pasiként amit tudtam elmagyaráztám. Érdekes módon én sokkal cikibbnek éreztem mint a lányom.

Otthon találtunk betétet de a berakást már egyedül megoldotta a nagylányom.

Persze ilyenkor az összes női rokon nem volt elérhető így maradt az internet. Alig vártam hogy hazaérjen a nejem.

2018. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem olyan 10 éves korom körül mondta a padtársam, hogy minden lánynak van egy betegsége ami azt jelenti, hogy véres a puncink. Én addigra elég sok mindent elolvastam, többek között azt is tudtam, hogy születik a gyerek de a menstruáció az valahogy kimaradt az életemből, pedig gyakran láttam anyám véres vattáit is. Szóval nem fért a fejembe, hogy ha lenne ilyen betegség, ráadásul mindenkinek, akkor én ezt még hogy nem olvastam sehol, úgyhogy otthon megkérdeztem anyámat aki megmondta hogy igen van ilyen de nem betegség, hanem normális dolog. És ennyi. Amikor 12 évesen megjött, mégis megijedtem mert arról senki sem tájékoztatott hogy ez fáj is, én meg többször kórházba is kerültem a görcsök miatt. Egyébként más tekintetben (gyerek születése és "megcsinálása" stb) sosem kaptam semmiféle felvilágosítást otthon. Könyvekből tájékozódtam az iskolai könyvtárban. Egyébként volt egy másik ilyen dolog is, amit osztálytárs mondott, hogy minden kisfiúnak meg kell operálni a fütyijét, ezt is említettem otthon de anyám mondta hogy ilyen nincs, ez hülyeség, el is felejtettem. Vagy 10 évvel később jöttem rá, hogy az a kislány valószínűleg a körülmetélésről beszélt.
2018. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, teljesen normális, ha az elején össze-vissza jön meg. Hormonális hatásoktól függ, hogy kinek mikor jön meg. Az elején még nem mindig termelődik annyi hormon, hogy a szervezeted végigvigyen egy menstruációs ciklust, egyelőre csak próbálkozik a tested minden hormonból megtermelni a megfelelő mennyiséget. A "cucc", ami leválik (a méhnyálkahártyád) is hormonális hatásokra vastagszik meg, emellett minden ciklusban kilökődik egy petesejt a petefészkedből, minden hónapban arra készül a szervezeted, hogy terhes lehess. Ha nem találkozik a kilökődött petesejt hímivarsejttel, akkor a megvastagodott méhnyálkahártya leválik, majd a következő ciklusban újra elkezd megvastagodni, a terhességre készülni. Ha nem jön meg a menstruációd, az azt jelenti, hogy nem termelődött elég hormon a szervezetedben ahhoz, hogy a méhnyálkahártyád megfelelő mértékben megvastagodjon.
2018. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem cuki anyukád, hogy ennyire lazán vette!!! Engem anyukám sajnos nem világosított fel, amikor szóltam neki hogy menstruálok, akkor is csak nevetgélt.
2018. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utolsó: nekem sem táncikált, mikor megjött, pedig a legtöbb lánynak örül anyukája, hogy: jajj de jó! Nagy lány lettél! De nekem így volt: ezt mondtam anyukámnak: ott lent kezd...(és a hasamra mutattam) erre ő: oh! Hát nem kell azon izélni! Én meg tökre nem erre a reakcióra számítottam, mert amikor nővéremnek jött meg, tökre gratulált neki, meg minden...
2018. ápr. 8. 18:47
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: köszi a választ! Akkor jóra gondoltam! :)
2018. ápr. 8. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!