Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok hogyan volt ez a...

Nálatok hogyan volt ez a "felvilágosítás"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nektek hogyan, és mikor magyarázta el anyukátok ezt a menstruáció dolgot. Itt az én sztorim:12 éves voltam, anyu már éppen ment volna le a lépcsőn (mert emeletes a házunk) mire visszafordult és ezt mondta: ja még azt akartam.... Aztán bejött a szobámba és ezzel kezdte: láttam a bugyidon ilyen folyást, szóval szerintem már használhatsz tisztasági betét. Az ilyen jó vékony, meg sem érzed. Plusz van itt pár betét, mindjárt adok hozzá egy nesszeszert, abba bele teheted, és mindig legyen nálad a suliban, mert sosem lehet tudni. Ha pedig megjön, nem kell megijedni, tudod hogyan kell betenni a bugyidba, nem? Tudod, olyan szárnyas, azt kihajtod és ráragasztod. Én meg így elvörösödve: aha.... erre ő: nem biztos hogy most fog megjönni, lehet csak fél év múlva, de legyen nálad! Mindezek után végre lement, én pedig alig vártam, hogy vége legyen ennek a "kínos" beszélgetésnek(legalábbis akkor az volt, mert nővérem is a szobában volt, és ő csak kuncogott rajta...). Nektek hogyan mondta/magyarázta el anyukátok mindezt? Hasonló szituációban? Illetve a beszélgetés után mikor jött meg nektek? 14/l

2018. ápr. 2. 20:54
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
100%
Nekem 10 évesen jött meg, nem számítottam rá. Illetve anyukám már mesélt róla, azt hiszem, elsős-másodikos koromban, de mégis meglepetésként ért. Szóltam anyukámnak, hogy ez és ez történt, ő pedig annyit mondott, hogy igen, ez az, amiről beszéltünk, megmutatta, hogy' kell a betétet beragasztani, és ennyi. 10 évesen nem éreztem kínosnak.
2018. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Most képzeld el, ahogy NULLA tudással erről az egész témáról, egyszer csak a semmiből szédelegsz, hánysz, van egy irdatlan hasgörcsöd - és mikor elmész kakilni, mert azt hiszed, amiatt fáj a hasad, akkor meglátod, hogy vér folyik a puncidból. Azt hittem, van valami furcsa betegségem, és meg fogok halni. Zokogva vártam otthon anyut, aki letudta annyival a dolgot, hogy a betét az alsó polcon van a fürdőszobaszekrényben.

Ja, és huszonéves vagyok, szóval ez nem a múlt században történt. Ha nincs internet, már rég a harmadik gyerekemet szülném, és nem érteném, mitől...

2018. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!