Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudnál bocsájtani valaha...

Megtudnál bocsájtani valaha egy ilyen apának? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
A vér szerinti apám soha nem volt mintaapa, az a pár év amit vele töltöttünk elég zűrös volt,nem dolgozott,alkoholizált,erőszakos volt. 3-4 éves voltam mikor anyukám elvált tőle,aztán hozzáment a nevelő apámhoz,aki viszont rendes férj,apa volt,6 éves koromban örökbe is fogadott. Szóval a vérszerinti apám nem látogatott,nem fizetett gyerektartást, de nem mondanám,hogy utáltam, 1-2 éve felvettük a kapcsolatot,kezdett normalizálódni a viszonyunk, bár a nevelőapámat tekintem apámnak. De anyukám nemrég elszólta magát és megtudtam,hogy annak idején a nevelőapám fizetett neki,hogy lemondjon rólam. Ahogy mondtam mindig is tudtam,hogy nem mintaapa, de azt hittem korrekt akart lenni,ha már ő nem tudott normálisan felnevelni egy rendes emberre akart bízni,emiatt nem is haragudtam rá. De ezek pénzért mondott le rólam,ha nincs anyukám bárkinek,pedofiloknak,szervkereskedőknek is eladott volna ha megfizetnek? Ezek után érdemes egyáltalán szóba állni vele?
2018. ápr. 4. 18:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Azért mert veled ez történt még nem biztos,hogy minden anya,nevelőapa ilyen, nem jó abba a csapdába esni,hogy haragszol a világra és mindenkire kivetíted.


Lehet,hogy vannak még hozzád hasonló esetek,de pl.az én vérszerinti apám tényleg felelőtlen és hanyag volt,és tényleg alkoholista mai napig. Lett volna rá lehetősége, hogy jó apa legyen mikor vele laktunk, de nem értékelt engem és anyukámat.Agresszív volt,nem dolgozott,de elitta a pénzt ami volt otthon. Nem neveltek ellene. Magamtól láttam, hogy hogy él,hogy viselkedik.Megengedték volna hogy találkozzak vele,de soha nem jött. Azután is megengedték volna,hogy a nevelőapám örökbefogadott. Nem fizetett gyerektartást, börtönben is volt miatta pár hónapig,aztán anyukám már nem is jelentette,pedig megtehette volna. Aztán ő mondott le rólam,nem lett volna muszáj,te sem mondtál le a fiadról.


De ezeket már lerendeztem magamban, egyszerűen egy felelőtlen, szülőnek nem való,önpusztító, éretlen ember,aki talán tudatában sincs a tettei súlyának. Szóval nem haragudtam rá. Örülök is neki hogy annak idején lemondott rólam,csak eddig azt hittem,hogy felismerte azt hogy nem való szülőnek és azt akarta,hogy jó helyre kerüljek és életében egyszer hozott egy felelősségteljes döntést. Most meg kiderült,hogy nem az vezérelte,hogy jó kezekben legyek, csak pénzszerzési eszközt látott bennem.Úgy értelmeztem mintha a szülői felelősségtudat megnyilvánulása és egy pici szeretet kimutatása lett volna,hogy nem rossz környezetben nőjek fel. Egy kicsit mèg sajnáltam is eddig,de ezek után nem tudom,inkább megvetem.

2018. ápr. 5. 11:24
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem érdemes. Tapasztalatból írom.

És igazad van. Csak sajnos itt sokan még mindig hisznek a csodákban.

2018. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megveted, teljesen jogosan, de valamilyen érzelem köt az édesapádhoz, mert különben nem érdekelne mit érez irántad!Az is lehet, hgy nem szeret, de Neked jó életed volt, neki valószínűleg pokol! Nem akarom feloldozni a felelősség alól, de ha megveted egyszerűen csak hagyd őt békén! Beszéltél egyébként vele erről a lemondásról?
2018. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
43%
7-es vagyok ismét. Te már eldöntötted, hogy mit akarsz, csak visszaigazolásért jöttél ide. Érzésem szerint édesanyádék remek munkát végeztek elidegenítés terén.
2018. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem egészséges ez a paranoia. Sajnállak meg minden,de miért nem kérsz segítséget? Nem lehet így élni,hogy ismeretlenek helyzetébe is belelátod a tiédet, rendes emberek felé is gyűlölködsz, és semmirekellőket, bűnözőket is védsz,csakmert olyan helyzetben vannak mint amibe te is voltál. Nem szabad lett volna ennyire megkeseredned.Most minden édesanyát ki akarsz kergetni a világból? Nem érted meg, hogy nem hangoltak ellene? Nem fogok neked magyarázkodni,remélem békére lelsz egyszer.
2018. ápr. 5. 15:09
 16/17 anonim ***** válasza:
Most addig hajtogatod az általad kitalált hülyeséget, amíg el nem hiszed? Ha ez az elv határozza meg az életed, akkor nagyobb gondjaid is vannak, mint a családod.
2018. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
"X"évvel ezelőtt/nem tudom hány éves vagy/ az édesanyád méltónak találta édesapádat arra, hogy gyereket szüljön neki! Aztán lett ami lett, és elváltak! Akármekkora "gazember" volt, ő az édesapád! Azzal, hogy a nevelő apád örökbe fogadott végérvényesen elválasztottak az édesapádtól! Semmivel nem humánusabb dolog fizetni a lemondásért, mint elfogadni azt! Valószínűleg az sem véletlen, hogy édesanyád pont most szólta el magát, hgy fizettek a lemondásért, mikor Te megpróbáltál kapcsolatot teremteni édesapáddal! Igazából mi bajod vele? Ha alkoholista, akkor beteg ember! Békén hagyott benneteket, nyugodt életetek volt! Még csak meg sem kell bocsátanod neki, szerintem csak hagyd élni!
2018. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!