Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Voltatok már úgy, hogy megbánt...

Voltatok már úgy, hogy megbántátok a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Én elváltam és kéthetente egy hétvégén találkozok csak velük. Naponta szoktam hívni őket telefonon, de mostanában gyakran leráznak mindenféle ürüggyel. Jó, ha egy héten egyszer tudok érdemben beszélni velük. Úgy érzem sokszor mint, ha távolodnának tőlem, pedig én mindig is igyekeztem a kedvükre tenni. Vittem és viszem őket mindenfelé, a szórakozás az kell persze. Úgy érzem, mint ha csak kihasználnák a helyzetet és önző módon sokszor tojnak a fejemre. Nekem már csak ők maradtak, de kezdem azt hinni, hogy már ők is csak csalódást fognak okozni, mint a körülöttem lévő emberek nagy része. Az élet tényleg xar. 40/F
2018. ápr. 6. 21:27
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Az exemmel nem nagyon kommunikálunk, csak a láthatásról, fasírtban vagyunk. Én pedig haragtartó ember vagyok, őt meggyülöltem.

A gyerekeknek valamennyire törés volt ez, de azt elfogadták, hogy jobb nekünk külön.

Egyébként még kicsik 8-10 évesek.

2018. ápr. 6. 22:10
 12/38 anonim ***** válasza:
63%

"a gyerekeket akartam/akarom"


Akkor meg ne mondj ilyet, hogy megbántad a gyerekvállalást.

Persze, hogy távolodnak tőled: felnőnek.


"Úgy érzem, mint ha csak kihasználnák a helyzetet és önző módon sokszor tojnak a fejemre. Nekem már csak ők maradtak, de kezdem azt hinni, hogy már ők is csak csalódást fognak okozni"


Ők meg valószínűleg úgy érzik, hogy te vagy az, aki csak önző módon tojik a fejükre: amikor épp olyanod van, amikor neked kényelmes, akkor felhívod őket, és elvárod, hogy ők akkor legyenek mindjárt beszédes kedvükben, meg érjenek is rá cseverészni veled, nehogy csalódást okozzanak, amikor viszont nekik lenne rád szükségük, akkor nem vagy sehol, leléptél, otthagytad őket azzal, akitől minden normális ember elválna. ;-)


"kezdem azt hinni, hogy már ők is csak csalódást fognak okozni"


Hát ha azért vállaltál gyerekeket, hogy legyen, aki majd nem fog csaldást okozni, akkor rossz lóra tettél, mert a gyerekeknek nem az a dolguk.

2018. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

12-es:

Köszönöm az elemzést vagy inkább a provokációt. ;) Erre szintre nem süllyedek le, inkább nem reagálok. :)

2018. ápr. 6. 22:18
 14/38 anonim ***** válasza:
57%
Én megbántam, hogy engem bevállaltak a szüleim.
2018. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
78%

Na ezért nehéz gyerektémában beszélni őszintén, mert rögtön megbélyegeznek. Nekem is volt egy korszakom, amikor szartam a szüleimre, de hamar észbe kaptam.

Remélhetőleg velük is így lesz.

2018. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

14-es:

Mi a baj? Ők is elváltak?

2018. ápr. 6. 22:27
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
Pedig a 12-esnek igaza van, nem csupán provokáció.
2018. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%

Sokan megbánják, főleg az anyák, de a többség soha nem vallaná be, néha még maguknak sem. Akkor szoktak megkattanni.

Egyébként érdemes előbb kiismerni a másikat, és csak utána közös gyereket vállalni. Nem kell csak azért gyereket csinálni, mert a társadalom elvárja, és legyen minél előbb...

2018. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
89%

#14-es vagyok.

Nem lett volna baj, hogy elváltak volna. De 16 éven keresztül váltak, közben folyt a vér otthon és többször aludtam az utcán, mert féltem hazamenni, éjszaka dörömböltek verőlegények anyám ajtaján, amiket apám küldött. És mesélhetnék még, milyen módszerekkel tették tönkre a gyerekek életét a másiknak való rossz akarásuk közepette. Persze senkitől sem tudtam segítséget kérni, azt hittem én vagyok a rossz, mert ők bántottak.

A végén 14 millió forint volt a perköltség, amit a bíróságnak kellett befizetniük. Ez is egy érdekes döntés volt részükről.

Mai napig számon kérik rajtam, hogy miért nem támogattam őket, mai napig rémálmaim vannak, ahogy apám ököllel veri a nővéremet és ahogy anyám földhöz vágj az edényeket.


Röviden: a szociopaták is képesek néha gyereket vállalni.

Mindenesetre amióta az élettársam említette, hogy gyereket akar, azóta nekem nem áll fel - azt gondolom, rendesen átrendezték az idegrendszeremet a szüleim. De szerencsére most az anyagi helyzetem is hulladék, úgyhogy a gyerek vállalást egy ideig jegeljük.

2018. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
27%
Én nem mondom, hogy megbántam a gyerekvállalást, mert ahhoz ugye az kellett volna, hogy előtte a valós helyzet tudatában önként vállaljam... úgyhogy maradjunk a "rosszul érint, hogy gyereket szültek tőlem" terminológiában, ez már közel áll a valósághoz.
2018. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!