Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Voltatok már úgy, hogy megbánt...

Voltatok már úgy, hogy megbántátok a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Én elváltam és kéthetente egy hétvégén találkozok csak velük. Naponta szoktam hívni őket telefonon, de mostanában gyakran leráznak mindenféle ürüggyel. Jó, ha egy héten egyszer tudok érdemben beszélni velük. Úgy érzem sokszor mint, ha távolodnának tőlem, pedig én mindig is igyekeztem a kedvükre tenni. Vittem és viszem őket mindenfelé, a szórakozás az kell persze. Úgy érzem, mint ha csak kihasználnák a helyzetet és önző módon sokszor tojnak a fejemre. Nekem már csak ők maradtak, de kezdem azt hinni, hogy már ők is csak csalódást fognak okozni, mint a körülöttem lévő emberek nagy része. Az élet tényleg xar. 40/F
2018. ápr. 6. 21:27
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Persze, hogy pesszimista lettem, mivel az én szüleim is elváltak, amikor kb. 8 éves voltam és utána édesapám meg is halt. Anyám meg világ életemben édesapámat látta bennem, akit annyira megutált. Tehát anyám érzelmileg soha nem támogatott, xart a fejemre. Az anyagiakban persze mindig is próbált kompenzálni. Szóval igen, borulátó vagyok és soha nem volt jó a kapcsolatom a nőkkel sem, ez van, ezt kell szeretnem. De már nem akarok kapcsolatot, és jól kezelem az egyedüllétet. Viszont a gyerekek hiányoznak és annyit elvárnék tőlük, hogy amikor azért is gályázok, hogy nekik is adjak belőle bőven, akkor azért jussak eszükbe és legalább telefonon beszéljünk 5 percet. Nekem mindig eszembe volt apám, amíg élt és még most is, pedig már rég meghalt.
2018. ápr. 8. 00:10
 32/38 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom itt a kommentszekcióban miért van majdnem mindenki ellened, szerintem teljesen jogos dolog, hogy szarul esik, hogy a gyerekeid nem értékelik az igyekezeted. Tanuljanak meg hálásak lenni azért, hogy van egy szerető apjuk, ez keveseknek adatik meg.
2018. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
51%

"annyit elvárnék tőlük, hogy amikor azért is gályázok, hogy nekik is adjak belőle bőven, akkor azért jussak eszükbe és legalább telefonon beszéljünk 5 percet. Nekem mindig eszembe volt apám, amíg élt és még most is, pedig már rég meghalt."


Nem a pénzedre van szükségük, hanem rád! Nem haltál meg. Akkor menj, és legyél velük, ne csak kéthetente egy hétvégén legyél kíváncsi rájuk. Ne csak napi öt percet a drót túloldaláról, hanem napi öt órát töltsd velük személyesen! Nekik is eszükben vagy: folyamatosan az van az eszükben, hogy nem halt meg az apánk, él, megtehetné, hogy itt legyen, mégis azt választja nap mint nap, hogy nem itt van, velünk, hanem valahol máshol, másvalakikkel, nem minket választ, hanem ki tudja, kit és mit: nem legózik velünk, nem társasozik velünk, nem segít a háziban, nem jön ki a játszótérre velünk, pedig felnőtt ember, és a felnőttek saját maguk dönthetik el, hogy mikor mit csináljanak, mert ők már nagyok, épp ezért jó felnőttnek lenni, mert nekik senki se mondja meg. Pont leszarják a pénzedet, amiért "gályázol"! Különben is, hol érdekel egy nyolcévest, hogy az apja "gályázik", vagyis nem szereti a munkáját, hanem szenved tőle? A világ legtermészetesebb dolga, hogy a felnőttek dolgozni mennek minden nap, azért nem lehetnek egész nap együtt velük. Ezt el tudják fogadni. De hogy munkaidőn kívül sem vagy velük, az minden pillanatban fáj nekik. Keress olyan munkát, amit nem érzel gályázásnak, és minden egyes nap legyél ott velük iskola után hosszú órákon át! Az kell nekik. Ne te döntsd el, hogy mikor van az az öt perc, amikor meg kell nyílniuk, hogy elmeséljék, hogy mi volt velük aznap, nehogy csalódást okozzanak neked, hanem dolgozz meg azért az öt percért a jelenléteddel, hogy ők dönthessék el, hogy mikor van olyanjuk, hogy elmondják a kis dolgaikat, és ne csak a drót túloldaláról akarjál tudni az örömükről-bánatukról, hanem legyél ott, amikor megtörténik velük, hogy lásd, hogy valóban átérezd, és főleg azért, hogy ők is érezhessék, hogy továbbra is fontosak neked.

2018. ápr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

33-as:


Fején találtad a szöget, a poén az, hogy elmondásuk szerint én többet foglalkozok velük - érzelmileg is - az alatt az egy-egy hétvége alatt, mint az anyjuk a fennmaradó összes időben. Ezt nem én találtam ki, ők panaszkodnak mindig. Arról nem is beszélve, hogy sokszor minősíthetetlen, paraszt stílusban, káromkodva beszél a gyerekekkel, egy-egy apróság miatt. Szóval, akkor ki a jó szülő??!! Az exem egy kapkodó, türelmetlen, idegbeteg állat.

Persze, ha megtehetném, akkor minden nap ott lennék, de tudod van egy megállapodás, amit bíróság hozott, ott a két heti láthatás áll. Eleinte közös felügyeletet akartunk, de mivel elköltöztek tőlem 52 km-re, így ezt elég nehéz lett volna kivitelezni. A másik dolog, hogy a bírónő javasolta, hogy fixen rögzítsük a láthatást, mert vita esetén a közös felügyelet nem védi senkinek a jogait. Olyankor azt mondják, hogy oldjuk meg magunk a vitás helyzetet.

Mondjak valamit, bármelyik pillanatban átvállalnám az állandó felügyeletüket és készülök is rá, mert 12 évesen már meghallgathatja őket a bíróság, ha minden áron hozzá szeretnének költözni és erre megvan a nagy esély, a jelenlegi helyzet miatt.

2018. ápr. 8. 22:07
 35/38 A kérdező kommentje:

32-es:

Betámadtak a feministák, akik szerint az apáknak semmi joga, csak húzzák meg magukat, miután gyereket csináltak. :)

2018. ápr. 8. 22:12
 36/38 anonim ***** válasza:
30%
Az utolsó kettőt nem olvastam el, de a "gályázás" elismerésével kapcsolatban: 8 és 10 éves gyerekekről beszélünk! Bármilyen modern a világ, meg mások a gyerekek meg hamarabb érnek, de azért ennyire nem! Azért ők még gyerekek. Azért azt ne várjuk már el, hogy ők menjenek el dolgozni :O. Komolyan: ne egy 8-10 éves támogasson lelkileg, vagy bárhogy egy negyven évest, pláne az apjukat, aki felelősséget vállalt értük.
2018. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Helló, én épp ma tévedtem ide, és érdeklődöm, hogy van-e azóta valami változás? :)


Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg az exed uszította őket ellened, ha előtte minden rendben volt. (Bár miért tenne ilyet, ha addig nem tett)


Illetve a minden napi hívás azért kicsit túl gyakori egy kamaszgyereknek, szerintem :) Azt érezheti, hogy az apja folyton "rajta lóg" / "mindenről tudni akar".

2019. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok


Illetve ha kis ideig szünetelteted/ritkítod is a hívásokat, figyelj arra, hogy ne maradozz el, mert garantáltan azt fogják érezni, hogy már nem törődsz velük.

Tehát a heti 1-2 azért legyen meg mindig! Ill. amikor le akarnak rázni, kérdezd meg, hogy melyik nap és kb mikor lenne jó nekik.

2019. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!