Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy te egy erőszak által születtél meg?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány, a nyáron töltöm a 18-at. Azt mindig is tudtam, hogy anyám párja nem az apám, meg az volt a sztori, hogy meghalt születésem előtt, és elköltöztünk az ország másik végébe. Ebből annyi igaz, hogy tényleg elköltöztünk, de a biológiai apám még vígan él 200 km-rel arrébb és mint kiderült, hogy anyámat megerőszakolta. Nem akart megtartani, de abortuszt nem választhatott egészségügyi okokból, miután megszülettem nem tudott eldobni magától. Mindig is érdekelt ki az igazi apám, fel akartam keresni a családját már régebben is, de így miután megtudtam ezt az egészet el is ment a kedvem a találkától. Tanácstalan vagyok és nagyon lehangolt. Ti mit tennétek?
2018. ápr. 16. 21:12
1 2 3 4 5
 31/43 Alain Delon ***** válasza:
18%
Ugyanakkor ha eddig hazudott az anyukád a faterodról, lehet, hogy most is hazudik. Ez csak úgy felmerült bennem.
2018. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
31%

Azt már írtam, hogy az apai gének miatt esetedben nem kell aggódnod, és hogy anyádra tekintettel ne akard megismerni, mert terhére biológiai apád súlyos bűnt követett el.


Kérdezted, hogy miért tette. Anyukádtól tudnál olyan infókat kapni, ami alapján a konkrét esetet komplexebben meg lehetne megítélni. Társadalmilag minden eset egyértelműen súlyosan elítélendő, de lélekbúvár szemmel azért nagy különbségek vannak az egyes esetek aljasságai közt, és még a hasonoló esetek közt is.


Pl. ha egy ittas srác házibuliban egy ittasabb csajt kihasznál, ott jelentős tényező, hogy ő itatatta-e a csajt, mennyire volt ő maga is ittas (igazán sok ital mindenkit gátlástalan álattá tesz).


Vagy nincs mentség arra, ha tanár szexet kér egy diáktól jobb osztályzatért, vagy átengedésért.

De mégis azért más, pl. ez a két szituáció:

A) egyetemen közepes helyett jeles osztályzatot ajánl tanár egy arra érdemtelen diáklánynak, és ezt csak úgy lazának tűnően megemlíti (diáklánynak ettől függ, hogy mehet-e külföldre tanulni jó ösztöndíjjal), azt diáklány elfogadja;

B) tanár igazságtalanuk rossz jegyeket ad kinézett gimnazista diáklánynak, korrepetáláson elkezdi tapizni, megfenyegeti, hogy ha lány ellenkezik akkor kibukik ginnáziumból, mert ő pótvizsgán is megbuktatja majd, így értelmiségi jővő helyett betanított munkás életre számíthat.


Jogilag e két eset egyike sem számít szexuális erőszaknak (mert elkövető a sértett testi épségét fenyegette, nem magatehetetlen állapotát használta ki), "csak" szexuális kényszerítésnék.

A 2012. elötti Btk.-ban "szexuális visszaélés" ill. hasonló szexuális bűncselekménytipust viszont nem ismert. A) esetet hivatali visszaélés, B)-t zsarolás büncselekményként kezelte volna.

Így fordulhat elő, hogy sok régen súlyos pszichés nyomás hatására szexet eltürő nő akkor még nem érezte azt, hogy megerőszakolták, ma viszont már igen.

2018. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Pontosítom magam: a 2012. elötti Btk.-ban "szexuális kényszerítés" nem volt
2018. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tennék hozzá egy látogatást. Kevésbé kedves módon, és úgy hogy előtte utánanézek ki is ő pontosan. Valahogy megtalálnám az alkalmat hogy el tudjunk beszélgetni, és megkérdezzek tőle pár dolgot. Lehet hívnám pár barátomat is, biztos ami biztos.
2018. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Már csak ezért is kideríteném, hogy mi az igazság, de alapja biztos van a történetnek. Amikor ez az eset történhetett akkor anyum rég nem volt diák már, magyar-német tanár volt ennyit megtudtam róla. Valószínűleg anyum órákat vehetett tőle, mert a gimiben nem tanulta. Feljelentés nem tudom miért nem volt.
2018. ápr. 17. 14:52
 36/43 anonim ***** válasza:
Hàlàs lennék az istennek hogy elkerült .Hidd el nem sokat veszitettél vele hogy nem ő nevelt fel.Az ilyen embertol még a hideg is kiráz .Én gyerekeit sajnàlom.
2018. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Csak pár pl. hogy a nemi erőszak megítélése nem mindig olyan egyértelmű. USA-ban nemi erőszaknak számít az is, ha 16 évnél pár nappal fiatalabb sráccal (annak legnagyobb örömére) szexel egy csinos huszonéves tanárnő. Itteni férfiértékrend szerint ez őrültség, nők viszont jobban egyetértenek azzal, hogy a "tiszta fiaikat" "megrontó nők" is erőszaktevők.


Azért viszont itt is szinte minden férfi szíjat hasítana egy felnőtt korrepetáló tanárból, ha az lányát kezelgetné, mégha teljesen szimpátia alapú kapcsolat is lenne. Ha konzervatívabb erkölcsű család gimnazista lánya ilyenen lebukik, akkor szülei elött szégyellve magát, ő is arra hivatkozik, hogy ő nem tehet semmiről, mert megrontották. Ez közbeszédünkben már valamennyire szexuális erőszak, de jogilag csak "szexuális visszaélés".

2018. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
..."szexuális visszaélés" ha a lány 18 alatti.
2018. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
8# adom a véleményed !!!
2018. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
5%
Én biztos megkeresném apám. Megkérdezném az ő verzióját is.
2018. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!