Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a volt férjem...

Normális, hogy a volt férjem új felesége kijelenti, szülés után egy hónapig senki se mehet a gyerekei közelébe?

Figyelt kérdés

Férjem most ezért nem viszi el a fiainkat, de még exapósomékat se látják még szívesen ahogy hallom. "Természetesen" a csaj nővére meg az anyja már a kórházól hazaérve ott voltak segíteni (császáros 40 feletti anyuka ikrekkel).

Hogy értessem meg ezt a gyerekekkel? A nő orvos, biztos nem fog engedni, még a férjének se, pedig a későbbi viszony miatt nem ártana minél korábban találkozni a kishúgaikkal.


Ti mit gondoltok?



2018. ápr. 17. 23:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
54%

9-essel értek egyet.

Nálunk a rokonságban hasonló volt, azzal megspékelve, hogy még az asszonyka szülei SEM mehettek 4 hétig, tehát 4 hétig senki meg se nézhette a gyerekeket (ikrek azok is).

Én nem vagyok orvos, de szerintem semmivel nem rosszabb az immunrendszere, mint egy pár éves gyereknek.

Többen írjátok itt, hogy az egész rokonság, meg átjáróház, meg stb. Azért nem egy kategória, mondjuk a féltestvér az nem egy huszadik unokatestvér.

(Az én rokonságomban az asszonyka azt érte el, hogy szarik rájuk mindenki, már három évesek, most utálja az egész világot, mert 0-24-ben tolja segítség nélkül).

Szóval a kérdésben írt nő legalább az anyját és nővérét engedi segíteni, akit én írtam, az mindkét nagyszülőpárt kitiltotta egy hónapra, és még utána is csak 3 méterről 5 mp-re volt szabad megnézni a kölyköket, kb. 4 hónapos korukig.

2018. ápr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
39%
Az újszülött mellé igenis kellenek a látogatók,hogy megerősödjön az immunrendszerük. Ne legyen olyan nyápic mint ismerösöm gyereke akit még 5 hónaposan is tiltott az anyja mindenkitől. Az eredmény egy gyerek akit az első szél ágynak dönt. Nekem muszály volt a kora babámat hetente orvoshoz vinni,beteg nem beteg emberek közé,a frász kerülgetett ha valaki ránézett már azt hittem elkap valamit. De sosem volt beteg se akkor,se most 2 évesen is edzett,vasgyuro. Persze nem azt mondom hogy adja egyből a fiaid kezébe a piciket de ha ott vannak vele és megnézik abbol mi baj lehet?
2018. ápr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Ha nem betegek a féltedtvérri, semmi akadálya nincs, hogy menjenek.

De az uj nö már most kivételezik, és turja ki a közös gyerekeiteket.


Ez van, az exeddel beszélj hogy a fiaitokkl foglalkoznia KELL(ene), mert neki NÉGY gyereke van.


De ebböl ugyis az lesz, hogy a nö keresztbe fog tenni nektek, ahol ér, és marni fogja a volt férjedet a fiaitól, aki a családi béke érdekében "behodol" és maximum hétvégi apuka lesz - ha egyáltalán. ..


Tapasztalatbol irom ezeket.

2018. ápr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
66%

Na majd ő lesz az első aki visít hogy senki nem vállalja a gyerekeit ha ő menne kikapcsolódni a férjével.


Sosem értettem, most mi történne ha hetente 5 percig látnák az ikreket a kérdező gyerekei, ha teljesen egészségesek? Az asszonyka 1 hónapig a levegőre se fogja kitolni? mert ugye abban is lehetnek vírusok.


Én is úgy látom hogy ez csak szimpla kiszúrni akarás a kérdezővel vagyis inkább a gyerekeivel. A nő anyja is elkaphat bármit pl ha elmegy nekik bevásárolni, sőt, meglepő, de akár apuka is hazahozhat egy jó vírust a melóhelyről.


Én sem támogatom hogy a fél város odacsődüljön, de a féltestvérek a legközelebbi hozzátartozóknál szerepelnek, legalábbis nálam. Én is második feleség vagyok, férjemnek egy gyereke van az előző házasságából, de már a szülés utáni másnap bejött hozzánk, és megfoghatta a picit. Azóta is emlegeti hogy milyen jó volt neki, és olyan szoros a kapcsolatuk mintha édestestvérek lennének.


Persze a nagylány anyukája is partner volt, betegen nem is engedte volna, de ez természetes.

2018. ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
83%

Az apuka csináljon a fiaiddal egyéb közös programot.

Az új feleségnek szíve joga azt kérni, hogy egy hónapig ne látogassa senki. Császárral szült, ott van két pici baba. Nem hiszem, hogy csúcsformában van. Biztosan szereti a gyerekeidet, de ha most ez a kérése, tartsa mindenki tiszteletben.

Te azzal segíthetsz, hogy elmondod a fiaidnak, hogy a húgai még nagyon picik, majd nemsokára megnézhetik. Beszélgess róluk a babákról. De biztosan megtetted már amúgy is.

Emiatt az egy hónap miatt nem hiszem, hogy csorbulna a későbbi testvéri kapcsolat.

2018. ápr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
68%
Pont azért csorbul a kapcsolat, mert ők ott csak látogatók. Nem családtagok. Ez a hozzáállás épp elég akadály lesz, jó legyen a kapcsolat. Most csak látogató, egy rokon, aki láb alatt van, de pár hónap múlva legyen jó testvére? Ez így nem fog menni.
2018. ápr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
40%
15ös, meg mondja meg azt is hogy az apjuk új nője hisztis és önző ugye? Mert ez színtiszta rosszakarat és vergődés. Anyuci mehet de a férje gyerekei nem? De akkor se kelljenek ha majd az ő kölkeinek kellene segítség a nagyobb testvérektől.
2018. ápr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy a gyerekek kérdezgetik, hogy most mi változott, miért vannak mellőzve. Nem akarok kavarni és ha betegek lennének nyilván nem mennének. A gyerek az gyerek nem hülye... Nem arról van szó, hogy napokat ott dekkoljanak, hanem egy pillanatra láthassák a kicsiket, mondjuk olyan helyen megsimizni őket, amit a nő enged. Fiaim mindig is szótfogadtak neki mindenben, de ez a kitiltogás nagyon nem jó. Később a gyerek csak arra fog emlékzeni, hogy ők mellőzve lettek és apuka biztos jobban szereti a tesókat, ezt meg magyarázhatod, mert nem fogja megérteni, ha régebben napi kapcsolat volt az apjával. :( Próbálom megérteni, nem igazán negy mire jó ez...
2018. ápr. 18. 07:25
 19/85 anonim ***** válasza:
71%
Mindennek megvan az oka. A döntését tiszteletben kell tartani, mást úgysem tehetsz. Max mérgelődsz rajta, de attól még semmi sem fog változni.
2018. ápr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
25%

Én tapasztalatból mondom, hogy nem igaz ez az "ezen az egy hónapon semmi nem múlik."

Tudom, más, de nálunk csak az múlt rajta, hogy vérig lettek sértve a nagyszülők, és most két nagypapából és két nagymamából egyedül egyetlenegy nagypapa járkál a most már hároméves ikrekhez (köszönhető a hülye anyjuknak).

De, el lehet így cseszni az elején, mert MINDENKI tudja, hogy nem a higiénia meg a féltés van mögött, hanem a kicseszés.

2018. ápr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!