Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem akarom...

Mit mondjak, miért nem akarom Spanyolországban tölteni a nyár egy részét? Mondjam meg az igazat?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni és nyelvet tanulni is.

Az egyik barátnőm egy évet élt Ausztráliában, egy másik a nyáron költözött ki Angliába tanulni. Nagyon akartam én is, hogy még az érettségi előtt tanulhassak egy évet máshol, de ezt a szüleim nem engedték. Mert hogy nem vagyok olyan talpraesett, így is minden apróság miatt felhívom őket, nem bírnának ki hónapokat úgy, hogy nem látnak... Igazat adok nekik abban, hogy nem vagyok önálló egyáltalán, tipikusan az azok a "mindent megteszek a gyerekért" szülők, ami nagyon jó, de ilyen szempontból rossz is. De szüntelenül mondtam, hogy szeretnék külföldön lenni huzamosabb ideig.

Ezért most hétvégén elmondták, hogy a júliust Barcelonában tölthetem, nyelvtanulás céljából. Napi 4 órát lennék a nyelviskolában, szerveznének kirándulásokat, meg lenne önálló szabadidő (az első hétben a szüleim is a városban lennének, a biztonság kedvéért). De nem akarok menni... Egy fiú miatt.


Nem ismerik a szüleim, nem tudnak róla semmit. Sőt, én sem tudom, mi lesz még ebből, mert csak szexnek indult, de most úgy érzem, megpusztulnék, ha 4 hétig nem találkoznánk.

(A FaceTime, chat közel sem ugyanaz...)

Csak félek, hogyha megmondanám nekik, hogy Miatta akarok maradni, akkor kiakadnak, hogy egy fiú miatt lemondok egy ilyen lehetőségről. Hiszen már kb másfél éve mondogatom nekik ezt. Azt meg nem várhatnám el, hogy a srác is kiutazzon, mert az neki nagyon drága lenne (vagyis a szüleinek). Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni.


Nem tudom, mit mondhatnék apukáméknak. Hiszen eddig úgy tudták, hogy ez minden álmom.


2018. ápr. 18. 18:39
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
96%
nem vagy normális a szüleidnek mondod másfél éve hogy szeretnél külföldön nyelvet tanulni ,mire beadják derekukat,össze szedik pénzt stb te meg megondolod magad egy fiu miatt akivel csak sex van .
2018. ápr. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
93%

Négy hét SEMMI, de ha nem akarsz ne menj

Ezer farok van még a világon, nyugi.

2018. ápr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
78%

De ezek után ne csodálkozz haa Szüleid behuzzák a kéziféjet és leszarják majd az extra kivánalmaidat.


Én sem fizetnék neked semmit egy ilyen huzás után, ha innentöl ki akarsz utatni vhová nyelvtanulás, vagy egyéb célbol, oldd meg egyedül.

2018. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
82%
Mifelénk akkor fordul komolyra ha elkezdünk kufircolni nem pedig fordítva...
2018. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
44%

31: Ez az illető egyéni sorsmentén múlik.

A szülei innentől bármikor be tudják iratni bárhova, ez a fiú meg most van.

Nekem a tanulmányi dolgaim egész életemben bármikor bármiben kisujjból kirázva megvalósultak, amit amikor kitaláltam, azonnal, minden. Viszont a szexuális dolgaim nem. Azt sehogy se tudom elérni, hogy legyen valaki, akivel kölcsönösen kívánjuk egymást és szexelünk. Az egész életemet odaadnám egy ilyen lehetőségért, nemhogy annyit mindössze, hogy mikor megyek el egy tanfolyamra. Tanfolyamok rengetegében telik az életem. Ezt nem tudhatjuk a kérdező helyett rangsorolni, neki melyik a fontosabb.

2018. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
48%

Én a helyedben utaznék.

A francia már megy neked, most jöhet a spanyol.

:)

2018. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
45%
Hány évesek vagytok, kérdező?
2018. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
97%

A 35 éves tapasztalt nagy öreg NŐ beszél most belőlem.


SOHA. EGYETLEN. LEHETŐSÉGET. SE. SZALASSZ EL. EGY PASI MIATT.


Köszönöm a figyelmet.

2018. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
44%
38: Csak azt nem értem, mért értelmezi majdnem mindenki úgy, hogy ez egy fix lehetőség, ami elillan, ha nem él vele? A szülei iratják be kedvük szerint oda és akkor, amikor csak akarják, nem egy ösztöndíjat nyert el, könyörgöm.:) És még azt a lehetőséget is megnézném, nem tudna-e a fiú vele menni.
2018. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
95%

Ne add fel egy fiúért az álmaidat. Ha fontos vagy neki úgyis támogatni fog, ha meg nem akkor mindegy is. Másrészt meg hidd el, a fiúknak jobban tetszenek azok a lányok, akiknek vannak céljaik, tesznek értük és nem adják fel az életüket egy fiúért.


Én hazajöttem egy 5 hetes németországi gyakorlatról, mert előtte egy hónappal jöttem össze egy sráccal, és hiányzott. (Amúgy a szállásom is elég rossz volt ott kint, meg a körülmények, de ez mellékes.) Pedig igenis jót tett volna a kapcsolatunknak ha egy kicsit hiányzom neki.

Aztán szépen feladtam mindent, a hobbimat hanyagoltam nehogy véletlenül lemaradjak egy találkozóról, vagy akár egy telefonhívásáról. Mindent félretettem és csak ő számított.

Aztán eltelt másfél év, szépen szétmentünk én pedig ott voltam egyedül, barátok és hobbik nélkül, rengeteg "felesleges" szabadidővel. Szakítás után mindent újra fel kellett építenem, megtalálnom önmagam és időtöltéseket találnom magamnak, hogy ne legyen annyi idő gondolkodni, ami nem volt könnyű. Egyszerűbb lett volna alapból nem feladnom azokat a dolgokat amiket szeretek.


Lényeg a lényeg, éld az életed, ne helyezed mindig előtérbe, mert ha szétmentek nem lesz semmid. Ha pedig szeret támogat a döntéseidben és hagyja, hogy azt csinálj amit szeretsz ;)

2018. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!