Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem akarom...

Mit mondjak, miért nem akarom Spanyolországban tölteni a nyár egy részét? Mondjam meg az igazat?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni és nyelvet tanulni is.

Az egyik barátnőm egy évet élt Ausztráliában, egy másik a nyáron költözött ki Angliába tanulni. Nagyon akartam én is, hogy még az érettségi előtt tanulhassak egy évet máshol, de ezt a szüleim nem engedték. Mert hogy nem vagyok olyan talpraesett, így is minden apróság miatt felhívom őket, nem bírnának ki hónapokat úgy, hogy nem látnak... Igazat adok nekik abban, hogy nem vagyok önálló egyáltalán, tipikusan az azok a "mindent megteszek a gyerekért" szülők, ami nagyon jó, de ilyen szempontból rossz is. De szüntelenül mondtam, hogy szeretnék külföldön lenni huzamosabb ideig.

Ezért most hétvégén elmondták, hogy a júliust Barcelonában tölthetem, nyelvtanulás céljából. Napi 4 órát lennék a nyelviskolában, szerveznének kirándulásokat, meg lenne önálló szabadidő (az első hétben a szüleim is a városban lennének, a biztonság kedvéért). De nem akarok menni... Egy fiú miatt.


Nem ismerik a szüleim, nem tudnak róla semmit. Sőt, én sem tudom, mi lesz még ebből, mert csak szexnek indult, de most úgy érzem, megpusztulnék, ha 4 hétig nem találkoznánk.

(A FaceTime, chat közel sem ugyanaz...)

Csak félek, hogyha megmondanám nekik, hogy Miatta akarok maradni, akkor kiakadnak, hogy egy fiú miatt lemondok egy ilyen lehetőségről. Hiszen már kb másfél éve mondogatom nekik ezt. Azt meg nem várhatnám el, hogy a srác is kiutazzon, mert az neki nagyon drága lenne (vagyis a szüleinek). Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni.


Nem tudom, mit mondhatnék apukáméknak. Hiszen eddig úgy tudták, hogy ez minden álmom.


2018. ápr. 18. 18:39
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
95%

18 évesen az aktuális nagy szerelmem miatt nem mentem német egyetemre. Minden adott volt, gyakorlatilag csak be kelett volna iratkozni, de azt mondta, nem bír ki a kapcsolatunk ekkora távolságot és én nem mentem.


Aztán a későbbi nagy szerelmemmel az egyetemen (itthon..) találkoztunk. Azt beszéltük hogy elmegyünk közösen felmászásra mint tesi, illetve egy tök jó 2 éves képzésre lett volna lehetőségünk (egyetemen belül de ingyen, külön papírt kaptunk volna). Azt mondta sok időt elvesz, egymásra alig jutna. Nem mentem se képzésre se falat mászni.


Mindkét kapcsolatnak vége lett egyébként 1 éven belül. Azóta van párom, sőt, már 1 hónapja élettársak vagyunk, összeköltöztünk:)

Így, hogy "letelepedtem" (közös albi, meló, stb) már nem akarok mászkálni erasmusra stb, de egyszer mondta párom, ha mennék, menjek csak, megpróbál keresni valamit ő is ugyanott, aztán max havonta 1x tali, EUban nem akkora tragédia az út, de megoldjuk, támogat. Akkor ütött szíven, hogy mennyire szétszivattam magam az előző srácokkal.


Nem csesztetni akarunk, de valószínűleg sokunk átélt már hasonlót. Bánnád ha most nem mennél ki. Ha ő az "igazi", még erősödik is a kapcsolatotok

2018. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem az a lényeg, hogy erre volna-e később lehetősége, avagy sem. Hanem ha már másfél évig rágta a szülei fülét, akik idén belementek, kerestek helyet, lehetőséget, (sanszosan már fizettek is valamennyit, mert puszira senkinek nem tartanak fent a lassan beköszöntő nyárra helyet), akkor azért nem avval kéne előállni, hogy köszöni szépen, de egy fiú miatt nem megy, fizessék be inkább jövőre. Mert ez esetben biztosan nem tenném, tanulja meg, hogy következményei vannak a döntéseinek, ezt pedig ő akarta évekig, akkor egy kezdődő tiniszerelem miatt (ami megvárja, ha meg nem, akkor annyit is ér) ne dobja félre. Persze megteheti, de akkor az én hozzáállásom is változik, elvégre nem arról van szó, hogy szilvás gombócot kért ebédre, de mégsem kívánja. Külföldi egy hónapos tanulmányút. Ha passzolja, akkor ne könyörögjön érte jövő nyáron újfent, vagy pedig teremtse elő az árát ő maga.
2018. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy gondolom, hogy egy hónap nem a világvége és igenis kibírnád, sőt, még jól is éreznéd magad. Ha félévre mennél vagy kiköltöznél valahova, akkor megérteném, de most nem ertem, hogy mi a probléma. Így nekem is kicsit éretlennek tűnsz.
2018. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

"A 35 éves tapasztalt nagy öreg NŐ beszél most belőlem.

SOHA. EGYETLEN. LEHETŐSÉGET. SE. SZALASSZ EL. EGY PASI MIATT. "


Teljesen igaza van!

Mi marad akkor a többi pasasnak belőled, ha csak eggyel csinálod.

:)

2018. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!