Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem akarom...

Mit mondjak, miért nem akarom Spanyolországban tölteni a nyár egy részét? Mondjam meg az igazat?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni és nyelvet tanulni is.

Az egyik barátnőm egy évet élt Ausztráliában, egy másik a nyáron költözött ki Angliába tanulni. Nagyon akartam én is, hogy még az érettségi előtt tanulhassak egy évet máshol, de ezt a szüleim nem engedték. Mert hogy nem vagyok olyan talpraesett, így is minden apróság miatt felhívom őket, nem bírnának ki hónapokat úgy, hogy nem látnak... Igazat adok nekik abban, hogy nem vagyok önálló egyáltalán, tipikusan az azok a "mindent megteszek a gyerekért" szülők, ami nagyon jó, de ilyen szempontból rossz is. De szüntelenül mondtam, hogy szeretnék külföldön lenni huzamosabb ideig.

Ezért most hétvégén elmondták, hogy a júliust Barcelonában tölthetem, nyelvtanulás céljából. Napi 4 órát lennék a nyelviskolában, szerveznének kirándulásokat, meg lenne önálló szabadidő (az első hétben a szüleim is a városban lennének, a biztonság kedvéért). De nem akarok menni... Egy fiú miatt.


Nem ismerik a szüleim, nem tudnak róla semmit. Sőt, én sem tudom, mi lesz még ebből, mert csak szexnek indult, de most úgy érzem, megpusztulnék, ha 4 hétig nem találkoznánk.

(A FaceTime, chat közel sem ugyanaz...)

Csak félek, hogyha megmondanám nekik, hogy Miatta akarok maradni, akkor kiakadnak, hogy egy fiú miatt lemondok egy ilyen lehetőségről. Hiszen már kb másfél éve mondogatom nekik ezt. Azt meg nem várhatnám el, hogy a srác is kiutazzon, mert az neki nagyon drága lenne (vagyis a szüleinek). Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni.


Nem tudom, mit mondhatnék apukáméknak. Hiszen eddig úgy tudták, hogy ez minden álmom.


2018. ápr. 18. 18:39
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
97%
Az a kapcsolat, ami nem bír ki 4 hetet, semmit nem ér. Emiatt kihagyni az utat gigászi baromság lenne. A szüleid helyében nagyon mérges lennék, hogy végre megszervezek neked valamit amiért ezer éve rágod a fülem, te meg ennyire elveszted a realitásérzékedet egy friss kapcsolat miatt. Nagyon hosszú ideig nem lenne lehetőséged nálam semmi komolyabb kérésre, az tuti.
2018. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se hagyd ki ezt a lehetöséget.

Èn egy több éves kapcsolatot hagytam ott, mert külföldre akartam menni, ö meg nem. Elöször nehéz volt stb, de nem bántam meg, ha visszapörgethetném az idöt újra ugyanígy csinálnám.

Menj szerintem. Ha megvár megvár, ha nem akkor meg felejtös volt úgyis. Mellesleg dolgozzon aztán látogasson meg, ha szexelni tud akkor diákmunkázni is.

2018. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%
Én őszintén próbálom megérteni, hogy mi a kérdés, de bmeg: BARCELONA, 1 hónap, NYÁRON. Ezt mindet eldobnád azért, hogy megbszasd magad párszor, megéri? :)))))
2018. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
98%

Ha eldöntötted, hogy nem mész,akkor mondj igazat, az a legtisztább, de közel a 40-hez, én azt tanácsolom, aludj rá egyet ;)

Könyörgöm, egy hónapról van szó!

2018. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
98%
4 hét ember.... hány éves vagy 14? Ennyi észt...
2018. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
98%
Ne viccelj mar. Bolond vagy,ha ezt kihagyod. 4 het semmi kb egy kapcsolatban, viszont nyelvtanulasra anyanyelvi környezetben kihagyhatatlan lehetőség. Kicsit probald atgondolni... gondolom nagy fiatal vagy, azert gondolkodsz most igy, de hidd el, szerelmek jönnek-mennek... ha ezt most kihagyod nem biztos h lesz ujra ilyen lehetőség
2018. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
96%
Ki tudnak szállni belőle a szülők anyagi veszteség nélkül? Mert erre nem válaszoltál, pedig kérdezte valaki. Minden estere bárhogy is legyen (ha semmit sem buknék akkor is), amennyiben a gyerekem, aki másfél éve a fülemet rágja egy ilyen lehetőségért és amikor megkapja, egy pasi miatt passzolja, onnantól én úgy lennék vele oldja meg maga. Nem erőltetném, hogy menjen, van már akkora, hogy eldöntse mit akar,(vagy mégsem, hisz ezért is ő sírt) de viselje a következményeit. Gyerekem ugyanúgy, támogatom továbbra is, amennyire elvárható, de többet nem finanszíroznék neki ilyen iskolát, nyelvtanulást, ami lássuk be sokaknak álom, hanem szépen összespórolhatná rá maga, vagy majd megy külföldre héderelni, mikor már maga keres. Mert az egy dolog, hogy a vérem, de hülyére egy tinilove miatt ne vegyen, ha neki fontosabb bármilyen pasi, mint az, amiért ezer éve a bőrt is lenyúzza rólam, akkor legyen nagylány és ha a jövőben ilyen tervei lesznek, teremtse meg a feltételeit maga. Mellesleg ha bevallod, ha nem, úgyis kiderülne, anyukád valószínűleg nem hülye, egy szerelmes (vagy épp abba eső) tinin csak az nem lát át, aki nem akar, pláne ha jó a kapcsolat. Azért a kapcsolat jellegét,vagy hogy hol tart és milyen természetű ne nagyon elemezd, mert azon kívül, hogy teljesen hülyét csinálsz magadból, a jövőben végképp nem fognak sem téged, sem a kívánságaidat komolyan venni, bár ha van egy csöpp eszük, akkor amúgy sem.
2018. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
33%
Én megmondanám, hogy van itt egy barátom, akitől nem akarok elszakadni, majd később szeretnék kimenni.
2018. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
96%
Mi jelenleg is távol vagyunk egymástól a párommal. Elutazott 3 hónapja, dolgozni, világot látni. Én egyetemre járok, ezért nem mehettem vele, de tudtam, hogy nagyon menne, ezért természetesen nem mondtam neki, hogy maradjon itthon, és bár nagyon nehéz, de nem sokára végre hazatér. Komoly a kapcsolatunk, nem csak "találkozgatás". Azt hiszem, ha a párod nem támogat ebben, igencsak önző, és hidd el, ha összevesztek, nagyon meg fogod bánni... nem mindenkinek adatik ilyen lehetősége. Menj csak el, ha szeret, megvár!!
2018. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
97%
Ha úgy döntesz, hogy nem mész, akkor az igazat, de ahogy már sokan írták, hülyeseg lenne kihagyni egy ilyen lehetőséget és szinte biztos, hogy megbánnád.
2018. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!