Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem akarom...

Mit mondjak, miért nem akarom Spanyolországban tölteni a nyár egy részét? Mondjam meg az igazat?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni és nyelvet tanulni is.

Az egyik barátnőm egy évet élt Ausztráliában, egy másik a nyáron költözött ki Angliába tanulni. Nagyon akartam én is, hogy még az érettségi előtt tanulhassak egy évet máshol, de ezt a szüleim nem engedték. Mert hogy nem vagyok olyan talpraesett, így is minden apróság miatt felhívom őket, nem bírnának ki hónapokat úgy, hogy nem látnak... Igazat adok nekik abban, hogy nem vagyok önálló egyáltalán, tipikusan az azok a "mindent megteszek a gyerekért" szülők, ami nagyon jó, de ilyen szempontból rossz is. De szüntelenül mondtam, hogy szeretnék külföldön lenni huzamosabb ideig.

Ezért most hétvégén elmondták, hogy a júliust Barcelonában tölthetem, nyelvtanulás céljából. Napi 4 órát lennék a nyelviskolában, szerveznének kirándulásokat, meg lenne önálló szabadidő (az első hétben a szüleim is a városban lennének, a biztonság kedvéért). De nem akarok menni... Egy fiú miatt.


Nem ismerik a szüleim, nem tudnak róla semmit. Sőt, én sem tudom, mi lesz még ebből, mert csak szexnek indult, de most úgy érzem, megpusztulnék, ha 4 hétig nem találkoznánk.

(A FaceTime, chat közel sem ugyanaz...)

Csak félek, hogyha megmondanám nekik, hogy Miatta akarok maradni, akkor kiakadnak, hogy egy fiú miatt lemondok egy ilyen lehetőségről. Hiszen már kb másfél éve mondogatom nekik ezt. Azt meg nem várhatnám el, hogy a srác is kiutazzon, mert az neki nagyon drága lenne (vagyis a szüleinek). Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni.


Nem tudom, mit mondhatnék apukáméknak. Hiszen eddig úgy tudták, hogy ez minden álmom.


2018. ápr. 18. 18:39
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
94%
A fiú megvár és megérti....ha meg nem akkor tudjuk hogy eddig se számítottál neki nagyon.
2018. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
98%
A kérdésből már sejtettem, hogy pasi van a dologban. Nézd én anno egyetemen konkrétan aznap este találkoztam egy sráccal, amikor leadtam az erasmus jelentkezésemet következő félévre. Ennek ellenére meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjek el, ő is támogatott ebben, pedig az nem egy hónapnyi idő volt. Tavaly volt az esküvőnk. Elhiszem, hogy most így érzel, de próbálj meg racionálisan gondolkozni, később iszonyúan bánnád, ha meg tényleg kezd alakulni a sráccal valami, egy hónap nem oszt nem szoroz. Lehet jót is fog tenni, hogy egy kicsit hiányozni fogtok egymásnak. Nyárig még sok idő van, fel tudtok rá készülni lelkileg, ha visszamondanád akkor pedig tényleg csak azt bizonyítod, hogy nem vagy elég talpraesett. (Ki van már fizetve egyébként? Vissza lehet mondani egyáltalán anélkül, hogy pénzt buknátok vele?)
2018. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%
Ne legyél bolond... Egy, ne hagyd magad, hogy így függj egy pasitól, soha. Dolgozzon meg ő érted, várjon meg ő téged, ne te teperj miatta... Kettő, hidd el, ezek a a szuper nagy szerelmek elmúlnak..m a középiskolai "életem nagy szerelmét" onnantól nem láttam többet, hogy egyetemre mentünk. A legjobb barátommal meg két külön országban élünk, és mégis ő a legjobb barátom. Nem ezen múlik.
2018. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%
Mert szerinted júliusban még együtt lesztek?
2018. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
83%

Az első kommentelő véleményét osztom,mondom tapasztalatból-nem Barcelonából,de Spanyolországból volt már pasim.Gyönyörű 3 hónap volt is az-.


Volt már 1-2 kapcsolatom és azt mondom,a pasik jönnek-mennek,de anyudéknak nem mindig lesz ám pénze ezt finanszírozni,meg te se leszel örökké fiatal,hogy anyanyelvi környezetben ragadjon Rád minden,mint galamb lábára a szar.


Ha az ipse komolyan gondolja,szépen elszambázik diákmelózni és abból finanszírozza,hogy egy hétig legyen veled.Ha erre nem képes,egy év alatt legalább egyszer,felejtős.

2018. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Miért Utolsó, szerinted nem? Vagy nem tudom, milyen alapon döntöd el pár sor után, egy anonim oldalon, hogy ki meddig lesz együtt a párjával?:D
2018. ápr. 18. 19:33
 17/44 anonim ***** válasza:
91%
Milyen Pár? Az h néha összeteszitek az nem párkapcsolat. Én egy ilyenért, nem dobnék el egy ilyen lehetőséget.
2018. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
98%
Hulye vagy. Egy honap az semmi, ennyit siman kibir barki.
2018. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
97%
ez egy hatalmas lehetoseg, szerintem semmikeppen ne hagyd ki egy fiu miatt, plane ha nem is vagytok egyutt (a kerdesedbol ugy vettem le)
2018. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
95%
Én 3 (!!!!) hónapot voltam kint nyáron Németországban úgy, hogy előtte kb 1,5 hónappal jöttem össze a sráccal, szóval még nagyban tartott a rózsaszín köd. De szerettük egymást, 3 hónapot megoldottuk (sőt, ő kijött hozzám egy hétvégére annó), skype stb. Igen is megoldható. Azóta eltelt 4 év, és köszönjük, még mindig együtt vagyunk. Ha szeretitek egymást tényleg, akkor az a 4 hét röhögve kibírható.
2018. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!