Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan álljak bosszút/keltsek...

Hogyan álljak bosszút/keltsek benne erős bűntudatot? (Többi lennt)

Figyelt kérdés

Lehet kicsit gyerekes a kérdésem.

Az a lényeg, hogy Apám elhagyott 3 gyerek, és egy nő miatt. Ami már 11 éve tart. Decsak nemrég derült ki (röviden ennyi, bonyolult sztori).

2 hónap alatt eljutottam arra a szintre, hogy szeretném neki ezt valamilyen módon visszaadni, hogy érezze a törődést.

Szerintetek felesleges, vagy aki szerint megérdemli az ilyen "ember" az hogy mutatná ki a "törődést" felé?

Negatív kommenteket nem kérek/családi ismertetőt hogy miért történhetett,mert amit csinált arra nem volt ok,meglehetett volna másképp is oldani.

Köszi a válaszolóknak, akik a kérdésemre fognak válaszolni. :)

Esetleg aki szeretne, privátba is írhat.


2018. ápr. 21. 20:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia, megértem felindulásod és azt is, hogy az ilyan eseményeket nehéz feldolgozni. Ahogyan te is említetted csak a düh beszél belőled valószínűleg, hiszen mégis csak az apád. Ajánlom "az ego az ellenség" című könyvet. Talán segít feldolgozni és nem is hosszú. Nekem minden esetre nagyon sokat segített és mostmár teljesen máshogyan állok az ilyen dolgokhoz. :)
2018. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elfogom olvasni. :)
2018. ápr. 22. 00:18
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan gyerekes a kérdésed, hiszen sokszor felnőtt emberek is "bosszúért lihegnek" mondjuk szakítás, válás után.
2018. ápr. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként bűntudatot, aligha tudsz kelteni benne, "bosszút állni" meg aligha érdemes. Éld az életed és sz*rd le apádat.
2018. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Most nem tudsz semmivel bosszút állni, és nem is érdemes. Nem értem, hogymiként működiknek az emberi érzelmek, hogy x évig van gyerek az embernek,aztán egyszer csak lelép, és nincs többet, tiszta lappal kezd?!

Jön majd ő még a Te utcádba! Na,akkor tudod majd neki visszaadni ezt a bánásmódot. Tanulj, dolgozz, legyél sikeres, ő meg lesz még öreg és nyomorult. Majd amikor a nő gyerekei le se fogjá sz...ni, elvégre nem apjuk, az új gyerek meg még kicsi lesz támasznak, ő meg öreg lesz, beteg és esetleg segítségre szorul, meg fog találni, hidd el...

2018. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerinted fogja őt kicsit is érdkeelni, ha bosszút állsz?


Nem, csak elkönyveli, hogy éretlen kis hülyegyerek vagy és ennyi.

2018. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok tovább lépni. Bár úgy vélem ezt elfelejteni sosem tudom. Remélem az én gyermekeimnek, ha egyszer lesznek majd...akkor egy felelősségteljes apjuk lesz. Mégha szét is mennénk vele, de ő majd akkor is mindent megtesz azért, hogy a gyerekei teljes képpel nőjenek fel, és ne úgy, ahogy én.
2018. ápr. 22. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!