Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezt hogy kezelnétek apátokkal?

Ti ezt hogy kezelnétek apátokkal?

Figyelt kérdés
Szüleim egészen kicsi koromban elváltak, de apámmal is nagyon jó maradt a kapcsolat. Rendszeresen találkozunk minden második hét végén, de ünnepeken is, viszont ezt rugalmasan kezeljük, előzetes egyeztetéssel. Most kilencedikes vagyok a gimiben. Apámnak van egy barátnője, együtt is élnek évek óta. Laza, jó fej a nő is, (neki nem lehetett gyereke valamiért), elfogad és bír engem, én is őt. Évek óta úgy mennek ők nyaralni, hogy mindig visznek engem is, de ez kifejezetten apám párjának a kérése, hogy menjek én is. Jól szoktak sikerülni ezek a nyaralások mindig. Most kérdezte apu párja, hogy nyárra van-e valami lekötött programom, mondtam neki, hogy van egy nyelvi tábor, mondtam a pontos idejét is. Mondta apu párja, hogy akkor nem arra az időpontra szervezik a nyaralást, hogy mehessek én is. Fel is írta az időszakot, amíg táborban leszek. És azt történt, hogy pont arra a két hétre szervezte mégis. Lefoglalta, és kész tények elé lettem állítva, hogy akkor megyünk. Én mondtam egyből, hogy nekem akkor van a tábor. És hogy egyeztettünk is. De apu párja azt mondta, akkor megyünk, inkább ne menjek táborba. Viszont szeretnék, fontos lenne a tábor. Oké, mondtam, hogy akkor én nem mennék így nyaralni, nincs semmi gond tényleg. Erre most még apu párja duzzog, hogy én milyen vagyok, még ő van megsértődve. Ez a nő nem szokott játszmázni, de nekem ez most furcsa, hiszen egyeztettünk. Mit csináljak?

#nyaralás #apám #apu párja
2018. ápr. 28. 16:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mit duzzog két felnőtt ember azon, hogy a 15 éves kamasz nem akar velük menni nyaralni?

Én kb. 15 évesen nyaraltam utoljára a szüleimmel együtt. Pedig nálunk nem volt válás, normális családi életet éltünk, de kamaszként egyszerűen nem a szüleimmel akartam a nyaralást eltölteni, hanem a haverokkal.

Ha semmi egyéb indok nem lenne, már ezt is el kéne fogadniuk.

Szerintem itt nincs teendőd, menj a táborba. Ők, ha akarnak, megbékülnek, ha tartóssá válik a rossz kapcsolat, akkor kevesebbszer mész hozzájuk. Ha tényleg szerettek eddig, akkor túllépnek ezen. Ha nem, akkor ....... egy keserű tapasztalattal gazdagabb leszel.

2018. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!