Fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

19 L Vagyok

anya ma elvette a telefonomat amit a saját pénzemből vettem azért mert valakit felhivtam hogy segítsen a tanulásban

szépen szóltam hogy legyen szíves vissza adni mert szeretnék tanulni de nem adja oda

ez már a sokadik alkalom hogy csak ugy elvette tőlem


jelentsem fel a rendőrségen hogy el vette a tulajdonom ?


mit lehet tenni?



2018. ápr. 29. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
78%

Persze nyugodtan feljelentheted, hogy anyád voltaképpen kirabolt. Valószínű, hogy a rendőr aki kimegy majd, az ő kérésére anyád vissza fogja adni a mobilt neked.

De ne csodálkozz ha anyud meg közli veled, hogy 19 éves felnőtt nő vagy, takarodj a házból. Mert ő meg ezt teheti meg.

2018. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
70%
És ha azt mondja, hogy szedd a sátorfádat, és húzz el?
2018. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

az már az én gondom lesz

szép szóval nem is szájaltam vissza nem voltam bunko csak vissza szerettem volni kapni a telefonomat


tanulni akartam majusba vizsgazok

2018. ápr. 29. 19:37
 4/62 anonim ***** válasza:
33%

Mi az, Magyarországon az összes szülő megőrült? Nézem ezt az Emberek rovatot, és a kérdések 99%-a arról szól, hogy egy tizenéves ember segítségért kiabál, mert a gyökér, rosszindulatú szülei rátelepednek és nem hagyják élni.


Igen, feljelentheted a rendőrségen. Jogilag ez rablás. Főleg mivel 18 elmúltál. Mi az, hogy egy felnőtt embernek elveszi bármijét? Az, hogy az anyád, nem jogosítja fel arra, hogy beszabályozza az életed minden mozzanatát.


Célszerűbb azonban, ha előbb magad veszed vissza. Nyugodtan visszaveheted erőszakkal, tehát feltörheted a szekrényt vagy ilyesmi. Hisztériázzon a mutter, ha akar. De ha elmész a rendőrségre, és nem egy tökkelütött hülyével találkozol ott, akkor kérhetsz rendőri segítséget, és kötelességük is intézkedni. Kivéve persze, ha magadtól adtad át a telefont felszólításra, mert akkor nem bűncselekmény. Ez esetben polgári pert kell indítanod, ahhoz meg újabban kötelező az ügyvédi képviselet, mert megunták a bíróságok, hogy folyton hozzájuk járnak az emberek minden hülyeséggel...

2018. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

ugy történt hogy felhivtam az illetőt segitséget kértem tőle hogy mit jelent ez és ez ... tanultunk

ment a kiabálás majd anyam bejött kitépte a kezemből a telefont

nem adtam át semmit


velem üvöltött

én szép szóval vissza kértem de nem adtam oda

és most sem akarja


probáltam már többszöri kéréssel de hiába

2018. ápr. 29. 19:42
 6/62 A kérdező kommentje:
fejemhez vágta hogy nem én szartam a spanyol viaszt amig ebben a házban laksz és én nevellek kussoljak be .... azt vesz el amit akar..
2018. ápr. 29. 19:43
 7/62 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
62%

Inkább kérdezd meg, hogy őt miért zavarja, hogy meg tudtad magadnak venni, és miért nem tud büszke lenni rád ezért.


Mindketten jobban jártok. Hidd el többet változtat, mint a rendőrök ugráltatása.

2018. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
52%
Állat szülők...
2018. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
49%

Legközelebb tépd ki a kezéből.

Azért ne jelentsd fel, nem venné ki jól magát a helyzet.

Nem hiszem el, hogy nem lehet megbeszélni a dolgokat és még mindig ott tartunk, hogy “amíg az én kenyerem eszed, blablabla” Miért viselkednek úgy a szülők, mint a kölykök? Meh...

Egyébként lehet, hogy nem is a segítségkéressel volt gondja, hanem magával a személlyel.

2018. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 kikkina88 ***** válasza:
85%
Biztos tudsz neki olyat mondani amitol visszaadja.v apud esetleg?o mit szol?
2018. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!