Fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

19 L Vagyok

anya ma elvette a telefonomat amit a saját pénzemből vettem azért mert valakit felhivtam hogy segítsen a tanulásban

szépen szóltam hogy legyen szíves vissza adni mert szeretnék tanulni de nem adja oda

ez már a sokadik alkalom hogy csak ugy elvette tőlem


jelentsem fel a rendőrségen hogy el vette a tulajdonom ?


mit lehet tenni?



2018. ápr. 29. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
51%
Miért fáj a proli szülőnek ha a gyereke tanul,és előrébb jut,többre viheti?
2018. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

akármt mondok nem a válasz

amugy a baratomrol van szó aki segitett akivel 3 éve vagyok egyutt szóval nem a szeély zavarta aki segiett


jo tanulo vagyok nincs velem probléma

2018. ápr. 29. 19:59
 13/62 A kérdező kommentje:

nem tudok vele beszélni semmit

nem tudok már mást mint a rendőrséget

17 éves korom óta folyton elveszi tőlem pedig már akkor saját pénzből vettem


anya meg apa elváltak ... másik szülö nem tudd ebbe segiteni

2018. ápr. 29. 20:01
 14/62 anonim ***** válasza:
88%
Nevetséges. A rendőr is körbe röhög, ha ezzel bemész az örsre feljelentést tenni.
2018. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
51%
Nem csodálom h Apád is lelépett,biztos irigy h neked van párod.. Menekülj.
2018. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
84%

Feltápászkodsz és elbattyogsz a legközelebbi rendőrségre. Közlöd, feljelentést óhajtasz tenni.

Innentől majd írd meg a végeredményt.

2018. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk elég hihetetlen a történet. Te békésen tanulsz, ő meg beront a szobába és kitépi a telefont a kezedből. Nem tudom elképzelni. Azt már inkább, hogy folyamatosan nyöszörögsz a tanulás miatt, házimunkát nem csinálod meg, mondván tanulni kell, aztán egyszercsak arra lesz anyád figyelmes, hogy a barátoddal enyelegsz a telefonon tanulás helyett
2018. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
31%

Persze, ez rablás.


XXXV. FEJEZET

A VAGYON ELLENI ERŐSZAKOS BŰNCSELEKMÉNYEK


Rablás

365. § (1) Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből


a) valaki ellen erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, vagy


b) öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyezi,


bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.


(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást


a) fegyveresen,


b) felfegyverkezve,


c) csoportosan,


d) bűnszövetségben,


e) jelentős értékre,


f) hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során,


g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére


követik el.


(4) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást


a) különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre,


b) jelentős értékre a (3) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon,


c) hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során a (3) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon


követik el.


(5) Aki rablásra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
36%
Ne röhögtess már, utolsó. Itt egy gyerekről van szó, akitől az anyja elvette a telefont.
2018. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
46%
19 éves jogilag felnőtt,milyen gyerek? Még a gyerektől sem veszem el azt amit ő vett és amin kommunkálni tud..
2018. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!