Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan éled meg,...

Szülőként hogyan éled meg, hogy felnőtt gyereked egy vesztes, egy lúzer?

Figyelt kérdés

Amikor azt látod,hogy sosincs rendes munkája,nincs vagy nem is volt párkapcsolata vagy csak nem tudsz róla.Hogy szociális élete,hogy nem boldog, hogy az élete nem halad semerre. akár otthon lakik a szülői fészekben akár már elköltözött. Bár az már valami.Mindez 30 felett.


Felismeri-e a szülő, hogy valami nincs rendben.

Hogy tekint rá? Hibásank tartja?

Vajon ő maga is lehet hibás a kialakult élethelyzetben?

Ráhagyja?

Elkönyveli,hogy vesztes?

Milyen érzés neki?

rossznak tartja egyáltalán az ilyet vagy csak elfogadja,hogy ki így ki úgy éli az életét?

Esetleg abban hiszemben él,hogy a gyerekének ez jó és nem is tartja lúzernek?



2018. ápr. 30. 18:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
jav. "25 évesen kell meló"
2018. máj. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 (:Puszedli :) ***** válasza:
51%
Én nem ismerem a családi történetet, de úgy gondolom valahol a neveltetésnél is elbukott ez a dolog. De ettől függetlenül ha már harminc plusz szerintem teljében tudni mutatnia valamit. Én nem tudnám ölvetet kézzel nézni ahogy "luzerré" válik. Sőt szerintem már hamarabb észre kellett volna venni. És ahelyett hogy itélkeztek beszélnetek kéne vele, elmondani az észre vételeket és közösen megoldani. Nem pedig olyanokat kérdezni H mennyire lúzer, stb..
2018. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha neki így jó, akkor nem tartanám lúzernek.


Ha nem jó, de mégsem tesz semmit a változásért, akkor pedig nem tudnám sajnálni.


Van olyan negyvenes rokon, aki non-stop panaszkodik, így szr, úgy szr minden, mégsem lép semerre, mert akkor "ki kell lépnie a komfotzónájából". Jó, akkor ücsörögjön a fosban, csak minket ne fárasszon a nyavalygásával.

2018. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
44%

Én is 30 vagyok már férfi mert 28 évesen megvolt igaz nem párkapcsolat csak egy szimpla ba...s

Pontosabban a kérdésre a válaszom az hogy nem lúzer csak még nem gondolja hogy elkéne köteleznie magát valaki mellett

Én szívesen járnék már egy 24 és 26 év közötti csajjal mert azoknak már van elképzelése az életről és mentálisan érettek egy tarzós kapcsolat kialakítására van egy haverom ő 31 évesen volt az első és kicsit sem néz ki rosszúl már mint külsőre

2018. máj. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Mivel az elsődleges szocializáció a családban történik, azt teljesen a családtagok határozzák meg. Az innen eredő jellemvonásokért teljességgel a szülő felelős. A gyerek azonban leginkább utánzással tanul. Nem azt veszi jónak, amit mondanak neki, hanem azt veszi természetesnek amit lát.

A szülő a szerint viselkedik ami számára természetes. Komoly szintű önismeret kell ahhoz, hogy tisztában legyen viselkedése mibenlétével és annak gyökereivel. E nélkül a tudatosság nélkül nem feltétlen veszi észre ha valami nincs rendben.

Azonban szerencsére van eredendő, velünk született személyiségünk. Ez elnyomódhat de mindvégig bennünk van. Ennek felismerése, és az ehhez illeszkedő helyünk megtalálása az értelmes, boldog élet kulcsa.

A gyermek saját személyiségfejlődésében nem lehet "hibás". Felnőtt korban módja lenne saját személyiségének felismerésére, öntudatosságának fejlesztésére, de csak akkor, ha a gyermekkorából hozott komplexusok nem gátolják ezt. A komplexusok leküzdéséhez mindenképp el kell jutni arra a szintre, hogy az ember felismeri helyzete nem kívánt voltát és változtatni akar azon. Ez indíthatja a keresésre és motiválhatja önnön tudatosságának fejlesztésére.

A lúzerséget általában külső véleményként értelmezzük. Aki megtalálja a helyét arról leperegnek a külső minősítések, legyen az jó vagy rossz. Igazán boldog csak saját nagyfokú öntudatossággal kialakított önértékelésed alapján lehetsz.

2018. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudom, hogy milyen érzés gyermekedet vesztesnek látni. Az enyém még pici, és eddig azt gondolom sikerül támogatnom fejlődésében, erős alapokat adnom a felnőttkori önálló boldoguláshoz.

A szülő feladata ugyanis az, hogy tapasztalatával segítsen gyerekének megtalálni saját útját.

Nekem ebben annak idején nem nagyon segítettek. Mást, mondhatni mindent megkaptam. Mégis lassan, de talán biztosabban jártam utam. 27 évesen indultam abba az irányba ami most a szakmám. 29 évesen volt az első rendes munkám. 35 évesen volt először szexuális kapcsolatom. 40 éves voltam mikor gyermekem született.

Lúzernek sosem éreztem magam.

Házam, családom, munkám van.

2018. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15

Ha van ilyen kopmlexus azt, hogyan lehet fülön csípni és kijavítani?

2018. máj. 2. 16:00
 18/23 anonim ***** válasza:
43%

Hallgass Pál Ferit.

Minden előadása elérhető

[link]


Komplexus sokféle lehet. Nem tudok segíteni a megfelelő előadások kikeresésében. Szerintem a "séma" kulcsó általában arra utal.

2018. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

De alapvetoen a szulo felelossege hogy milyen a gyereke. Mennyire van onbizalma, mennyire egeszseges az onkepe, hogy all a vilaghoz es magahoz stb.. stb.. ha az alapok rosszak nem csoda ha elcsusznak a dolgok.

En elgondolkodnek mit rontottam el, probalnek valahogyan segiteni ha tudnam hogy nem is boldog. Persze felnottkorban kijavitani a gyerekkori hibakat nem egyszeru, de valamit akkor is tennek.

Luzernek en se neveznem a gyerekemet egyebkent

2018. jún. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy a szülő értékrendje maradi begyepesedett. Pl. csak a fizikai munkát tartja munkának, vagy éppen ellenkezőleg, csak a szellemi munkát tartja rendes munkának, tehát a lúzerség relatív.
2018. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!