Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan éled meg,...

Szülőként hogyan éled meg, hogy felnőtt gyereked egy vesztes, egy lúzer?

Figyelt kérdés

Amikor azt látod,hogy sosincs rendes munkája,nincs vagy nem is volt párkapcsolata vagy csak nem tudsz róla.Hogy szociális élete,hogy nem boldog, hogy az élete nem halad semerre. akár otthon lakik a szülői fészekben akár már elköltözött. Bár az már valami.Mindez 30 felett.


Felismeri-e a szülő, hogy valami nincs rendben.

Hogy tekint rá? Hibásank tartja?

Vajon ő maga is lehet hibás a kialakult élethelyzetben?

Ráhagyja?

Elkönyveli,hogy vesztes?

Milyen érzés neki?

rossznak tartja egyáltalán az ilyet vagy csak elfogadja,hogy ki így ki úgy éli az életét?

Esetleg abban hiszemben él,hogy a gyerekének ez jó és nem is tartja lúzernek?



2018. ápr. 30. 18:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%
Tudom fáj de túl elkényeztetted azaz nem voltak feladatai es sikerélményei. Ebbol lesznek a lúzerek. De fel a fejjel. Remény mindig van HA van motiváció. Minden ettől fugg. Motivacio+sikerélmény. Valahogy ebben kellene vmit tenni. Sok munka és nagyon jól megtervezett lépések, előrelátás kell ehez, bolcsesség 1 szóval. Én pl.vagyok a legjobb motiválo..a férjemet is sokat segítettem és így egyre sikeresebb. Sokat számít a háttér. Sokat tehetsz érte csak érteni kellene hogyan..
2018. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
48%
Szülői felelősség is van ebben a helyzetben. Megfelelő önbizalmat fejlesztett mellettetek?
2018. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%

Az elettarsam így eli meg:

Felismeri, hogy Nagyon nincs rendben.

Kizárólag sajnàlja, nem tartja hibasnak.

Csak magt okolja.

Probalja biztatni es segiteni neki. (Elutasitas eseten rendszeresen kerdezgeti, zargatja es elvetbe hagyja rá.)

Sajat magat könyveli el vezteskent.

Neki szornyu erzes (gyerek eli tovabb a luzerseget es nem is erzekeli), folyamatosan onsajnalatban fetreng.

Rossznak tartja es szerinte nem elfogadhato a helyzet.

Latja es tudja ez nem.jo a gyerekenek es vagy azt gondolja a vilag kibabaralt szegeny luzer gyerekkel (felnottel) vagy azt, hogy vele babralt ki es o a luzer, aki ilyenne tette a gyereket.



En hasonlo szituban:

Sajnalnam a gyerekem, de megmondanm neki, hogy szerintem emiatt vagy amiatt luzer valoban (ha jogos pl.: munkanelkuli, de nem keres munkat csak otthon filmet nez). Megkerdeznem mi a baja a parkapcsolatokkal. Megkerdeznem kell-e segutseg es miben? (De anyagi segitseggel csinjan bannek, ha latom az o hibaja a munka kerulese vagy hogy tulzoak az igenyei pl.: minimalberrel tengerparti nyaralasra tolem kerne penzt, akkor arra nem adnek).

Igen en is okolnam kicsit magamat, hogy en nem ezt a peldat mutattam vagy hogy miert hagytam, hogy ilyen vagy olyan szakmat valasszon, ha abban nem tud elhelyezkedni, mert tulkepzes van vagy hogy nem.vettem eszre hamarabb, hogy rossz iranyba halad.

De itt renegetg lehetoseg van.

Azert mert kevesbe lenne sikeres, mint en (bar ez.nehez lenne :-) :-) :-))), meg nem akarnek meghalni, hogy hu de bena voltam 18 evig, hogy ez lett belole.

2018. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!