Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként mit reagálnátok,...

Ti szülőként mit reagálnátok, ha 15 éves lányotok egy vele olyan egyidős fiúval lenne együtt, aki lányosan viselkedik?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó a kérdésben.

Semmi baj sincs vele, csak néha női ruhákat is felvesz, hosszabb haja van és érdeklődik a sminkelés iránt.

Igazából kedves egyébként, csak már azt akarják otthon, hogy mutassam be csak nem tudom, hogy mit szólnának hozzá.


2018. ápr. 30. 22:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát szerintem meg nem azt kérdezte, hogy folytassa-e vele a kapcsolatot vagy sem, meleg-e a srác vagy sem stb., hanem arra kíváncsi, hogy más szülők hogyan reagálnának egy ilyen helyzetben. A fiú különben is 15 éves, ebben a korban mindenki meg van kicsit buggyanva és ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom, mert ez teljesen természetes. Most nő fel, most alakul ki a személyisége, érdeklődése, értékrendje, világlátása és dolgoznak benne a hormonok stb., az sem lenne meglepő, ha kiderülne, hogy még ő sem tudja, hogy mi van és ő sem ismeri saját magát eléggé. Akkor egy 15 éves lány mégis honnan tudná? Ha nekik ez így jó, megfelel, tetszik stb., akkor mi vele probléma? Szerintem semmi. Ez különben is egy tini kapcsolat, nem a jövőbeli férjét vagy a gyereke apját keresi, hanem szimplán a barátja, akivel jelenleg jól érzi magát.


Kérdező, ez attól függ, hogy milyenek a szüleid. Te ismered őket. Ha tudod róluk, hogy konzervatívabbak és nem nyitottak az új/szokatlan dolgok iránt, hanem inkább elutasítóak stb., akkor picit nehezebb lesz a dolog és én inkább fokozatosan vezetném rá őket. Mesélj róla egyre többet, hogy milyen, miért kedveled, mit szoktatok csinálni stb., stb., szépen lassan tálalod nekik a dolgokat, így mikor bemutatod őt, akkor azért talán nem éri őket akkora sokk. Ha pedig lazábbak, nyitottak és elfogadóak, akkor nem kell ezen annyira izgulnak. Bár persze, ebben az esetben is érdemes róla mesélni, hogy azért ne érje őket teljesen váratlanul a dolog, de akkor szerintem nem lesz nagy probléma. A lényeg az, hogy neked kell tetszenie, neked kell kedvelned, neked kell vele jó kapcsolatot ápolnod és a szüleidnek ebbe nincsen beleszólása.

2018. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem furcsa stílus. De valószínűleg te sem lehetsz egy fenomén.
2018. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
Hat ne nonek oltozve jelenjen meg ( gondolom ez magadtol is eszedbe jutott :D ) es nincs gaz. Bar en szulokent nem dijaznam az ilyen baratot..
2018. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
74%

Semmivel nem rosszabb, mint azok, akik magukat normálisnak tartják, pl. a 30-40 éves pasik, akik a tizenéves lányuk osztálytársaival jönnek össze. Vagy azok, akik szabályosan megerőszakolják a feleségüket gumi nélkül, csak hogy mindenképpen szüljön. És még sorolhatnám.

A hosszú haj önmagában még nem is feltűnő, sok fiúnak/férfinek hosszú, és sok nőnek rövid.

De az tény, hogy az ilyesmi kb. SOHA nem lesz ebben a világban általánosan elfogadott. Ha téged ez a dolog nem zavar, akkor igazából nem kell ügyet csinálni belőle.

Otthon a kis szobátokban azt csináltok, amit akartok, meg majd felnőtt korotokban a négy fal között is. Azon kívül is lehet, de akkor igenis fel kell készülni rá, hogy nem lesz mindig szép a fogadtatás.

Szerintem 15 évesen erről egyáltalán nem kell beszámolni a szülőknek, főleg nem más szüleinek. Gondolom azért kibírja, hogy hozzátok ne női ruhában és sminkben menjen.

Nem kell róla tudniuk, és kész, ilyen egyszerű. Csak baj lenne belőle.

2018. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a párom szokott cross dressingelni (bár elég ritkán, tini korában sokkal többször csinálta), hosszabb a haja, biszex és nekünk is van felcsatolhatós. Sokkal jobb hajvasalója van mint nekem, és amikor megmutatta a női ruháit, leesett az állam, mert 1-2 nőiesebb az én legcsajosabb ruháimnál is (pedig nekem is vannak nőies ruháim). Teljesen normális ember, sikeres, empatikus, intelligens, jó humorú. Vannak mentális problémái, amiken dolgozik, terápiára jár. Nekem is vannak problemáim, én is dolgozok rajta. Mindketten pozitívan fejlődünk, mióta együtt vagyunk.

Én nem spiláztam túl a bemutatást, nyilván nem tartozik a szüleimre, hogy néha női ruhát vesz fel vagy hogy vonzódik a férfiakhoz is.

22/l

2018. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%
Mint írod, nyilván nem női ruhában menne. A hosszú haj meg azért előfordul fiúknál is,
2018. máj. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%
A női ruhak, meg az érdeklődése a sminkelés iránt, azért valóban többnek tűnik, mint "egyszerű furcsaság", de te tudod.
2018. máj. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
61%

Rengeteg átlagos, heteró srácnak is hosszú haja van. Erről még nem fog eszébe jutni a szüleidnek megkérdezni, hogy mi van, ha meleg vagy transz. Arról meg nem kell tudniuk, hogy szeret beöltözni.


A válaszolók nagy része egyébként 3 dolgot kever:

- Vannak a melegek. Ők fiúkhoz vonzódnak, de ez nem jelenti, hogy lányok akarnak lenni.

- Vannak a transzneműek. Ők rossz testbe születtek, pl. férfi testben élő lány, műtéttel lehet a neki lelkileg megfelelő nemet kialakítani. Egy férfi testbe született lány ugyanúgy lehet heteró vagy leszbikus, mint egy női testbe született lány, nem ettől függ a nemi identitás.

- Vannak a transzvesztiták, a kérdező fiúja valószínűleg ez. Ők férfiak és annak is érzik magukat, de időnként szeretnek beöltözni. Nekik ez egy szerep; az csak társadalmi beidegződés, hogy ha Zsolti időnként egy Vanessza nevű táncosnőt alakít, azon ki vannak akadva, ha meg színpadon alakít egy gyilkost vagy rablót, azon nem...


Kérdező, szép tőled, hogy ennyire nyitott és elfogadó vagy, jó pár évtizeddel megelőzöd az átlagot ebben az országban.

2018. máj. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
27%
Szep dolog az elfogadas, de azert ne forgassuk mar odaig a dolgot, hogy vegeredmenyben ez a normalis . Azert, oszinten, vszinu osszehanynam magam, ha a ferjem noi ruhaban topogna a szekrenyhez a felcsstolhatosert... bloeeeeeeee.
2018. máj. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%

A válaszokból lehet látni hogy milyen elcs*szett a magyar társadalom 😃

Miért ne lehetne valaki egyéniség?

Ha magára keni az alapozót akkor a f@zt fogja megszeretni?

2018. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!