Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azzal mi a baj ha egy gyerekne...

Azzal mi a baj ha egy gyereknek az anyukájával szoros jó kapcsolata van felnőtt korában is? Pszichológusom azon ügyködött évekig hogy szétbarmolja ezt, szerinte nem normális.30f

Figyelt kérdés

Évekig jártam szorongással pszichológushoz, semmi eredménye nem volt. A szorongásom abból fakadt, hogy apám semmibe nézett engem gyerekként, és sokszor megalázott. Ezen csak úgy tudtam túltenni magam, hogy erőt vettem magamon és beálltam olyan szituációkba, amikbe addig nem mertem, vagy amikben szorongtam, lesz ami lesz alapon. A szorongásom megszűnt. Azonban, a pszichológusom egész idő alatt azon ügyködött, hogy anyukámmal a kapcsolatomat tönkretegye. Ezt észrevettem és rá is kérdeztem ezt miért csinálja. Ő szerinte nem normális az, ha egy felnőtt ember heti 2x összefut anyukájával 1-2 órára, megbeszéli vele a dolgait, valamint meghallgatja anyuka gondjait gondolatait is és ő is segít ha tud. Ez heti 2x 1-2 óra, és hétköznaponta munkából felszoktam hívni anyukámat 30 percre beszélgetni. Szoros a kapcsolatunk és jól elvagyunk. De ez a pszichológusnak nem tetszett. Igazából voltak még olyan kirohanásai, a hitbeli meggyőződésemet illetően, amikért elnézést kért és mondta is, hogy neki nem lenne szabad ilyenekbe beleszólnia, szakmailag tilos, ezért bocsi. De visszakanyarodva kérdés adott. Miért baj az ha felnőttként jó a kapcsolatom anyukámmal? Mert tőle erre választ nem kaptam, csak azt hogy nem normális és másmilyen kapcsolat kéne, afféle havonta 1-2x találkozni maximum...


(Ez az eset nem mostanában, hanem 5 évvel ezelött történt, akkor voltam utoljára nála. Állami volt, nem magán)


2018. máj. 6. 20:56
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
67%

Olvasom itt a hozzászólásokat... Miért is venne el a partnertől oly rengeteg időt az a napi egy óra? Sok ember ennél többet néz tévét, játszik vagy akármi... Nem mindenkinek 1 óra a teljes napi szabadideje, amit másokkal tölt (mivel azért egyedül is kell lennünk, főleg bizonyos hobbiknál, pl. valaki motorozik heti jópár órát és egyedül. attól még lehet jó párkapcsolata is), ráadásul előfordulhat, hogy az anyával töltött időt nem is lehetne a másikkal tölteni, mert az épp mással van elfoglalva.


De akárhogyan is, átlagban napi 1 óra egy különösen fontos emberrel az életünkben, az nem tűnik vészesnek. De ezt az adott embernek kell eldönteni amúgyis.


Sokan a kutyájukkal többet vannak, a párjuk nélkül... S azzal sincs baj.

2018. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
22%

Ez az ember klinikai szakpszichológuas volt?

Mert ha nem, akkor egyszerűen a saját belső konfliktusait belekeverte a tiéidbe.

Csak olyan emberhez menj beszélgetésre, terápiás ülésre, aki már ki van tisztázva, mert különben nem tud segíteni.

Dühös az egyáltalán nem lehet egy segítő.

2018. máj. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
34%

"könnyen lehetnek olyan másféle problémáid, amiknek ez a ragaszkodás a gyökere. Csak ugye az ilyen jellegű összefüggéseket már kissé bonyolultabb átlátni, pláne megérteni"


A pszichológusnak kellett volna megértetnie vele, ha ilyesmiről lett volna szó. Ha nem sikerült, az is a pszichológus sara.

2018. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenkinek van pénze távfelügyeleti rendszerre. Akinek nincs, de törődik vele, hogy az anyja fizikailag is meg mentálisan is jól legyen, az felhívja akár minden nap, nem csak vadidegenekkel csetel és hasonlók, hanem a saját anyjával is, és ha teheti, személyesen is felkeresi, amikor van rá ideje. Más meg inkább másokat fizet meg azért, hogy ugyanezt megtegyék. A harmadik kategória meg egyszerűen le se szarja a saját anyját. Hát sokkal szívesebben tartozom az elsőbe. A harmadikat meg legjobban teszi mindenki, ha messziről elkerüli, mert annak a párkapcsolat is csak addig kell, amíg nem kell törődni a másikkal, csak hátradőlni, és élvezni, hogy a másik boldoggá tegye.
2018. máj. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem biztos, hogy annyira egeszseges ez az anya-fiu kapcsolat, ha az apaval valo kapcsolattal ilyen problemak voltak, meg lehethogy vannak is. Lehethogy nem a kapcsolattartas surusegevel volt baja az orvosnak, hanem valami massal amit a kerdezotol nem fogunk megtudni, mert elvakult ha az anyjarol van szo.
2018. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
48%

"nem írta, hogy hazafelé menet hívja, hanem a munkahelyen elbeszélget fél órát, ami nem baj"


Mi van? Attól függ, hogy rendben van-e a hívás, hogy a munkaideje terhére hívja-e vagy a szabadidejében? :DD

2018. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim válasza:
27%
Ja igen, MUNKÁBÓL hívja fel naponta fél órára. Gondolom az ebédszünetben. :) Hát, ha valakinek ez baj, és kerülné az ilyen férfit, az menjen is a búsba, keressen olyat, aki veri. ;)
2018. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
80%
23-as, ha Kérdező annyira bele van szerelmesedve anyukájába, hogy a pszichológusnak már veszekednie kell vele miatta - és nem tudom, hogy ez-e a helyzet, de könnyen meglehet a kérdés alapján -, akkor próbáld már elmagyarázni neki, hogy mi a probléma :D Nem fogja felfogni, habzó szájjal fogja védeni az anyját, akkor is, ha konkrétan elmebeteg kettejük kapcsolata. Mert nem akarja felfogni, hogy az, meg se értené hogy mi a probléma, csak kiemelne valamit a dologból. Lehet, hogy a pszichológus volt szar, de nekem erős a gyanúm, hogy nem az ő fejében volt valami súlyosan elmozdulva.
2018. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim válasza:
6%
Pontozzatok csak le, nyomorultak. :) Majd amikor senki nem lesz mellettetek, akkor se érdekeljen anyátok, vagy apátok.
2018. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
79%
A kérdezőnek van egy legalább évtizedes mentális problémája egy kudarcos félbehagyott terápiával a háta mögött, 5 éve kezeletlenül. Miért gondolja itt bárki, hogy van értelme bármit is írni?
2018. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!