Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azzal mi a baj ha egy gyerekne...

Azzal mi a baj ha egy gyereknek az anyukájával szoros jó kapcsolata van felnőtt korában is? Pszichológusom azon ügyködött évekig hogy szétbarmolja ezt, szerinte nem normális.30f

Figyelt kérdés

Évekig jártam szorongással pszichológushoz, semmi eredménye nem volt. A szorongásom abból fakadt, hogy apám semmibe nézett engem gyerekként, és sokszor megalázott. Ezen csak úgy tudtam túltenni magam, hogy erőt vettem magamon és beálltam olyan szituációkba, amikbe addig nem mertem, vagy amikben szorongtam, lesz ami lesz alapon. A szorongásom megszűnt. Azonban, a pszichológusom egész idő alatt azon ügyködött, hogy anyukámmal a kapcsolatomat tönkretegye. Ezt észrevettem és rá is kérdeztem ezt miért csinálja. Ő szerinte nem normális az, ha egy felnőtt ember heti 2x összefut anyukájával 1-2 órára, megbeszéli vele a dolgait, valamint meghallgatja anyuka gondjait gondolatait is és ő is segít ha tud. Ez heti 2x 1-2 óra, és hétköznaponta munkából felszoktam hívni anyukámat 30 percre beszélgetni. Szoros a kapcsolatunk és jól elvagyunk. De ez a pszichológusnak nem tetszett. Igazából voltak még olyan kirohanásai, a hitbeli meggyőződésemet illetően, amikért elnézést kért és mondta is, hogy neki nem lenne szabad ilyenekbe beleszólnia, szakmailag tilos, ezért bocsi. De visszakanyarodva kérdés adott. Miért baj az ha felnőttként jó a kapcsolatom anyukámmal? Mert tőle erre választ nem kaptam, csak azt hogy nem normális és másmilyen kapcsolat kéne, afféle havonta 1-2x találkozni maximum...


(Ez az eset nem mostanában, hanem 5 évvel ezelött történt, akkor voltam utoljára nála. Állami volt, nem magán)


2018. máj. 6. 20:56
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
70%
Drága kérdező, a pszichológusnak valóban az a dolga, hogy beszéltessen, olyasmiről is, amiről nem akarsz, mert pont ott van a probléma gyökere. Nem ad a szádba semmit.:-) Nálad bekapcsolt a pszichés védekezés, épp akkor, amikor végre eljutottál volna valahová, és szépen elmenekültél, ahogy innen is. Ennyi történt, nem több. Ha valaki manipulál, az a saját anyád, de ezt nem vetted észre. Nincsenek saját gondolataid, azt szajkózod, amit beléd oltott, és fenntart a napi kapcsolattal. Én is túlzásnak tartom az ennyire szoros kapcsolatot, és nem azért, mert nem tudom, mi az összetartó család.:-) Nekem is az van, szüleimmel, testvéreimmel és az ő családjukkal is nagyon jó kapcsolatom, összejárunk, segítünk egymásnak. A felnőtt gyerekeimmel is vannak közös programjaink, rendszeresen hazajárnak, de meglepne, ha bármelyik napi félórákat akarna velem csevegni a munkahelyéről, plusz heti kétszer 2-3 órás szeánszokat tartani. Már maga ez a pontos időbeosztás is kicsit rémítő, olyan, mint valami rituális szertartás. Neked valami komoly kattanásod van, őszintén szólva egy kicsit futkos a hátamon a hideg, ahogy olvasom a kérdést, pláne a kommentjeidet.
2018. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
33%
Remélem a munkád építő jellegű, nem mint ez a kérdés amit ide kiírtál
2018. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

"Neked valami komoly kattanásod van, őszintén szólva egy kicsit futkos a hátamon a hideg, ahogy olvasom a kérdést, pláne a kommentjeidet."


Nem kötelező olvasni!


A trollkodás nem azt jelenti hogy amit írsz nem gondolsz komolyan!


[link]


"

Alapvetően kétféle trollt különböztetünk meg: a provokatív troll egy feltűnő, érzelmek felkorbácsolására alkalmas üzenettel (amit azonban komoly állításnak vagy kérdésnek álcáz) próbálja felhívni magára a figyelmet.


A reaktív troll ezzel szemben nem provokál, hanem keres magának egy megfelelő célpontot, és őt támadja szavai, érvei kiforgatásával vagy személyeskedéssel.

"


Kérdesemre nem reagáltatok, hanem személyeskedni kezdtetek, kérdésemre választ nem adtatok, hanem megpróbáltatok provokálni, gúnyolódni, személyeskedni.


Semmiféle pszichés reakció nem indult be bennem, csupán a józan eszem látott át rajta. De persze belelehet magyarázni bármit, változtatni nem változtat semmin. Én továbbra is bolfogan fogom élni az életemet, ti meg továbbra is itt fogtok kötözködni ( csak éppenséggel nem velem). Én elköszönök, ha lehetne, a kérdést törölném is, mert értelmét vesztette. Bye

2018. máj. 9. 17:06
 44/50 anonim ***** válasza:
79%
Válaszoltunk a kérdésedre. Nem a kapcsolattal van a baj, hanem azzal amit okoz, ami miatt a pszichológusnak nem tetszett. Amit te itt nem fogsz bevallani, mert valószínűleg magadnak sem vallod be. A kérdésedre többen is válaszoltak... de te nem ezért jöttél ide, hanem hogy lásd, mennyire király voltál hogy nagyfiú módjára otthagytad a dokit, pedig nyilvánvalóan segíteni akart, nem azért diplomázott le, hogy téged szétválasszon anyádtól.
2018. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
58%
Wikipédia, komolyan, kérdező?:D A kommented iskolapéldája a projekciónak. A kérdésedre egyébként válaszoltam, nincs több hozzáfűznivalóm.
2018. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki a kérdésedre válaszolt.


Az, hogy neked csak az jelenti a választ, ami a kis világodat nem veszélyezteti és összevág a félresiklott gondolkodásmódoddal, ha hiszed, ha nem, ez is csak bennünket igazol.


Elhiszem, hogy töröltetnéd, mert nem azt kaptad, amit akartál.

Tuti nem az 5 évvel (!!) ezelőtti pszichomókus volt a kérdésed apropója, hanem a környezetedből valaki rávilágított a beteges gondolkodásmódodra. De ezt nyilván nem fogod kiírni, inkább terelsz és a válaszolók szájába adnál dolgokat, ami tèged erősítene.

Csakhogy átjön a valóság, ha tetszik, ha nem.


Nyugodj meg, a pszichodoki sem azért lesett anno, mert te annyira megfogtad volna (de beteg vagy), hanem elbámulhatott, hogy itt nagyobb a baj, mint gondolta.

De veregesd csak a vállad, hogy mennyire okos vagy.

Ez biztosan a javadra fog válni.


Jó további önámítást kívánok.

2018. máj. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
72%
Lehet h pont a kedves párja világitott rá h lekéne állni az Anyatejről 30 évesen...
2018. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is ez lenne a tippem.

Párokat szokja az ilyen "szoros jó kapcsolat" zavarni leginkább.


Vannak olyan gonoszak köztük, akik még azt is elvárnák, hogy az első számú nő helyét tölthessék be a férjük életében.

😁😁

2018. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
54%
Tudom,én exférjem is Anyatejfogyasztó volt. Vajon miért lett ex férj. Amugy nem bánom,jobb az ilyen tudat alatt ödipuszos ,csecsről sosem leváló pasik nélkül. Pszichiáter is valoszinu rátapintott a lényegre azért volt a nagy támadás, tagadas, menekülés...
2018. máj. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
A gyerekek istenszerűnek látják a szüleiket, és ez így normális. Mindannyian emlékszünk erre, mindent elhiszünk nekik feltétel nélkül, stb. Felnőttként az a normális, hogy ez a kép leomoljon. Ettől még szeretni kell a szülőket, de nem azzal a fajta gyermeki szeretetettel, hanem ahogy egy felnőtt szereti a szüleit. Van néhány ismerősöm, akik a mai napig megmaradtak gyereknek ezen a téren, és iszonyú ártalmas. Mindenben anyuka irányít, nem szakadt el a köldökzsinór, anyuka véleménye szent, hozzá kell igazodni, neki kell megfelelni. Nem a látogatás gyakorisága a fontos, hanem a hozzáállás. Ha még mindig mindenekfeletti istenségnek látjuk őket, az nem jó.
2022. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!