Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azzal mi a baj ha egy gyerekne...

Azzal mi a baj ha egy gyereknek az anyukájával szoros jó kapcsolata van felnőtt korában is? Pszichológusom azon ügyködött évekig hogy szétbarmolja ezt, szerinte nem normális.30f

Figyelt kérdés

Évekig jártam szorongással pszichológushoz, semmi eredménye nem volt. A szorongásom abból fakadt, hogy apám semmibe nézett engem gyerekként, és sokszor megalázott. Ezen csak úgy tudtam túltenni magam, hogy erőt vettem magamon és beálltam olyan szituációkba, amikbe addig nem mertem, vagy amikben szorongtam, lesz ami lesz alapon. A szorongásom megszűnt. Azonban, a pszichológusom egész idő alatt azon ügyködött, hogy anyukámmal a kapcsolatomat tönkretegye. Ezt észrevettem és rá is kérdeztem ezt miért csinálja. Ő szerinte nem normális az, ha egy felnőtt ember heti 2x összefut anyukájával 1-2 órára, megbeszéli vele a dolgait, valamint meghallgatja anyuka gondjait gondolatait is és ő is segít ha tud. Ez heti 2x 1-2 óra, és hétköznaponta munkából felszoktam hívni anyukámat 30 percre beszélgetni. Szoros a kapcsolatunk és jól elvagyunk. De ez a pszichológusnak nem tetszett. Igazából voltak még olyan kirohanásai, a hitbeli meggyőződésemet illetően, amikért elnézést kért és mondta is, hogy neki nem lenne szabad ilyenekbe beleszólnia, szakmailag tilos, ezért bocsi. De visszakanyarodva kérdés adott. Miért baj az ha felnőttként jó a kapcsolatom anyukámmal? Mert tőle erre választ nem kaptam, csak azt hogy nem normális és másmilyen kapcsolat kéne, afféle havonta 1-2x találkozni maximum...


(Ez az eset nem mostanában, hanem 5 évvel ezelött történt, akkor voltam utoljára nála. Állami volt, nem magán)


2018. máj. 6. 20:56
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Nos, leszögezném, hogy semmiféle mentális problémám nincs! Se évtizedes, se pár éves! A szorongásomat végül saját magam oldottam meg, segítség nélkül. A kérdést azért írtam ki, hogy betekinthessek más emberek gondolatvilágába a felvetett kérdéssel kapcsolatban, illetve választ kaphassak arra, hogy mi zajlott le a pszichológusban. A válaszok egy része elkeserítő, igazán "összetartó" család modell van ezen emberek fejében... Valamint sokan a pszichológust istenítik, holott csak egy erős manipulátor, akit megtanítottak, hogyan manipuláljon "észrevétlenűl". Sajnos sokaknál ez be is jön. A legegyszerűbb kérdés mögött is sok-sok összefüggés van, mást akar kideríteni, sosem az érdekli amiről beszélsz, csak beszéltet, hogy a beszélgetésbe bújtatva kiderítse amire kíváncsi, majd ezt felhasználva manipulálhasson úgy, hogy azt hidd, a te akaratod érvényesül, holott az van amit ő akart.


Tapasztaltam. Mondjuk ehez kell egy bizonyos fokú/fajtájú intelligencia is, hogy ezt át tudd látni. Én elhiszem azt is, hogy vannak rendes, segíteni szándékozó pszichoterapeuták, de lássuk be, a legtöbb azért válassza ezt a szakterületet, hogy uralkodhasson, manipulálhasson. Ebben élik ki magukat, így érzik felsőbbrendünek magukat. Amikor én rákérdeztem arra, amit belerejtett a beszélgetésbe, majd megállítottam a beszélgetést és megmondtam neki, hogy nem jó irányba haladunk, illetve terel, na azt az arcot amit kaptam, semmiért nem cserélném el. :D Gyakorlatilag lefagyott, nem tudta mit tegyen.

2018. máj. 8. 11:42
 32/50 anonim ***** válasza:
76%
Ja, jól beégetted, mi? Igazi menőgyerek vagy.
2018. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim válasza:
18%

Hát igen, sok a nyomorult nő, akik úgy gondolkoznak, mint a hozzászólók.

Sokáig tisztelettel gondoltam a nőkre, de az évek és a tapasztalatok megmutatták az igazi oldalukat. (Tisztelet annak az egy-két kivételnek.)

De a többi mind ilyen gerinctelen féreg. :)

2018. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Egyébként a feleségem anyukája minden héten átjön és tudjátok mi van? SZERET engem! Ja, és én is nagyon szeretem őt, mert kedves, segítőkész. Gyakorlatilag mindenben segít nekem, még az építkezésben is segített. Az én gyermekemnek lesznek nagyszülei és nem havonta/kéthavonta 1x látják majd őket. Na bumm, mekkora szar már, hogy amíg én és a kedvesem dolgozunk, addig anyu vagy anyus elhozza a gyereket az oviból, esetleg főz is neki valamit?
2018. máj. 8. 17:04
 35/50 anonim ***** válasza:
86%

És nem is ezzel van a probléma. Nem a jó kapcsolatotokkal van a probléma. Tiszteletre méltó a családi szeretet köztetek.

Rengeteg kérdésre nem válaszoltál, gondolom azért, mert kiderülne, hogy az orvos nem hülye.

Miért maradt benned ez a kérdés ennyi év után is?

Ha annyira jónak érzed az édesanyáddal való kapcsolatodat, akkor mégis miért ugrasz így az ellenkező véleményű emberekre (pl. az orvos)? Ha szerinted veled minden teljesen rendben van ezzel, akkor le se sz.arnád, hogy mit mondanak rá mások, de te még egy kérdést is írtál.

A szorongás, amivel kezelni próbáltak, semmilyen összefüggésben nincs ezzel az egésszel?

Te most tulajdonképpen azért vagy itt, hogy megismerd az emberek véleményét a dologról, vagy azért, hogy mosolygj azon, hogy mennyien szidják "a te családod szétbarmolásán ügyködő pszichológust"?

2018. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a pszichológus nem azért ül ott, hogy a pácienst manipulálja, és uralkodjon rajta, hanem hogy segítse és gyógyítsa. Nincs neked üldözési mániád?
2018. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogyne, Kérdező. 😀😀😀

Nálad minden rendben, minden happy, tökéletes, madárcsicsergés, boldogság, szerelem.


De akkor miért is acsarkodsz itt az 5 évvel ezelőtti pszichoanalitikusod terápiájára és személyére?

Miért akarod nekünk ilyen bőszen megmagyarázni, hogy egy beteges manipulátor volt (a pszichodoki!!! 😂😂), csak mert rá akart vezetni vmre, amit te nem óhajtottál meglátni, elfogadni??


Nekem személy szerint tökmindegy.

Ha te el akarod magaddal hitetni, hogy az a lélekgyógyász, aki a hozzá járó paciense (vmért csak oda mentél, nem?) problémáit meglátva szembesíti azokkal, mindezt azért teszi, mert projektálja a saját gondjait.....hát, ahogy gondolod 😀.


Megint tanultam itt vmt. A pszichodokik teljesen hülyék, de minimum mentális problémáik vannak, mivel megtalálják a páciensek "gyenge pontjait".


De gondolom, másikhoz nem mentél. Nehogy olyan szerencsétlen légy, hogy kifogj még egyet, aki rád vetíti ki a saját gondjait 😜😜.....

2018. máj. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
73%
Kissé paranoid skizofrén kép tükröződik elém,de ne legyen igazam,a gyerekek miatt.
2018. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem reagáltam erre a trollkodásra, de sajnos nekem van életem is, ami fontosabb ennél a sárdobálásnál.


A 37-es válaszolónak üzenem, hogy mielött ilyen jókedvűen elhahotázik, nézze már meg, hogy ki mondta azt, hogy mentálisan betegek a pszichológusok! Ugyanis nem én, hanem egyik kommentelő írta, mellesleg egy részük valóban az, így egyet tudok vele érteni bizonyos szintig.


Utolsó hozzászólónak is üzenem, hogy remélem a vércukor szintemet is ilyen pontosan megtudod mondani látatlanban, interneten keresztül. Ha igen, akkor válthatod is a távgyógyító bácsit a TV-ben!


Nos, csak ennyire volt időm, mivel valakinek dolgoznia is kell! További jó mocskolódást, remélem a való életetben ennél azért jobb és építő jellegűbb dolgokkal töltitek az időtöket!

2018. máj. 9. 09:58
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Bekapcsolt a védekező üzemmód, Kérdező?


Én voltam a 37es, és eszem ágában nem volt trollkodni, nem szoktam olyat, komolyan gondoltam mindent.


De te csak vigasztald meg magad nyugodtan, hogy mindenki, aki érzi az írásaidból, hogy valami nem kerek veled, meg nem bólogat neked bőszen, az trollkodik.

2018. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!