Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként megtiltanád egy 26...

Szülőként megtiltanád egy 26 éves felnőttnek, hogy elkezdjen motorozni?

Figyelt kérdés

Motoros családba születtem, nagybátyámnak is gyerekkora óta mindig volt kisebb-nagyobb gépe, ahogy alakultak a dolgai. Apámnak is 14 éves kortól kezdte, ma 49 éves és aktívan motorozik.

Sokáig nem foglalkoztam járművekkel, autóra is 23 évesen lett papírom egy hirtelen ötlettől vezérelve, tavaly már figyelgettem a motorosokat az utcán, és eldöntöttem hogy én is elkezdem majd, csak hogy miután felhoztam ezt itthon, anyám rávágta hogy fejezzem be, nincs elég baleset minden éven, még én is részese akarok lenni? Mindig a pozitívumokat mondogatja, amiket én is számításba veszek, vannak dolgok amik önhibából adódhatnak, autóval is. A másik a sebesség, ami megint csak egyénfüggő, ki hogy tekeri a gázt.

Apám is csúnyán támad emiatt "Mi a p****nak neked nagy motor, meghalni vele? B-s papír jó robogóra bőven elég az is" Bezzeg amikor ül mögötte valaki, ugyanúgy tempósan megy, leszarja hogy más mit gondol.


Anyagi okok miatt itthon lakom még, mert senkinek nincs egyik napról a másikra, 15-20 milliója ingatlanra, persze van megtakarításom ami le van kötve, de még nem tartok ott pénzt tekintve hogy külön mehessek, más téren nem szólnak bele dolgokba, de erre nagyon harapnak mindketten.


Valóban engedélyt kell kérnem hogy elindulhassak azon a k***a tanfolyamon, vagy fogjam magam iratkozzak be és csináljam? Max lesz belőle cigánykodás egy pár hétig, aztán amikor jön a gép, akkor ismét lesz egy hullám, amit majd megszoknak.


26 évesen másnak már gyerek születik, vagy épp házasságot köt valakivel, ezek sokkal komolyabb dolgok, mégis támogatja őket a szülő, még ha ideje korán is történnek az események.


2018. máj. 18. 14:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ha anyagi okok miatt ottjoin lakik az ember, akkor nem motorra és ahhoz szükséges tanfolyamra szórja el a pénzét, hanem lakásra gyűjt.

Egy felnőttnek nem lehet semmit megtiltani, de simán lehet a lakhatását feltételekhez kötni. Hogy ez helyes e, ag már más kérdés, de joguk van hozza

2018. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

26 évesen másnak már gyerek születik, vagy épp házasságot köt valakivel, - igen, ezek a 26 évesen 95%-ban NEM anyuci nyakára szülnek, hanem már pár éve önállóak!


Amúgy nem tilthatja meg, de nem is köteles elviselni a hóbortodat, hovatovább mondhatja azt is, hogy akkor élheted a saját életedet.


Én sem örülnék, ha a gyerekem motorozna, épp elég mocis hal meg az utakon.

2018. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%
Hát mondjuk elmehetnél albérletbe is akár. Szülöként engem már idegesítene, ha a gyerekem 24 évesen még mindig rajtam élkősködne. A megtakarításodból meg megcsinálod a jogsit, oszt' jónapot. Faternak nagymotorja van és közben nem engedi, hogy megszerezd a jogsit nagymotorra? Szerintem csak nem akarja, hogy elvidd a motorját.
2018. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Első jól írja .. annyit tennék ,hozzá ,hogy csak akkor kezelnek gyerekként (azaz tiltanak meg dolgokat mint pl ezt) ha a viselkedés is arra vall ,hogy még gyerek vagy . Nem azzal van gond ,hogy még otthon élsz hanem azzaln,hogy 26 évesen ezt itt megkérdezed ahelyett ,hogy a sarkadra állnál és felnőttként a saját akaratod érvényesitenéd (azaz elindulnál a tanfolyamon ...)
2018. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
En is nagyon aggodnek szulokent!!!!!!!
2018. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Ha valaki huszonhat évesen nem tud fontossági sorrendet felállítani, és motorra meg ilyenre cseszné el a pénzét mikor lakása sincs, igen, megtiltanám.
2018. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Nos, a szüleid helyében ha elkezdenéd a tanfolyamot és vennél egy motort, simán kitennélek, és mehetnél albérletbe, vagy ahova akarsz! Mondjuk az én apám pont motorbalesetben bénult le, amivel szétcseszte az egész család életét, úgyhogy kissé elfogult vagyok...
2018. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
76%

Én szülő vagyok (apa) a lányom 28 éves. Tavaly vizsgázott korlátlan A jogsira. Én akartam, még 17 éves korában, mikor B-re ment, de akkor még nem akart motorozni ! Természetesen én is motorozok 63 évesen is. Mostmár a lányommal és a párjával együtt,külön-külön géppel.Ha szeretnél motorozni,ne hagyd ki, nagy élmény !

Természetesen megfelelő komolyság és érettség kell hozzá, hogy ne terülj ki az első kanyarban. De ez tanulható és gyakorolható.Mindig figyelni kell a biztonságra ! Veszélyes, persze ! De a motorozáson kívül még számtalan sok minden veszélyes, ha nem ésszel és felelősséggel csinálod ! (hegymászás, síelés, repülés, kajakozás,és a kocsi vezetés is !) Meg kell értetni a szülőkkel, hogy vigyázol magadra és már nem tarthatnak búra alatt örökké ! (természetesen én is aggódom a lányom miatt, főleg mióta vett egy Honda VFR 800-ast !)

Fel kell ehhez nőni !

2018. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
41%
B jogosítvánnyal mehetsz B125-re és akkor már 125ccm-es motorral mehetsz, ami nem túl erős, de nem is egy 50-es.
2018. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, a probléma ott van hogy a kérdező 26 évesen- amiből piszok gyorsan 30 lesz- még mindig a szülei nyakán él, de a lakás harmadrangú számára. Ez az a típus aki azt lesi hogy majd kihal a szülő a lakásból...
2018. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!