Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként megtiltanád egy 26...

Szülőként megtiltanád egy 26 éves felnőttnek, hogy elkezdjen motorozni?

Figyelt kérdés

Motoros családba születtem, nagybátyámnak is gyerekkora óta mindig volt kisebb-nagyobb gépe, ahogy alakultak a dolgai. Apámnak is 14 éves kortól kezdte, ma 49 éves és aktívan motorozik.

Sokáig nem foglalkoztam járművekkel, autóra is 23 évesen lett papírom egy hirtelen ötlettől vezérelve, tavaly már figyelgettem a motorosokat az utcán, és eldöntöttem hogy én is elkezdem majd, csak hogy miután felhoztam ezt itthon, anyám rávágta hogy fejezzem be, nincs elég baleset minden éven, még én is részese akarok lenni? Mindig a pozitívumokat mondogatja, amiket én is számításba veszek, vannak dolgok amik önhibából adódhatnak, autóval is. A másik a sebesség, ami megint csak egyénfüggő, ki hogy tekeri a gázt.

Apám is csúnyán támad emiatt "Mi a p****nak neked nagy motor, meghalni vele? B-s papír jó robogóra bőven elég az is" Bezzeg amikor ül mögötte valaki, ugyanúgy tempósan megy, leszarja hogy más mit gondol.


Anyagi okok miatt itthon lakom még, mert senkinek nincs egyik napról a másikra, 15-20 milliója ingatlanra, persze van megtakarításom ami le van kötve, de még nem tartok ott pénzt tekintve hogy külön mehessek, más téren nem szólnak bele dolgokba, de erre nagyon harapnak mindketten.


Valóban engedélyt kell kérnem hogy elindulhassak azon a k***a tanfolyamon, vagy fogjam magam iratkozzak be és csináljam? Max lesz belőle cigánykodás egy pár hétig, aztán amikor jön a gép, akkor ismét lesz egy hullám, amit majd megszoknak.


26 évesen másnak már gyerek születik, vagy épp házasságot köt valakivel, ezek sokkal komolyabb dolgok, mégis támogatja őket a szülő, még ha ideje korán is történnek az események.


2018. máj. 18. 14:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is jóval előbb volt pénzem motorra, mint házra, mivel sokkal kevesebbe kerül. Sok éve melóztam alulfizetett budapesti programozóként, egész nap ültem, néha túlóra, a fenébe is, egy olcsó kis motorom hadd legyen már, ha már nyaralni sok éve nem voltam (aztán muszáj volt, mert nem bírtam a tanfolyamot kimerülten), házra pedig még vagy 10 évig nem volt reményem...

Igaz, én öregebb voltam és nem otthon laktam, de ha közel kaptam volna munkát, akkor otthon laktam volna.


Mindenesetre a motor nekem nem luxus volt, hanem alapdolog, egy csepp levegő...

De annyira nem olcsó. A motor és a felszerelés még OK, de rendes mennyiséget motorozni évente... De nem bántam meg.

Más csajok sminkre költenek annyit, mint én költöttem motorra.


Ami a kérdést illeti, amint fel lehet a gyereket rakni a motorra, vinném, később, ha elég esze van, vennék neki motort. 26 évesen, ha nem forrófejű, már bármi mehetne (bár akkor már nem szólhatnék bele), csak a man-szigeti versenyt hagyja ki.

Bár én óvatosan, sőt túl óvatosan vezetek, csudába a túlfejlett önvédelmi reflexeimet, sok erkölcsi alapot nem látnék rá, hogy korlátozzam, pláne felnőttként. Szerintem a párom, akinek nagymotora van és hipermiler, ugyanígy gondolja. Fontos a biztonság, én nyilván komplett ruhát, rendes kesztyűt és zárt sisakot adnék a gyerekre és kiselőadást tartanék neki, ha megtudnám, hogy extrém mód túlhajtott, de azért a szabadság ilyen durva korlátozását nem tartom jónak.

2018. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem vita tárgya, hanem tény, hogy a motorosok halnak meg legkönnyebben, főleg a nagymotorosok. Ez van. Az a baj, hogy ha kinyiffansz, azzal elég nagy traumát okoznál az egész családnak, nyilván ezt nem szeretnék, gondolom ezt felfogod.

Egyébként aranyos fiú vagy, 26 évesen még otthon héderezel, éldegélsz szépen anyuciék pénzéből, közben meg így beszélsz róluk a hátuk mögött...

Azért ha a szüleimen élősködnék, nem lenne pofám olyat mondani róluk, hogy cigánykodnak...

Nem kell engedélyt kérned, szépen elköltözöl, megtanulsz külön élni, a saját pénzedből egy albérletben, aztán annyi motort veszel, ahányat akarsz.

Jaaa, hogy nincs saját pénzed? Hát, akkor bizony így jártál...

2018. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Azért a válaszok döbbenetesek.

Látszik milyen emberek vállalnak gyereket Magyarországon.


Élősködőnek nevezik a gyereket,mert otthon lakik,bezzeg ők szocpolra vettek lakást gyerekvállalásból.

2018. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Hogy írjak személyesebb dolgokat is, sose kértek tőlem pénzt, az első fizetésem amikor kaptam a felét oda akartam adni nekik, akkor mosolyogva mondták hogy rakd el magadnak, majd ha szükség lesz pénzre akkor kérnek, ez volt közel 5 éve.

A számokat tekintve, jelenleg 9 millió ft megtakarításom van, ebből egy évet voltam kint is, még pár millió ft kell, de nehezen hiszem hogy egy motor keresztbe húzná a számításom megtakarítás terén, az autó sem létfontosságú, csak így kötetlenebb vagyok vele, villamost és buszt tekintve. De ha úgy van akkor megy az autó, és maradna a két kerék, kocsit akár mikor lehet venni, annyiért amennyiért most eladnám a jelenlegit.

Nyilván nem raknának ki itthonról, a híd alá, ezért örültem volna ha nyugodtan lehet velük beszélni, és nem a hátuk mögött intézni mindent.

2018. máj. 18. 17:42
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A motorozásnak kétféle vonzata vagy. Az egyik anyagi jellegű (a jogosítvány megszerzése és a motor is pénzbe kerül), a másik pszichológiai (aggódnak érted). Én a következőképpen látom a dolgot:

- Az anyagi részében nem várhatsz el segítséget a családodtól, de ha a saját munkáddal ki tudod gazdálkodni az árát (vagyis sem közvetlenül, sem közvetetten nem őket terheled vele), akkor nincs joguk számonkérni rajtad, hogy mire költöd a pénzedet.

- A pszichológiai része bonyolultabb, hiszen (majdnem) minden szülő aggódik a gyerekéért, viszont a gyerek nem a szülő boldogságfelelőse. A saját kockázatodat felmérve jogod van a döntést meghozni, és ők legfeljebb véleményt nyilváníthatnak (egyszer), de az agresszió (akár szóban) és az érzelmi zsarolás nem fér bele. Ezt nyilván nehezebb kezelni, ha velük élsz.

Én 32 évesen, kb. 1000 km-re a szülőktől, anyagilag teljesen függetlenül csináltam motoros jogosítványt, és utólag közöltem velük, mint ahogy a motorvásárlást is. Így viszonylag surlódásmentesen ment a dolog. Mindazoláltal tisztában vagyok vele, hogy kizárólag én vagyok felelős magamért.

2018. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
De undorító szülőnek nevezett valamik vannak itt...
2018. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Csak féltenek, tök oké dolog. Nem tudsz mit csinálni, ők sem tudnak, mert felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz.
2018. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%
Persze a lepontozás az megy. Fáj az igazság mi? Itt mindneki behajtaná a gyerekén a pelenkát is, amint tud, menjen dolgozni, aztán 18 évesen takarodjon otthonról, az se baj, ha szobát bérel 2-3 vadidegen emberrel, de menjen, ha meg otthon marad, akkor kuss a neve, még egy csokit se vegyen magának.
2018. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%
Mit hajtana be a gyerekén? Évek óta eltartják a KERESŐKÉPES, DOLGOZÓ gyereküket, nem vesznek el tőle egy fillért sem hogy annak lakása lehessen, erre a "gyerek" úgy dönt hogy tartsák el a szükségesnél tovább, mert a motor, a tanfolyam, meg a motor fenntartása fontosabb mint a mielőbbi önálló élet. Ha huszonhat évig nem rokkantak bele, mit számít még négy-öt év amit saját magukat megtagadva kell élünk, csak hogy a gyermekük hóbortja teljesüljön?
2018. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
15%

72%,de nagy mártír gondolkodásod van.


Nem kötelező gyereket vállalni!

2018. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!