Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként megtiltanád egy 26...

Szülőként megtiltanád egy 26 éves felnőttnek, hogy elkezdjen motorozni?

Figyelt kérdés

Motoros családba születtem, nagybátyámnak is gyerekkora óta mindig volt kisebb-nagyobb gépe, ahogy alakultak a dolgai. Apámnak is 14 éves kortól kezdte, ma 49 éves és aktívan motorozik.

Sokáig nem foglalkoztam járművekkel, autóra is 23 évesen lett papírom egy hirtelen ötlettől vezérelve, tavaly már figyelgettem a motorosokat az utcán, és eldöntöttem hogy én is elkezdem majd, csak hogy miután felhoztam ezt itthon, anyám rávágta hogy fejezzem be, nincs elég baleset minden éven, még én is részese akarok lenni? Mindig a pozitívumokat mondogatja, amiket én is számításba veszek, vannak dolgok amik önhibából adódhatnak, autóval is. A másik a sebesség, ami megint csak egyénfüggő, ki hogy tekeri a gázt.

Apám is csúnyán támad emiatt "Mi a p****nak neked nagy motor, meghalni vele? B-s papír jó robogóra bőven elég az is" Bezzeg amikor ül mögötte valaki, ugyanúgy tempósan megy, leszarja hogy más mit gondol.


Anyagi okok miatt itthon lakom még, mert senkinek nincs egyik napról a másikra, 15-20 milliója ingatlanra, persze van megtakarításom ami le van kötve, de még nem tartok ott pénzt tekintve hogy külön mehessek, más téren nem szólnak bele dolgokba, de erre nagyon harapnak mindketten.


Valóban engedélyt kell kérnem hogy elindulhassak azon a k***a tanfolyamon, vagy fogjam magam iratkozzak be és csináljam? Max lesz belőle cigánykodás egy pár hétig, aztán amikor jön a gép, akkor ismét lesz egy hullám, amit majd megszoknak.


26 évesen másnak már gyerek születik, vagy épp házasságot köt valakivel, ezek sokkal komolyabb dolgok, mégis támogatja őket a szülő, még ha ideje korán is történnek az események.


2018. máj. 18. 14:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
38%
Még hogy mártír. Csak józan ész. A gyerekvállalás azt jelenti hogy ellátom, amíg önálló életre nem képes, nem azt hogy ellátom, ameddig lusta felnőtt ember létére ellátni magát, mert kényelmesebb kiszolgáltatni magát meg élősködni. Nem kötelező anyuval mosatni a piszkos gatyáit ha a szabályai nem tetszenek, nem kell mártírkodni hogy csúnya gonosz szülők tiltanak esztelen, pazarló dolgokat amíg ők tartanak el.
2018. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

És honnan veszed,hogy a piszkos gatyáit mossa?


De,aki a saját gyerekére élősködőként tekint,az nem értem minek vállalt gyereket.

Pláne,hogy az apja is motorozik,ilyenkor általában a szülők örülni szoktak,hogy van valami közös hobbijuk a gyerekkel.


Amúgy meg nekem nem úgy tűnt,hogy a kérdező szüleit elsősorban az anyagiak zavarják,hanem féltik,ami normális.


De itt egyből megjelennek az olyan típusú szülők,akik már egyből az anyagi oldalát látják a dolognak.

Totál kiforgatják a kérdést.


Amúgy meg tényleg irreálisan magasak az ingatlanok,és az ember nem látja a végét,akkor egész életében vonjon meg magától mindent?Semmi vágya ne legyen,csak kizárólag az,hogy ingatlanja legyen?

Ha ennek a motornak az árát a lakáshoz rakja,akkor sem lesz előrébb.

Tehát nem ezen fog múlni,hogy vesz e a lakást,vagy mikor.

Mert ilyen árak mellett 40 éves koráig otthon kell laknia.Ha nagyon spórol,akkor meg talán 38 évesen elköltözhet:D

2018. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek, hogy nem ad a rezsibe és eltartják?
2018. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy ő maga mondta az egyik kommentjében (amit nyilván nem olvastál el), hogy nem kérnek tőle pénzt.
2018. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!