Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszik/sértődik...

Jogosan haragszik/sértődik meg, vagy túlreagálja fater?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy édesapám világ életében nagy kamugép volt, így viselkedik velem is. Szóban mindent, tettben semmit. Például a legutóbbi eset: meggyőzött, hogy tegyem le a jogsit, mert tavaly nyáron akart venni új autót, és hogy legyen kinek adni a régit. Mondtam, oké, végülis miért ne. Leraktam, aztán ez a kocsi dolog húzódott egyre jobban. Először a születésnapom, aztán a ballagás, aztán érettségi, de még mindig nincs nálam, nem vett még újat. Pár napja azt mondta, hogyha felvesznek arra a karra, amit kinéztem, akkor kivisz Thaiföldre megünnepelni. Mondom apa, ne ígérgessél, mert úgysem tartod be! Erre megsértődik, meg bedurcizik meg mindent csinál, mert hogy őszerinte mindig állja a szavát.

2018. jún. 4. 20:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Hetvegente neha szokott lazitani, illetve heti szintu tippmix 500-1000 forintert meg van, dehat ez meg nem sorolhato a problemas kategoriaba.

Volt mar ilyen eset egyebkent. Haverokkal ledumaltuk, hogy elmegyunk egy meccsre, aztan hoppa, auto nelkul nehez lesz.

2018. jún. 4. 23:14
 22/29 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek nem bizalmatlansaggal szuletik. En sem bizok meg feltetel nelkul senkiben, se vakon.. ugy ahogy anyamekban sem bizhattam. En se vagyok egy erzelgos mint te. Sot... es alapvetoen engem sem hat meg se mas dolog amit tesznek vagy tettek. Egyaltalan nem hianyoznak az eletembol, sot! De azert ezek valamiert kialakultak. Nem olyan egyszeru a keplet mint ahogy kinez.
2018. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%

Busszal is mehettetek volna? :-D

Nekem is hasonló az apám, igérget aztán le szarja na jó amikor fáradt akkor megértem őt, de komoly, lassan már néha idegesít hogy ezt meg azt meg ígéri és még sem segít vagy teljesíti inkább le megy az anyjához és ott robotol pedig szoktam neki segíteni, én csak annyit mondtam neki figyel inkább ne igérj meg semmit vagy csak akkor igérj meg valamit ha jól meg gondoltad és tudsz is benne segíteni, tavaly csináltam a jogsit kérdezem tőle szerinte vezesseke e még pár plusz órát mondja inkább vezessek mondom ok akkor plusz 4 órát vezetek mondom neki csak 3 órát tudom mert nincs több pénzem mondja vegyek ki a spórolt pénzemből mondom ok, erre épp a tegnapi nap kérdeztem rá hogy mikor adja vissza az 5000 Ft majd, inkább hadjuk is, sok dolgot meg igér de nem tartja be én meg be tartom amit igérek, például igérti hogy majd ki megyünk Erdélybe meglátogatni ismerősöket és kirándulni 1 évvel ezelőtt ígérte rá kérdeztem azt mondta hogy majd jövőre mert a nővéreméknek lesz az esküvő, 2 napra se tud, én már úgy vagyok vele hogy ki megyek vonattal örökké nem várhatok rá.

2018. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
300 km-re, (sajnos már 98 éve) “külföldre”, több átszállassal tuti élmény lehet buszozni.
2018. jún. 4. 23:50
 25/29 anonim ***** válasza:
19%
24-es: mi van 98 éve?
2018. jún. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%

Trianon, épp évforduló is volt tegnap. Tudod az, amikor levágták az ország kezét-lábát, kivéreztetés azóta is folyik, és békének nevezték. Településeket vágtak ketté. Egy este lefeküdt egy ember fáradtan aludni Magyarországon és felébredt Romániában.

Kettévágott települések

Néhány esetben az új határok belterületen vágtak szét egyes településeket.

Dél-Komárom és Észak-Komárom

Nagylak

Somoskő

Gyakran fordult elő, hogy egyes külterületi részeket vágott el a központi belterülettől az új országhatár, s az elvágott rész önálló községgé szerveződött.

Néhány példa:

Sátoraljaújhely határából Karlatanya, a mai Újhely

Nagyszalonta határából a mai Újszalonta

Ottlaka határából a mai Pusztaottlaka

Szabadka határából a mai Csikéria, Kelebia és Tompa[45]

Doborgaz, Keszölcés, Süly és Vajka határából a mai Dunasziget

Ennél is gyakrabban fordult elő, hogy egyes elvágott külterületi részeket az új országhatár miatt más településekhez csatoltak.

Példák:

Pomogy határából a ma Sarródhoz tartozó Mekszikópuszta, mai nevén Fertőújlak

Féltorony határából az először Hegyeshalomhoz, majd 1946 óta Várbaloghoz tartozó Albertkázmérpuszta

A Helemba községhez tartozó Helemba-sziget Esztergomhoz került, mert az a Duna sodorvonalától és a hajózási útvonaltól délre fekszik.

A leggyakoribb eset az, amikor nem egy-egy települést vágott ketté a határ, hanem korábban szorosan együtt élő településeket zárt el egymástól.


Szóval jókor jött a probléma, kérdező, vannak nagyobb bánatok, mint hogy nem tudod megbeszélni apáddal a dolgokat. Valószínű a szándék, hogy valamit adjon, erősebb, mint a megvalósításra való lehetősége, ezért ez az ellentmondásos viselkedés. Próbáld őt is megérteni.

2018. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell elhinni, amit mond, ennyi.


Apám is 99%-ban ígérgetett, aztán semmi nem lett belőle. Már nem érdekel, eljöttem 1000km-re, és legalább nem kell arra várnom, hogy pl. meglátogat, mert úgysem látogat meg.

2018. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
0%

Jézusom!

Neked most komolyan ez a legnagyobb problémád, hogy nem kapsz meg egy fránya kocsit? Tényleg ilyen mélyre süllyedtek a mai fiatalok? Menj el és vegyél magadnam. Mások már annak örülnének, ha tellene autóra. Apád meg jól teszi, hogy nem adja neked a régit, mert valószínűleg elsőre elromlana. A mai fiatalok semmit se tisztelnek, gratulálok. Boldog vagy? Elég mélyre süllyedtél az elvárásaidhoz képest? Méghogy jogsi aztán rögtön saját autó...

Téged aztán valaki nagyon elkényeztetett! Menjél és kapálj a szőlőben egy hetet, majd megtudod miért halogatja azt az autót.

2018. jún. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Menj el és vegyél magadnak"

Úgy látom valaki még mindig nem érti a lényeget 28-as. :'D

A probléma nem az hogy nem pottyantanak azonnal mindent az ölébe, mert egyszer biztos venne majd magának is, ha lesz rá elég pénze. A forrása a problémának hogy MEGÍGÉRTÉK neki, nem könyörgött érte, nem elvárta alapból, hanem tettek neki egy ígéretet. Nem olyasmit hogy holnap hozok neked fánkot és elfelejtettem. Hanem úgy egy egész kocsit. :D Aztán jött a pofára ejtés, húzták halasztották. Most meg már Thaiföldi nyaralást ígérnek neki, nem is diploma osztóra, elég ha felveszik a szakra amit kinézett. Úgy gondolom van mit tejbe aprítani ennél a családnál, a "gyerek" feje mégis át van b@ßva, szerintem a nyaralásból se lesz semmi.

2018. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!