Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy èrzem, elhanyagol. Szerint...

Úgy èrzem, elhanyagol. Szerintetek is, vagy csak èn „reagálom túl”?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem hat testvèrem van, abból nègyen idősebbek nálam. A hárok bátyám már elköltözött a felesègèvel/barátnőjèvel, a nővèrem azonban vissza költözött hozzánk.

Ő a szebb, az idősebb, az, akinek mindig igaza van... Sokszor hozzá hasonlítanak, hogy ő milyen jó tanuló volt(mègsem járta ki a gimit...), stb.

Amikor terhes volt(mert persze ő már 16 èvesen terhes volt, azóta három gereke is van, akik mind itt laknak, termèszetesen az elvileg nekem szánt szobában) akkor is csak vele volt foglalkozva, èn konkrètan le voltam szarva.

Mostanában pedig ez mèg jobban így van.

Pl.: csináltunk az iskolában IQ teszteket, amik alapján átlagon felüli az IQ-m, de őt ez nem èrdekelte, mert el volt foglalva a nővèremmel. Vagy pl. pont tegnap szètszakadt a cipőm, ès megkèrtem anyát, hogy menjünk el cipőt venni. Erre a kezembe nyomta a pènzt, hogy vegyem meg egydül, ő fáradt. Èrdekes módon mindig fáradt, ha velem kell boltba menni, de a nővèremmel este tízkor is elmegy. a nővèrem mindig piszkál, hogy felszedtem pár kilót, vagy hogy hülye vagyok, esetleg azzal, hogy macskás öregasszony leszek. Hogyha visszaszólok, akkor anya már üvölti is le a fejem, hogy hagyjam már èlni a nővèrem. Ès mèg azt is hozzátenn, hogy a nővèrem annyi idősen, amennyi èn most vagyok, egy 25 èves pasival járt, èn meg szóba sem állhatok fiúkkal, mert kicsi vagyok. El nem enged a barátaimmal sehova, mert nem mehetek fiúval moziba, mert az randi, ahhoz pedig kicsi vagyok, ès máshova sem mehetek el, mert èpp nincsen kedve elengedni, vagy a nővèrem azt mondja, hogy ne engedjen el. (A fiú osztálytársammal azt terveztük, hogy ősszel együtt nèzzük meg a Harry Potter új rèszèt, de már most leszögezte, hogy az randi, èn meg nem randizhatok)

Máskor meg az a baja, hogy soha nem csinálok semmit, csak olvasok, vagy hallgatom „azt a förtelmet”(ami metál ès rock, de fülessel hallgatom)

Mit csináljak? Szerintetek is jobban szereti a nővèremet? Szerintetek mièrt? Mindig a nővèrem Problèmaí a lèmyegesek, az enyèmek „nem is problèmák„...



#elhanyagolás #anya-lánya kapcsolat #a nővèremet jobban szereti
2018. jún. 8. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%
Látom ugyanez a kérdés a " nővér" szemszögéből törölve lett...
2018. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

nagyon sajnállak


kérlek próbálj meg erős maradni,mert az ilyen fiatalkor könnyen önértékelési problémákat okoz,amiket egy életen át nem fogsz tudni levetkőzni magadról és nagy eséllyel lehetsz depressziós..nagyon sajnálom,hogy ilyen a családod,remélem minél előbb a saját lábadra tudsz állni,addig pedig tarts ki!

2018. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Aki átlagon felüli IQ-val rendelkezik, az nem így ír. Hacsak nem úgy érted, hogy 100-105 pont. Mert technikailag az is átlagon felüli, de nem annyira, hogy dicsekedni kelljen vele.
2018. jún. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egy átlagon felüli IQ-val rendelkező gyerek így ír.:)

Ès sajnálom, ha fèlreèrtetted, nem dicsekedni akartam, csak leírtam egy szituációt, az pedig szerintem normális, hogyha egy lány, mikor elmesèli az IQ-tesztek eredmènyeit az anyjának, szeretnè, ha legalább egy „ügyes vagy” kicsússzon az anyja száján.

2018. jún. 10. 09:48
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Wtf... Miért dicsérne meg egy IQ teszt miatt? Nem OKTV-t nyertél a 4. tanult idegen nyelvedből. Ez olyan, hogy suliban nálunk volt pl. testzsírszázalék mérés. Ugyanolyan adat. Akkor meg kellett volna dicsérnie bárkinek is, hogy a jó kategóriába esik a mérés eredménye? Kezd egyre viccesebb lenni ez a sztori. 😅
2018. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A testzsírszázalèk mèrès az más kategória
2018. jún. 10. 09:59
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván más kategória, de ugyanannyi köze van az eredményhez mindkét esetben az általad kifejtett erőfeszítésnek. Magyarul semmi.
2018. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%
Még mindig nem mindegy, hogy mit jelent az átlagon felüli, meg hogy milyen teszttel mérték. A legtöbb hülyeség, talán a mensa van a legközelebb az igazsághoz. Nagyon sok többet mér, nekem volt olyan, amin 140 lett az eredmény, mensán csak 129. Egyébként 120 alatt semmi dicséreteet nem mondanék, a 125 már elég jó. És ez tényleg nem az erőgeszítéseden múlik, csak egy adottság.
2018. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!