Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan a súlyommal...

Apám állandóan a súlyommal "viccelődik", én vagyok a hibás, hogy kiakadtam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vékony, sose voltam az, azt szögezzük le, de próbálok érte tenni. Apám egésznap azt mondogatja, hogy nem szabadna többet ennem, most komolyan megettem ezt is?, vigyázzak nehogy leszakadjon az ágy, úgy nézek ki mint a vízilovak. Ez nem az első alkalom már, évek óta csinálja ezt, de most nagyon elegem lett. Elmondtam anyunak, sírtam, erre még ő van felháborodva, hogy jó, akkor be is fejezi velem innentől. Ez csak szerintem igazságtalan? Hogy én voltam évekig a rossz, a dagadék, és elviseltem, de egyszercsak eltört bennem is valami. Mit csináljak, hogy ne én legyek a szar?
2018. jún. 12. 22:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
59%

Az apád ne viccelődjön, hanem cselekedjen.

Apád helyében azonnal kidobnám otthonról az összes édességet, cukros üdítőt, péksüteményt, stb. és mostantól párolt zöldség lenne sovány csirkehússal, amíg le nem fogysz. Közben pedig minden este futás.

Ennyike. Cselekedni kell, nem dumálni.

2018. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
9%

“Apád helyében azonnal kidobnám otthonról az összes édességet, cukros üdítőt, péksüteményt, stb. és mostantól párolt zöldség lenne sovány csirkehússal, amíg le nem fogysz. Közben pedig minden este futás.“


Ne haragudj, de két kérdésem van.

1 Miért nyámmogjon az egész család minden nap unalmas párolt zöldség-sovány csirke kombót, mikor nekik nincs is szükségük fogyásra? Vagy titokban egyenek a többiek? Vagy ezt hogy?


2 Hogy veszel rá valakit a napi futásra, ha ő nem akarja? Van elhízott családtagom, állandóan alkudozik, aztán ellógja. Egyszerűen aki nem akar megmoccanni, annak te mondhatsz bármit, hívhatod magaddal bárhova, leszarja.


Hidd el, el lehet jutni odáig, hogy már nézni sem bírod, amint őtunyasága megint édes, vagy zsíros vackokat eszik. És akkor szólsz, hogy Szivem, ezt nem kellene. És akkor Szivem megsértődik. Nem lehet egy kövér emberrel mit kezdeni, amíg ő nem akar tenni semmit.

2018. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

Normál testalkatú embereknek se lesz semmi baja a párolt zöldség - sovány csirke kombinációtól.

Ja hogy unalmas? Miért gyárban szalag mellett dolgozni nem unalmas? Vagy villamost vezetni? Dehogynem! Unalmas, de ennyi áldozatot meg kell hozni egy családtagért.

2018. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
19%

Az bunkóság, hogy vízilónak hív, stb.

De abban igaza van, hogy rád szól, ha te magadtól nem tudod, hol a határ. Nyilván nem véletlenül híztál el.

Egyél kevesebbet.

2018. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%
Ez gusztustalan és semmi haszna nincsen, csak ront a helyzeten... Én is kövér kislány voltam, aztán ahogyan cseperedtem egyre vékonyabb lettem és tiniként már inkább csak duci voltam. A suliban csak azok bántottak, akik mindenki mást is bántottak valami ürüggyel vagy éppen azok a tanáraim, akik világ életükben utáltak valami miatt és éppen kapóra jött, hogy akkor emiatt is be lehet szólni...de semmi egyéb hátrányom nem származott a súlyomból vagy a külsőmből, sosem voltam kiközösítve, semmi problémám nem volt a beilleszkedéssel, mindig voltak barátaim, az új ismerősök is mindig tök normálisan álltak hozzám és nem tettek különbséget egy vékony barátnőm és köztem. Én nem éreztem magamat rosszul azért, mert túlsúlyos voltam, mert ugyanúgy mindent meg tudtam élni, voltak barátaim, akikkel rengeteget találkoztunk, volt hobbim, boldog voltam stb. Tök jó gyerekkorom volt, nagyon szerettem. Egyedül abból száramzott hátrányom, hogy egyesek (pl. a már említett tanárok vagy egyes családtagok) bántottak és azt gondolták, hogy ezzel ők jót tesznek, mert ez majd motivál... A nagy &#>-t. Folyon azt kellett hallgatnom, hogy "hogy nézel már ki", "disznó", "viziló", "ne edd meg, mert felpuffadsz mint egy bálna","biztos, hogy kell az még neked", "fogyjál le, hiszen milyen dagadt vagy", "nem kellesz majd senkinek" stb., stb... Elárulom, hogy nem emiatt fogytam le, mert ez nem ösztönöz semmire, csak feszültséget, haragot szít és szépen lassan lelkileg tönkreteszi az embert. Ismétlem, ezt megelőzően semmi problémám nem volt, viszont ennek hatására egyre több... Kb. minden önbizalmamat elvette és nem csak a külsőmmel kapcsolatosan, hogy pl. nem mertem rövid ujjú pólót vagy rövidnadrágot, szoknyát felhúzni, hanem állandóan hosszú, vastag cuccokban jártam vagy pl. nem mertem elmenni fodrászhoz, mert majd biztos az is elmondja, hogy milyen ronda vagyok, hanem minden tekintetben...egy idő után már nem mertem odamenni másokhoz, mert féltem, hogy majd bántanak vagy kiröhögnek, holott sosem volt erre példa, de ugye sokan ezt hangoztatták, hogy mások majd megvetnek, kiröhögnek, bántanak. Akárhol voltam, akármit csináltam, mindig bennem volt az, hogy biztosan rajtam röhögnek, biztosan engem beszélnek ki stb. és azt vártam, hogy majd mikor szólnak be. Nagyon szeretem a hobbimat és szerintem jól is megy, tanulni is szeretek és mindig jó eredményeim is voltak, viszont akkor egyáltalán nem így éreztem.... azt éreztem, hogy egy tehetségtelen senki vagyok és én nem lehetek ügyes, szorgalmas, hiszen mindig azt mondják, hogy aki kövér vagy legalábbis túlsúlyos, az egy lusta, akaratgyenge ember. Így csomó lehetőséget pl. versenyeket kihagytam, mert "úgysem menne", "nem nekem való" vagy a tipikus "én nem oda való vagyok és majd biztosan kinéznek". Egyáltalán nem hittem magamban, mindig alábecsültem a teljesítményemet. Akkor például nem mertem ruhát venni, mert ott is ugyanazt éreztem, hogy majd néznek, hogy "ez a bálna meg mit keres itt", persze ilyen sem történt, de az okosok ezt is elővetítették, hogy ilyen van. Valamint még ennek lett az az eredménye, hogy sokszor inkább nem ettem és ittam egész nap és többször volt, hogy el is ájultam, mert nem mertem mások előtt enni, inni, mert akkor másoknak majd biztosan az lesz a reakciója, hogy "na, ez még most is a pofáját tömi". Még évekkel később is volt hatása mikor már nem voltam kövér, mert előfordult, hogy pl. megettem egy gyrost vagy egy hamburgert és utána órákat zokogtam, mert attól én majd egy hájas disznó leszek, akit mindenki utál stb., illetve állandóan mértem magam és, ha híztam egy kilót, akkor már kész letargiába süllyedtem, bőgtem és a házból sem akartam kilépni napokig. Szóval nem volt könnyű és elsősorban nem a túlsúly miatt, hanem amiatt, hogy sokan ezt nem tudják kezelni... Tudom, hogy hosszú lett, de ezt le szerettem volna írni, mert az én példámon például nem az látszik, hogy ez egy tök jó motivációs eszköz.
2018. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Alain Delon ***** válasza:
86%
Apád egy kretén. Úgy kezel, mint a kocsmacimboráját. A kocsmacimborának mond olyat az ember, hogy olyan dagadt vagy, hogy leszakad alattad a szék stb.
2018. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
96%

Tök mindegy, hogy kövér-e vagy nem, mert ennyi erővel bárkit lehet csúfolni.


"Mi van szemölcsös? Ma nem akadt be semmibe? Veled, X lábú? Csoda, hogy időben idekacsáztál. Hát te kis alkesz nyomi? Ma is borocskázol, nem bírod ki, mi?"


Mi lenne, ha a getziség soha nem lenne jogos?

2018. jún. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
ne érezd rosszul magad, a lényeg, hogy tarts ki az igazad mellett és közöld vele, hogy lehet, hogy kövér vagy de azt valahonnan örökölni is kellett :D ja és a víziló az egyik legveszélyesebb állat, számoljon vele XD
2018. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Emberek, azért nem 100 kiló vagyok(se 90, se 80, 69-70 között ingázom jelenleg), tavaly 15 kilót fogytam, szóval de, igenis van foganatja. És mint mondtam, fogyokúrázok most is, egészségesen étkezem, de nehezen megy a fogyás, havi 1-2 kiló megy csak le.
2018. jún. 13. 16:06
 30/35 A kérdező kommentje:
Akik az átlag felett vannak súlyban, azok csak egésznap gyorskaját zabálhatnak, Colát vedelhetnek, megmozdulni se bírhatnak? Csak megsúgom, ezek sztereotípiák, és igenis van, aki le akar fogyni, és tesz is érte.
2018. jún. 13. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!