Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan a súlyommal...

Apám állandóan a súlyommal "viccelődik", én vagyok a hibás, hogy kiakadtam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vékony, sose voltam az, azt szögezzük le, de próbálok érte tenni. Apám egésznap azt mondogatja, hogy nem szabadna többet ennem, most komolyan megettem ezt is?, vigyázzak nehogy leszakadjon az ágy, úgy nézek ki mint a vízilovak. Ez nem az első alkalom már, évek óta csinálja ezt, de most nagyon elegem lett. Elmondtam anyunak, sírtam, erre még ő van felháborodva, hogy jó, akkor be is fejezi velem innentől. Ez csak szerintem igazságtalan? Hogy én voltam évekig a rossz, a dagadék, és elviseltem, de egyszercsak eltört bennem is valami. Mit csináljak, hogy ne én legyek a szar?
2018. jún. 12. 22:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%

Az előző válaszadóhoz is szólva, az lehet, hogy jót akar, de attól még lelki bántalmazást folytat, és fel sem fogja.


Kérdező, nem, nem vagy hibás, hogy kiakadtál. A létező legrosszabb szülői magatartás a gyereket kigúnyolni, ha valamit nem jól csinál. Remekül lehet vele életre szóló traumát okozni. Szemétség ezt csinálni, és nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy te mikor cikizted bármiért, pedig volna rá ok? (Nem ismerem őt, de biztos van, mert mindenkinek van.)


Neked viszont érdemes lefogynod, nemcsak az apád, hanem az egészséged miatt is.

2018. jún. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%

Probalj nem foglalkozni vele, es esetleg keress szakembert akivel meg tudod ezt beszelni. Ilyen embereken nem lehet valtoztatni, csak tonkre tesznek.


Velem ugyan ezt csinaltak a szuleim. Borzaszto mely nyomokat, seruleseket hagyott bennem.

Kiskorombam vettek minden egeszsegtelen kajat, 14 evesen meg elkezdtek piszkalni, hogy se fium, se barataim nem lesznek... A testveremnek sose mondtak ilyet.

Keptelen voltam barkiben megbizni, mindig azt hittem csak gunyolodni akarnak majd rajtam kesobb...


Mikor lefogytam, meg azzal jottek, hogy vissza ne hizzak, mert elhagy a ferjem stb.

35 eves vagyok, mai napig nincsennek rendes barataim, komplexusaim vannak, pedig mar nincs sulyproblemam.

2018. jún. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

#11


Igy nem lehet segiteni a gyereknek, csak lelki seruleseket okozni.

Nekem is hasonlo problemam volt, #13 vagyok.


Keressen egeszseges etelrecepteket, meg is fozhetik egyutt, kozos sportolas (akar csak egy hetvegi biciklizes vagy neha kis futas), lepje meg egy aerobik dvd-vel stb.


Van egy 3 eves kislanyom, rettegek hogy kover lesz, pedig en sose csinalnam azt, amit a szuleim velem.

Terhessegem ota bujom a mindenfel konyveket, weboldalakat hogy minel egeszsegesebb etelek keruljenek az asztalra. Mikor tornazok neha "beall" hozzam par gyakorlatra magatol...

2018. jún. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha igazán segíteni szeretne az apja,akkor elvinné a kérdezőt sport programokra közösen, vagy csak szimplán biciklizni,sétálni. Főzne/venne valami finom diétás ételt. Lelkiterrorral a fogyás sem megy,sőt! És ezt is nyugodtab megmondhatod neki,ha támogatni akar segítsen ne hátráltasson-sértegessen. Meg amúgy is milyen szülő az,aki így sértegeti a gyerekét. A súlytöbletet szóvá lehet tenni- de azért nem mindegy hogy. Gondolom apuka sem egy testépítő adonisz,hogy ilyen élesen kritizáljon. (Ha az lenne se lenne joga ilyet mondani )
2018. jún. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

Mekkora féreg az a szülő, aki így bánik a gyerekével, az akárhogy is néz ki.

Anyáddal együtt felelősek, ha mindig ilyen voltál. Milyen szülők, akik hagyják elhízni a gyereküket?

Egy tükröt tartasz eléjük, hogy milyen ostobák, mert elhíztál mellettük.

Anyád reakciója is milyen már? Nem főzött, adott egészséges ételeket? Nem vittek orvoshoz? Sportolni? Írtad már kicsi korodtól kövér vagy. Az még az ő felelősségük.

Vagy kövérek ők is és a nyomorukat rajtad verik le?

A kövérséged mostmár a te felelősséged is. Ne csak próbálkozz, hanem tegyél is ellene.

Keress fel orvost, ha ez gyerekkorod óta tart és otthon is ekkora gyökerek.

Vedd komolyan, mert a kövérség betegség, sok-sok járulékos bajjal.

2018. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

És mégis, ki vette azokat a sz@r kajákat amitől elhíztál?

Ki szoktatott ezekre és nem az egészséges ételekre?


A sértegetés meg nem segítség.

2018. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
2%

Ez megy évék ota? Akkor mégis mi az, amit megteszel, hogy évek ota nem sikerült lefogyni...

Lehet apád éppen nyersen adja elöl, de az sem fair, hogy az internet népét ezzel hergeled, hogy aztán kicsi szivednek.jobb legyen, hogy most mindenki.őt szidja...

2018. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
3%
Szóval az okoz lelki sérülést, hogy apa piszkál a súlyoddal. Az, hogy minden ruhában formátlan vagy, hogy a fiúk nem érdeklődnek irántad, hogy minden barátnőd csinosabb nálad, hogy bárhova mész mindig szégyenkezel a kövérséged miatt... ezek nem okznak sérülést, de ha apa megjegyzést tesz arra, hogy a harmadik szelet tortát nyomod be, na attól összeomlasz?
2018. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
6%

" Ez nem az első alkalom már, évek óta csinálja ezt"


Gyanítom, hogy évekkel ezelőtt nem így mondta jóapád, csak azóta sem volt nálad semmi foganatja.

(Természetesen sokkal könnyebb megsértődni, mint lefogyni.)

Mindenesetre láthatóan rajta vagy azon, hogy Magyarország megtartsa az első helyét az országok kövérségi listáján.

[link]

2018. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%

"úgy nézek ki mint a vízilovak"


Ezt határozottan kikérjük magunknak, a vizilovak nevében.

2018. jún. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!