Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti tennétek megjegyzés...

Szülők! Ti tennétek megjegyzést, ha a gyereketeknek komolyabb túlsúllyal rendelkező párja lenne?

Figyelt kérdés

Akár fiú, akár lány.


A komolyabb túlsúly alatt minimum 20-30 kg feleslegre, de leginkább 100+ kilóra gondolok.



2018. jún. 13. 15:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Aki értelmes ember az nem mond ilyet, sógorom anyja ilyen hogy be szól a nővéremnek, mi az úgy látom hogy híztál 20 kg közben meg csak 1 kg hízott, 60 kg amúgy
2018. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan gáz, de hidd el, az sem jobb, hogyha vékony vagy, és akkor TUTI megkapod

- egyél még

- ez kevés lesz, vegyél még egy kanállal

- desszertet is kapsz

- eszel eleget?


És a kínosabb beszólogatások:

- "volt egy anorexiás/bulimiás ismerösöm, aki.." - na, mondjuk itt közöltem az ex anyjával, hogy elmehet a pitsába.

2018. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
96%

160 centisen, 45 kilósan hazavittem az első pasimat, aki 187 centijéhet volt 135 kiló.

Igen, elhízott volt.

Kb ilyen Asterix és Obelix formák voltunk.


Semmi kommentárt nem kaptam otthon, de azt nagyon szar volt látni, hogy a 60 évesen is sportos, fitt apám majdnem nevet, de becsületére válljon, nagyon küzdött ellene.


Szóval, nem tette szóvá, mert nem egy bukó pcs.

Egyedül anyu mondta később, hogy apu eléggé eglepődött a választásomon.

2018. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
61%

Apaként beszélek, és előrevetítem, hogy nagyon jó és közvetlen a kapcsolatom a fiammal.

Ha egy 100 kilós csajt hozna haza, akkor később egy nyugodtabb pillanatban négyszemközt megkérdezném, hogy is alakult ez így. Mivel kíváncsi lennék rá. A lány személyisége-e az oka, vagy ilyen fétise van, esetleg nem talált jobbat. És ő meg is mondaná nekem, és nem venné sértésnek, hogy megkérdeztem. A lánnyal meg természetesen nem éreztetném a dolgot, nem vágnék pofákat vagy ilyesmi. Örülni nyilván annyira nem örülnék neki, de semmi gáz nem lenne miatta. Ennyi.

Ha nem lenne ilyen jó a kapcsolatom vele, vagy sértődős típus lenne a fiam, akkor inkább nem kérdezném meg.

2018. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
18%

25-ös

Itt a lényeg :) Nem talált jobbat?

Valószínű, igen!

2018. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg az én családom megemlítené utólag, hogy azért van az emberen túlsúly, az én dolgom de szerintük le kéne fogynia. Nagymamám 100%, hogy folyamatosan szóba hozná mert ez a vesszőparipája. Rajtam is van túlsúly és én is folyamatosan kapok miatta. Nálunk ez központi kérdés. Nagybátyám fogyott 25 kilót ő most azzal van piszkálva, hogy mennyit öregedett így, nem is áll jól neki.
2018. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
91%

20-30 kilónál (s máskor is) feederkedésről beszélni, normális vagy?


Nekem volt 30 kiló feleslegem, nem ideális, de az annyira még nem vészes, főleg Magyarországon :-/ Attól még túráztam 10 órán át és ha sokat is, de nem rosszul ettem. Eszébe se volt beszólni a párom anyjának, igaz, neki JÓVAL több feleslege van, dohányzik és cukorbeteg is már. Amúgy ő is mozog.


Nyilván látja a gyermek, hogy kivel van, az ő dolga, nem? 100 kiló plusznál már nem tudnék nem beszélni, mert az már extrém durva, de 20-30-nál legfeljebb megpendítem az életmódváltást, már említés szintjén magamról sztorizva, aztán ha tudatlanság miatt nem fogyott, talán rácsap, ha nem, az is az ő dolga.

2018. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
83%
(Egyébként 80 fölött sosem voltam tartósan, de nekem ez volt a kb. 30 kiló.)
2018. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%

Egy percre, mielőtt még megköveztek, hadd válasszam szét az illemet és a gyakorlatiasságot:


Ha a pár férfi tagja az elhízott, akkor a túlsúly miatt lesznek dolgok, amikben a nő kevésbé számíthat rá. Ez a lány édesapjának valószínűleg nem fog tetszeni. Képzeljétek el, ahogy a nő felsétál az újszülött unokával a közös lakásba, és a férfi minden lépcsőfordulóban pihenve követi őket? Mire felér, az asszony már összerakja a kiságyat..... Egy ilyen vő minden após álma :)


És a fordított eset: Ha a lány a kövér. Az elhízott nők felett ott lebeg az Inzulin Rezisztencia nevű démon, ami igencsak lecsökkenti a teherbeesés valószínűségét. A lányok általában nem két méteresek, tehát ha egy átlagos, 165-170 cm körüli lány 100+ kiló, akkor annak nagyon kevés eséllyel lesz gyereke. És anyós elképzeli majd ahogy ott áll az ő egészséges fia, és sosem lesz unoka attól a bálnától, akit párjának választott. Anyósnak nem fog tetszeni.


És akkor innen jön az illem. Természetesen, ha anyós após kulturált, akkor maximum négyszemközt és nagyon tapintatosan kérdezik meg, hogy miért pont azt akit? De ha később sem tekintenek az illetőre jó érzéssel, én akkor sem hibáztatom őket. Bármennyire liberálisak vagyunk, ez nem normális dolog. Viszont a műmosoly mögött sok minden elfér.

2018. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!