Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti tennétek megjegyzés...

Szülők! Ti tennétek megjegyzést, ha a gyereketeknek komolyabb túlsúllyal rendelkező párja lenne?

Figyelt kérdés

Akár fiú, akár lány.


A komolyabb túlsúly alatt minimum 20-30 kg feleslegre, de leginkább 100+ kilóra gondolok.



2018. jún. 13. 15:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%

Azért nincs mindenütt lépcsőforduló... Nálunk a kocsitól pár méter a bejárati ajtó és +30 kilóval is vidoran felmásztam teljesítménytúra vége felé is a hegyre, az nem olyan zavaró túlsúly, hogy lassítsa az embert. Sok vékony fiatal közel se tud annyit menni, mint én tudtam. És ha 1 perccel később ér fel, akkor mi van? És ha asztmás vagy allergiás a parlagfűre?


Gyereket sem akar mindenki, de sokaknál az elég motiváció és lefogynak. Mindenesetre ez az ő dolguk, nem az anyósnak szül az ember.


Nekem egyébként igen fontos az egészség (akkor is az volt, amikor kövér voltam, csak ugye, az iskolák és más helyek sem tanítják meg az embert a helyes táplálkozásra, de nem is lehet, vannak érdekesen működő emberek, akiknek speckóbb diéta kell. de csak elért a megvilágosodás egyszer. sok-sok évvel azután, hogy összejöttem a párommal. aki szintén kövér volt fiatalon, bár a megismerkedésünkkor már nem). Úgyhogy megértem, ha valakinek ez fontos téma. De ez csak egy tényező, nem tudunk rá erősen hatni, nincs nagyon sok közünk hozzá (átvitten azért van, de attól még nem tudunk mit tenni)... Ezért vagyok az elfogadás mellett, de ha nem tudjuk elfogadni, akkor is emberien álljunk hozzá.

2018. jún. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Nyilván ő se vak és ha mégis őt választja, minek áskálódni?
2018. jún. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
#30 Ez mondjuk megint nagyon sztereotíp megközelítés attól, hogy valaki túlsúlyos, még nem feltétlen jelenti azt, hogy teljesen kifullad egy kis lépcsőzéstől, és rengeteg kövér nő is teherbe esik, az inkább a kivétel aki nem tud...
2018. jún. 14. 09:20
 34/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Ez nem olyan dolog, amivel annyira árthat a gyerekemnek, hogy beleszóljak (ellentétben pl. egy agresszív vagy drogos illetővel, amiatt szólnék). Egyébként meg én sosem tartottam a túlsúlyt kinevetendőnek vagy kifejezetten rondának.
2018. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Ó, anyám az eddig kire nem tett megjegyzést, akár a súlya vagy más miatt? :DDD A saját lányának szívja a vérét vagy ezért, vagy amazért, akkor sajnos a pasija(i) se maradnak ki.


Megjegyzem, azért nem egy Sandra Bullock szinten jól karban tartott az "öreglány" , szóval rajta is lenne fogás bőven.

2018. jún. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
32%

A gyerekemnek nem tennék megjegyzést, de másoknak előadnám a sztorit... :D

Nem kell álszentnek lenni, eddig akárhol dolgoztam, mindenütt a kollágák megjegyzésekkel illették a kövéreket a hátuk mögött, pedig nem voltak bunkó emberek. Poén szinten lettek inkább kibeszéve, tehát nem lenézően, csak pl. ilyenek, hogy hú, mennyit ehet az ilyen. :D Én is múltkor megjegyzést tettem a háta mögött egy nagy pacákra, aki ebédszünetben sosem eszik meg többet 3-400 kalóriánál. Holott van rajta 40 kiló plusz minimum. Ez azt jelenti, hogy a szabadidejében min. 3000 kalóriát betol, de inkább 3500-öt. Nem volt rosszindulat a megjegyzésemben, csak annyit mondtam, hogy nem értem miért nem eszik többet az a fickó, hiszen elég aránytalan így az étkezése. Napközben, a 8 óra munka alatt kb. éhezik, majd az egész délutánja az evésről szól majdnem. Ennek mi értelme? Ha ennyit eszik, legalább osztaná el egyenlően az adagokat, és enne meg a munkahelyén is vagy 1000 kalóriát.

A családtagjaim elég nagy mókamesterek. Mindenből és mindenkiből viccet csinálnak. A testvérem első felesége elég nagy seggű volt, keskeny vállú, tehát még jobban érvényesült a nagy hátsó, na, rögtön meg is kapta a csupap.csa nevet, miután be lett mutatva. :D Persze csak a háta mögött használtuk.

2018. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ, milyen a pár anyagi helyzete. Ha szerényebb, akkor szólnék. Nem azért, mert zavar ahogy kinéz. Az anyagiak miatt. A legtöbb kövér ember azért kövér, mert rengeteget eszik. (Persze vannak kivételek.) Hát az mégis mi pénzbe kerül? Kettőjükre kell napi szinten annyit főzni, amennyi normálisan egy öttagú családra elég. Rettentően megterhelő anyagilag. Amikor volt egy túlsúlyos barátom, az örökké csak zabált. Minden pénzem arra ment el, hogy tudjak neki főzni, ha jön. Ugyanis mindig jött enni. Borzalom volt komolyan. Úgyhogy aki normális fizetésből él, az inkább kerülje el a nagyevőket(akár nő, akár férfi), mert az ilyenek kiesznek a vagyonodból. Tudom, hogy nem jó érzés ezt olvasni, de sajnos igaz. A kaja pedig drága. Akinek ez az igen jelentős költség nem jelent megterhelést, annak persze mindegy.
2019. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
57%

Előző, ezért (is) kell külön pénztárcán lenni a gyermekáldásig. Mindenki magának vásárol be, és főz.

Ez az exbarátod is megtehette volna, hogy úgy állít be hozzád, hogy viszi magával azokat a hozzávalókat, amiből kaját főz magának ott nálatok. Vagy ha olyan ételt enne, amit nem kell főzni, azt is vihette volna hozzád, hogy ott megegye. Sajnálatos, hogy ezt nem beszéltétek így meg.

2019. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!