Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti környezetekben is vannak...

A ti környezetekben is vannak mérgező kamaszok, fiatal felnőttek?

Figyelt kérdés

Mifelénk egyre több ilyenről tudok.


Tudjátok, akiknek semmi nem jó, mindenért a szülőt okolják, tönkreteszik a szüleik középkorú éveit az állandó elégedetlenkedésükkel.


2018. jún. 14. 16:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

15-ös, és szerinted a gyereknek az jó, hogy apja nyilván lelépett, az anyja meg azt sem kérdezi meg, "hogy vagy"?, helyette dolgozik látástól vakulásig, hetente tíz percet ha beszélnek.


És legyen hálás, hogy világra szülték, de gyakorlatilag tökegyedül van, mert apuka leszarja, anyuka "munka címén" leszarja.

Kíváncsi vagyok, ez a lány hányszor kapott bármiben is segítséget a szüleitől... gyanítom, szinte soha.


Persze anyuka nem ért el semmit az életben, mártírkodik, de a gyerekét nem nagy ívben letojja, és benyomná a főiskolára, mert Ő úgy akarja, de a lányát soha meg nem kérdezte, "TE mit szeretnél", és "boldog vagy-e".


Hát bocs, itt nem a csaj a hibás.

2018. jún. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
21-es egy mérgező hozzászóló. Már hogy ne lenne hibás, ha henyél, bulizik, NEM TESZI A DOLGÁT nem tanul, fejlődik az egyetemi évek alatt, míg anyja erőn felül dolgozik?? Mi a lószart tudsz te arról hogy nevelte, mit küzdött ezért? miért nem tudja egy FELNŐTT nő megmondani: Anyám, nem akarok egyetemen tanulni, megyek dolgozni. Pont.
2018. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Vannak, de kevesebb, mint mérgező szülő. Az más kérdés, hogy mérgező szülők gyerekeként is lehet viszonylag teljes életet élni és felállni belőle - és egy idő után MINDENT a szülőkre kenni tényleg gáz. Viszont azt is látni kell, hogy egy mérgező szülő olyan károkat tud okozni a gyerekében, amíg annak a világképe, személyisége nem fejlett ki, amit teljesen sosem lehet belőle kiirtani... én vagyok erre az élő példa :D. Nem vagyok egy csődtömeg, de még mindig szorongok miattuk és nehezen építek ki kapcsolatokat.


De pl. olyat ismerek, aki 18+-os, és azért kivágta a toporzékolós díszhisztit a McDonald'sban, mert aznap nem vett neki az anyja McFreeze-t. Na EZ már tényleg szánalmas. Ugyanez az illető idegenekkel szemben azért nem hisztizik, helyette fancsali képzzel duzzog meg érzelmileg zsarol.

2018. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!