Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy nem szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok, 7 éve vagyok együtt a barátnőmmel, nagyon jól kijövünk egymással, csak a szüleimmel nem. 3 éve lakunk együtt, de még nem házasodtunk össze. Amikor ünnep alkalmából vagy más miatt elmegyünk a szüleimhez, mindig azt kérdezik, hogy mikor lesz unokájuk. Ez a legfontosabb kérdésük, és látszólag nagyon várnak valami pozitív választ rá, de mi az élettársammal sohasem szeretnénk gyereket. Egészen jól el vagyunk nélküle is, kettesben tervezzük az életünket. Másrészt nem bírjuk a gyerekeket, nem lenne türelmünk felnevelni, minden, számunkra már egyértelmű és hülye kérdést megválaszolni neki. Tudom, hogy csak így tanul egy kicsi gyerek, de nekünk ehhez nem lenne se kedvünk, se türelmünk. De mindig csak unokát szeretnének, de mi nem. A hugomtól, aki 24, már van 1 unokájuk, lehet ez is "bántja" hogy nem a legidősebbtől van az első, vagy hogy már nekünk kellene hogy legyen. Nem merjük elmondani, hogy mi nem szeretnénk gyereket, mindig azt mondjuk, hogy még nem jött össze....3 éve...nem is tudom miért hiszik még mindig el. Mit tegyek?

2018. jún. 14. 23:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

46 éves jelenleg szingli, gyermektelen pasas vagyok.

Engem is baśźogatnak páran, hogy miért nincs ill mikor lesz gyerek.


Én ilyenkor visszakérdezek: mikor kakáltál utoljára és milyet?

Döbb, hang fennakad, szó megszakad. Majd ezt mondják: fúj de indiszkrét kérdés.

Mire én: bocs, nem én kezdtem.

2018. jún. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%
közöld velük hogy utálod a gyerekeket és ezért nem lesz .
2018. jún. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"Nem merjük elmondani,"


Hol vagy te még a férfitől!

2018. jún. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

A helyetekben én megmondanám nekik az igazat, hogy nem szeretnétek gyereket. Ha mindig az a válaszotok, hogy még nem jött össze, akkor a szülők azt hiszik, hogy akartok gyereket, ezért is hozzák fel a témát.


Ismerős a téma számomra is, mert barátom szülei már tőlünk is jó párszor megkérdezték, hogy mikor lesz már baba úgy, hogy mellékesen kevesebb, mint másfél éve vagyunk csak együtt. Mivel kedvelem őket, nem akartam őket hitegetni, egy az egyben megmondtam, hogy nem szeretnénk gyereket.


28 éves létemre egyáltalán nem érzem, hogy gyereket akarnék. Amikor ezt más kíváncsiskodókkal is közlöm, úgy néznek rám, mintha egy földönkívüli lennék. Mindenkinek maga dönti el, hogy szeretne-e vagy sem és ezt a döntést másoknak is illene elfogadni. Csak a társadalom nyomására fölösleges bevállalni gyereket, hiszen nem más nevelné fel, hanem az én nyakamba szakadna minden gond, rengeteg kiadással jár, se éjjelem, se nappalom nem lenne, a szabadidőmről egy jó darabig lemondhatnék, dolgozni sem tudnék járni miatta sokáig, sehova nem lenne idő eljárni és egyébként sem szeretem a gyerekeket. És önzőség vagy nem, de nem akarok hónapokig szenvedni a terhesség okozta rosszullétekkel és számos más problémával, valamint 15-20 kg-t hízni, aminek egy része lehet, hogy az életben nem menne le rólam.

Nekem ez a véleményem a témáról.

2018. jún. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Én tuti nem hazudoznék, megmondanám, hogy nem akarunk gyereket és a téma lezárva.
2018. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
7%

Meg elegge fiatalok is vagytok. Az hogy soha nem lesz eros kijelentes. A legtobb nonel elobb vagy utobb eljon az amikor megiscsak szeretne hiaba gondolta ezt maskepp.

Persze nem kotelezo, de meg korai kijelenteni hogy biztosan nem akartok sohasem.

Termeszetes hogy akarnak unokat, en is akarnek majd, egyenlore szereljetek le oket hogy meg fiatalnak erzitek magatokat ehhez, egyenlore nem erzitek azt hogy itt lenne az ideje. Pont.

Ezzel felejuk se zartatok le vegervenyesen mert 1. Meg 10 ev alatt is barmi fordulat lehet bennetek, 2. Ha mar most kategorikusan elutasitjatok nyiltan akkor meg azon fognak porogni.

Tehat egyenlore jobb egy semlegesebb valasz. Aztan majd lesz ami lesz.

2018. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

Én nem kamuznám, hogy meddő valamelyikünk, mert mi van ha egyszer besikerül?

Oké, hogy pl abortusz, de lehet, az is kiderül. A ti döntésetek, de én mérgesebb lennék a gyerekemre a hazugság miatt, mint az abortusz miatt.


SZóval markold meg a tökeidet, és állj a szüleid elé, hogy tudatos döntés, és fogadják el, hogy tőletek SOHA nem lesz unokájuk, ne várják! Mert nem akartok gyereket!


Mi tudatosan 1 gyereket terveztünk, 7 éve voltunk együtt, amikor vállaltuk. Hallgattuk eleget a mikor lesz már baba dolgot (tervezetten jött akkor, nem akartunk előbb). Most 5 éves a fiunk, most kezdik elfogadni, hogy nem lesz "tesó". Kellett hozzá pár év...


Szóval ne várd, hogy elsőre megértik, próbálnak majd rábeszélni, de ha látják, hogy felesleges, akkor idővel beletörődnek.

2018. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Megmondod nekik, hogy szálljanak le a csajod vaginájáról meg a te farkadról.


Így, bunkón, legalább annyira tolakodóan, mitn az ő kérdésük.

Ennyi.


Én hasonló esetben a sokadikra visszakérdeztem, jól kinyalták-e éjjel, mert elég frusztráltnak érzem :D

2018. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szüleid helyében én inkább attól lennék kiakadva,hogy a 24 éves húgod már anyuka.


Te is bőven fiatal vagy még ehhez.Nem is értem igazán azokat,akik 20-on évesen egyáltalán ezen gondolkodnak.

Meg a szülőket sem.Hová?Mire?


20-on évesen karriert építeni kellene,meg élni,legalább egy szülőnek erre kellene ösztönözni a gyerekeit.

Ha 30 felett pedig lesz gyereke lesz,ha nem,akkor sincs sok közük hozzá.


Egy korábbi válaszoló írta,hogy nagymama a nem létező "unokának" babaholmit vesz.-Hát az ilyeneknek tuti nincs ki a 4 kerekük,az tuti...


A szüleidnek is talán kellene valami más elfoglaltság,alig repültetek ki,élvezni kellene a független,gyerekmentes középkorúak életét.


Sosem értettem ezeket az unokára vágyó embereket.

Gyerekre vágyhat valaki,akit ő fog felnevelni.

Mások helyett viszont nem lehet szülő.

2018. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Szerintem nincs értelme annak, hogy nem mondjátok el az igazat. Meg kell mondani, hogy nem szeretnétek gyereket. Nem kell kertelni. Ha azt mondjátok, hogy nem sikerül, akkor ez folyamatosan téma lesz.


Amúgy szerintem fiatalok vagytok és még meg fogjátok magatokat gondolni:).

2018. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!