Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy nem szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok, 7 éve vagyok együtt a barátnőmmel, nagyon jól kijövünk egymással, csak a szüleimmel nem. 3 éve lakunk együtt, de még nem házasodtunk össze. Amikor ünnep alkalmából vagy más miatt elmegyünk a szüleimhez, mindig azt kérdezik, hogy mikor lesz unokájuk. Ez a legfontosabb kérdésük, és látszólag nagyon várnak valami pozitív választ rá, de mi az élettársammal sohasem szeretnénk gyereket. Egészen jól el vagyunk nélküle is, kettesben tervezzük az életünket. Másrészt nem bírjuk a gyerekeket, nem lenne türelmünk felnevelni, minden, számunkra már egyértelmű és hülye kérdést megválaszolni neki. Tudom, hogy csak így tanul egy kicsi gyerek, de nekünk ehhez nem lenne se kedvünk, se türelmünk. De mindig csak unokát szeretnének, de mi nem. A hugomtól, aki 24, már van 1 unokájuk, lehet ez is "bántja" hogy nem a legidősebbtől van az első, vagy hogy már nekünk kellene hogy legyen. Nem merjük elmondani, hogy mi nem szeretnénk gyereket, mindig azt mondjuk, hogy még nem jött össze....3 éve...nem is tudom miért hiszik még mindig el. Mit tegyek?

2018. jún. 14. 23:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy először szépen finoman, majd egyre erőteljesebben elkezdenék rá célozgatni, hogy egyáltalán nem bánjuk, hogy nincs gyerek, tulajdonképen nem is akartok egyáltalán.
2018. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűen mondjàtok meg, hogy nem akartok gyereket. Nem értem miért akkora dolog ez. Az én csalàdom simàn elfogadta, hogy mi sem tervezünk gyereket. A tesóm se akar.

Ha tovàbbra is ezzel nyaggatnak, próbàljàtok meg a helyén kezelni a dolgot. Adjatok egyenes vàlaszt. Felnőtt emberek vagytok! A gyerek(nem) vàllalàs a kettőtök magànügye. Semmi közük hozzà! De hazudozni felesleges és gyerekes.

2018. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
12%
Értem hogy nem szeretnétek. De most a saját szüleidnek akik felneveltek (jó, nem tudom milyen körülmények közt) nem érdemlik meg hogy igazat mondj? Sokkal egyszerűbb a sok hazudozás helyett. Bocsi hogy ezt mondom, de fordítva neked nem esne rosszul?
2018. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!