Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem idegesitenek...

Csak engem idegesitenek ennyire a kirakatszülők?

Figyelt kérdés

Nem is értem mit idegesítem magam rajta, de kb azt érzem hogy fele csak azért szül hogy legyen mit mutogatni a facen. Nem elég hogy napi 80 képet rak fel a hasáróp, a gyerek még ki se jött belőlük kb 3 órája (tiszta izés még a baba, szóval alig tiszta) és már a facen látom szerencsétlent... onnantól kezdve óránként jönnek a képek... annyira idegesít, eljátszák a mintha szülőt közbe a 6 éves gyereket minden nap gyors kajákkal tömil(ismerek ilyeneket is)... majd berakják a tv elé őket azt a drága anyuka nyomkodja egész nap a facebookot.... Ez a jövő?

Annyira elmegy a kedvem a gyerekvállalástól...... tudom nemis kellene hogy ez idegesítsen, és próbáltam ellene tenni hisz majdnem fele ismerősöm letöröltem, de akkoris maradtak még ilyenek... titeket is idegesit? Miért csinálják ezt? Közbe a gyerek a házon és az ovin kívül sehol se olt, ja bocs de a gyorskajÁldába meg a kasszás erzsi hakniján... de se egy kirándulás vagy piknik vagy egy séta... őrületes!:-(


27/N



2018. jún. 20. 17:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
28%

Ők jól elvannak, csak ti pörögtök azon, hogy képeket töltenek fel. :) Tipikusan azok a savanyú nyomik, akik bosszúsak ha más megosztja az örömét, mert a saját nyomorúságuk jut róla eszükbe.

Le is törlik az ismerőseik felét, mind a harmincat.

2018. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
20%

Nem idegesítenek, és tudod, miért nem? Mert amíg ők fontos szeletet adnak az életükből arra, hogy félidegenek előtt villogjanak, és lájkokat vadásszanak, addig én tudom, hogy nekem erre sem kedvem, sem időm :)


Mert nem számítanak az idegenek, a kis családom számít, és amikor velük vagyok, eszembe sem jutnak mások. Akinek meg eszébe jut? Nos ... Az az ő bajuk ;)

2018. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos most ezt a korszakot éljük. Nem csak a kisbabákkal, minden mással ezt csinálja a többség.

Menj le pl. egy napra a strandra. Akik rendelnek lángost, pizzát, első körben lefotózzák, kiposztolják, megosztják, hogy hol vannak, és megjelölik, hogy kivel vannak.

Körbefotózzák az egész helyet, a szemetes kukától a döglött vízisiklóig, de nem azért, hogy majd évek múlva legyen mit nézegetni, hanem azért, hogy rögtön megoszthassák fészen, instán, twitteren, akárhol.

Lassan minden elveszíti az értékét, ha nincs közzétéve valamelyik közösségi oldalon és nem látja az a 400-500-600 ember, akikből amúgy kb. 50-et ismersz személyesen, és 10-zel vagy beszélőviszonyban.

Lehet akármilyen cuki a gyerek, lehet akármilyen szép az esküvő, lehet akármilyen kényelmes az új kanapé, ha nem érkezik rá legalább 50 like, 20 dicsérő komment és 3 megosztás, akkor nem tudnak neki örülni.

Konkrétan megfeszülnének és depresszióba zuhannának, ha a mindennapi örömeiket csak egymással élnék meg és nem osztanák meg minden ismerősükkel. Az utca végéig állna a sor a pszichiátria előtt, ha most hirtelen megszűnnének a közösségi oldalak és az emberek nem tudnák kiposztolni a napi ténykedéseiket, olyannyira nem tudnák kezelni a helyzetet.

Ez van, ehhez vannak hozzászokva, a fiatalok ebben nőttek fel, minden barátjuk, minden rokonuk ezt csinálja, így akkor sem tudják elkerülni, ha akarják.

A gyerek téma meg amúgy is kényes, hiszen MINDEN kismama és anyuka azt hiszi, hogy az egész világ kíváncsi a gyerekére, miközben a rokonok kívül kb. senkit nem érdekel. De mivel nekik a sajátjuk a legfontosabb, a legcukibb, ezért MUSZÁJ villogniuk vele, mert ha nem kapnak visszajelzést, hogy igen, tök aranyos, stb, akkor megőrülnek.

Nagyon sokan viszik nagyon erősen túlzásba ezt az online életmódot, akik már napi szinten tényleg mindent kitesznek az első UH képtől a sz**os pelenkán át a meztelenül pancsoló gyerekükig, és soha eszükbe sem jut, hogy azok a képek örökké a neten fognak keringeni és bárki láthatja... csak a lájkok számítanak.

Ahhoz globális szinten kéne megszüntetni az összes közösségi oldalt, hogy ez változzon. Hiába zavar sokakat, hiába kellemetlen, hiába egészségtelen mentálisan, ez van.

Ez most a trend, ez az elfogadott, ez a normális, ehhez vannak szokva, ebben élnek. Nem tudsz többet tenni, mint letörölni azokat, akiknek a posztjai zavarnak, vagy legalábbis beállítani, hogy ne jelenjenek meg nálad a hülyeségei.

2018. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
57%

Nem idegesítenek mert leállítom az ilyenek követését és nem kell látnom a dolgaikat. De én ezt teszem a kutyamamikkal, a virágos képes nénikkel, társfüggő párokkal is.

Minek nézel olyat ami nem tetszik, főleg ha két kattintással ki lehet kerülni?


Hülye szülők meg mindig is voltak, csak nem a face en nyomták a képedbe hanem az évente kétszer megtartott nagycsaládi vacsorán.

2018. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
52%

Van egy rossz hírem:nem nektek mennek ki azok a képek hanem a rokonaiknak és barátaiknak akiket érdekel.Pl a nagyinak aki szereti az unokáját,a hétvégi apának akinek így lehetősége van gyakrabban látni a gyerekét,a keresztszülőnek aki távolabb él.

Egyszerűbb így közölni egyszerre több emberrel a képeket és nem nektek szól,csak azt hiszitek hogy a nagy arcotokon kívül nem létezik a világ és magatokra veszitek.

Tegyetek szívességet és töröljétek ezeket az ismerősöket.Nekik sem kell ennyi nyavalygós bunkó.

2018. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
86%
15, akinek van esze, az létrehoz erre egy csoportot, ha ilyen gyakorisággal akar posztolni a gyerekről vagy egyszerűen címkézi az ismerőseit és "pityuka első bilizését" csak a szűk körrel osztja meg, nem az összes régi osztálytársával, tanárával, munkatársával... stb.
2018. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

14-es, két kérdésem van hozzád, a tizenkettes vagyok.


1. kérdés:

Egészen pontosan mi miatt savanyú és bunkó, akit nem érdekel napi rendszerességgel más gyereke?


2. kérdés:

Ha nem mindenkinek szólnak a gyerekeid képei, ahogy írod, akkor hogyan nem jutott még el hozzád az az információ, hogy ezt meg lehet oldani a facén egy egyszerű beállítással?

2018. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
47%

Mikor a kisfiam megszületett MINDENKIVEL közöltem hogy nem facebook baba, és szigorúan tilos képet kitenni róla a megkérdezésem nélkül. Apa volt az első aki ezt semmibe vete. A többi családtagom is furcsán nézett rám! Aztán megszokták! Ez van! 1 éves múlt, talán 10 kép összesen ha van róla az interneten.

Ja és pucér képet nem csinálhat róla senki! Lett fotózva a kiskádban fürdetéskor, de textilpelussal cenzúráztam!

2018. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

17. Valamit nagyon félre olvastál. A kérdezőnek szólt a kérdésem, hogy miért nem állítja le a szülők követését, vagy azokét akik zavarják. Én nem foglalkozok ilyesmivel. Az idős néni ismerősöm sem követem, mert a nap minden szakát köszönti virágos képpel és ilyen olyan imával, meg megosztja az összes kamu beteg es posztot és lájk, ha minden árva szülőket érdekel dolgot. Továbbra is az ismerősöm, de nem követem mert nehezebbé teszi az olyan dolgok megtalálását amik valójában érdekelnek.


2. Nincs is gyerekem, így nincs kit megosztogatnom, de nem is tenném állandóan. Szerintem nem tartozik mindenkire és értem, hogy a szülő büszke de egyesek túlzásba esnek. Mondjuk kikapcsoltam annak az ismerősömnek is a követését aki minden nap posztol a gyerekéről, ott a meztelen pancsikálós fotóknál mondtam azt, hogy elég. Semmi köze mind az 1000 ismerősének a gyereke nemiszervéhez.

2018. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Èn azon vagyok kiakadva, hogy sok gyökèr szülő maga sèrti a gyereke szemèlyisègi jogait. Okè, tegyen ki èvi 1-2 kèpet mert legyen râ büszke, ok. De hogy napi sok kèp, ès nem biztos hogy felnőve örülni fog a gyerek, hogy minden fingàsa ki volt posztolva. Arról nem is beszèlve, amikor anyuka a kàdban pancsizó ruha nèküli kèpet, meg ilyenkeet tesz ki, mert de cuki... eszembe nem jutna... ès ilyeneknek gyerekük van ... Jèzus... milyen felnőtt lesz belőlük...
2018. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!