Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem idegesitenek...

Csak engem idegesitenek ennyire a kirakatszülők?

Figyelt kérdés

Nem is értem mit idegesítem magam rajta, de kb azt érzem hogy fele csak azért szül hogy legyen mit mutogatni a facen. Nem elég hogy napi 80 képet rak fel a hasáróp, a gyerek még ki se jött belőlük kb 3 órája (tiszta izés még a baba, szóval alig tiszta) és már a facen látom szerencsétlent... onnantól kezdve óránként jönnek a képek... annyira idegesít, eljátszák a mintha szülőt közbe a 6 éves gyereket minden nap gyors kajákkal tömil(ismerek ilyeneket is)... majd berakják a tv elé őket azt a drága anyuka nyomkodja egész nap a facebookot.... Ez a jövő?

Annyira elmegy a kedvem a gyerekvállalástól...... tudom nemis kellene hogy ez idegesítsen, és próbáltam ellene tenni hisz majdnem fele ismerősöm letöröltem, de akkoris maradtak még ilyenek... titeket is idegesit? Miért csinálják ezt? Közbe a gyerek a házon és az ovin kívül sehol se olt, ja bocs de a gyorskajÁldába meg a kasszás erzsi hakniján... de se egy kirándulás vagy piknik vagy egy séta... őrületes!:-(


27/N



2018. jún. 20. 17:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
15-nek, ha elvàlnèk a gyerekem apjàtól, ès úgy lenne lehetősège többet làtni a gyerekèt, hogy lesi az èn facebookom hat nem tudom h körberöhögnèm magam hogy ilyen nyomi szülők vagyunk, vagy inkàbb a Dunâba lőnèm... akkor kell csinàlni csoportot, ahova felveszed keresztszülőt, nagyit, stb ès ott megosztani... jah de az nem jó, mert azt nem làtja boldog boldogtalan, de pontosan arrol szól ami ellen tiltakozol, a mutogatasról
2018. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Húha, nem gondoltam hogy ennyien fogtok írni. Képtelenségnek tartom azt, hogy mindenkinek válaszoljak egyesével. Az hogy írni sem tudok, nem igaz, az viszont az, hogy gyorsan írtam telefonról és nem olvastam vissza, előre is bocsi mindenkinek.


Igaza van mindenkinek aki azt mondja hogy ne kövessem őket, így is lesz. De attól még ezek tények. Kicsit megnyugtat hogy nem egyedül gondolom így, tehát nem vagyok UFO.


Aki azt írta hogy nyomi vagyok, meg 60 ismerősöm van, csak sajnálni tudom:D Gondolom Te is ilyen szülő vagy és magadra ismertél... mellesleg bárcsak 60 ismerősöm lenne, az 1450ből lett 450 de még ez is sok... Szivem szerint tényleg csak azokat hagynám akikkel napi szinten beszélek, de akkor meg minek az egész? :D


Durvábbnál durvább sztorikat írtatok csak pislogok...


Szerintem is az a legnagyobb probléma hogy (nem csak a gyerek téma ) nem fogják fel sokan hogy ha nem törlik le, minden, minden ott marad fent. A mi generációinknahhoz van szokva, hogy csak történetekből ismertük a nagymamát és a papát fiatalként, megkopott fényképekről... pár fiatalkori sztorit hallva( amire emlékeznek)... de ma már olyan világ van hogy a Te leendő ük unokáid simán vissza tudják majd nézni hogy ezen a napon milyen zenét, melltartósképet, akármit posztoltál .... Elfog így veszni a varázsa az egésznek... én mindig kikerekedett szemekkel hallgattam a sztorikat akár magamról is, hogy miket alkottam kiskoromban. Pl megettem a virágföldet stb.. Jókat kuncogunk a mai napig ezeken, de a jövő generációjának ez nemis lesz már érdekes...:-(

2018. jún. 20. 23:29
 23/36 A kérdező kommentje:

14-es Hidd el nem vagyok annyira savanyú mint aminek látszok. Az életemben minden rendben, nem bújom egész nap a facebookot, csak tudod mikor felmegyek körbe nézni és csak ezt látom.... Most komolyan Kit érdekel?

Az eddigi ilyeneket már letöröltem, de az elmúlt 1,5 hétbe kb 7 ismerősöm szült és ez megy... :D Egyszerűen csak próbálom megérteni őket, és felidegesít miért nem veszik észre hogy nem normális amit csinálnak? Egyébként pillanatnyi kiakadás volt, már teljesen le vagyok nyugodva :-)

2018. jún. 20. 23:34
 24/36 anonim ***** válasza:
43%
Az vettem èszre ez a kevèsbè èrtelmesek szokàsa. Akiknek èletműve a gyerek. Akinek van sajàt èlete, sajàt karrierje, az nem csinàlja ezt (van kivètel), mivel nem "csak" anya, hanem nő ès szakember is. Illetve mivel èrtelmes nem teszi ki ennek a gyerekèt.
2018. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
én a BARÁTAIMNAK teszem fel képet ,ugy is van beálitva hogy csak a barátaim látják akik amugy is ismernek ,ő belőlük meg kevés van ,én az ilyen idézetes,és társai oldalt szoktam letiltani hogy ne is lássam .de minimum elrejtem az oldalamrol.
2018. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap töröltem a facebook profilomat. Én megmondom őszintén,ugyan arc és név nélkül, hogy azért tettem, mert már két naponta raktam fel képet az gyerekeimről. Ikrek, sokat vártunk rájuk és a legcsodáltosabbak az életünkben. De rájöttem hogy az ismerőseimnek nem az én gyerekeim a legfantasztikusabbak az életükben, hiába lájkolgatnak és írogatnak, plusz elgondolkoztam mit szólnának a gyerekeim hozzá ha beszélni tudnának. És nem tetszett a dolog. Túlzásba estem (nekem már a két naponta egy fotó is az, de kinek mi) és szerencsére felismertem. A nagy részükkel úgy sem beszélek, ráadásul egy csomóan nem is érdekelnek. Hogy hol nyaralnak, mit esznek stb. De maradjunk a gyerekfotó posztolásánál, hisz erről szólt a kérdés. Mondjuk mázasan eszembe nem jutott volna feltenni őket, meg gyorskajákat se kapnak, 7 hónaposak, szép is lenne. Én csinálom nekik frissen az egészéges ételt minden nap. Nem fittness anyuka vagyok és nem passzolom le őket csak havonta egyszer max kétszer az apukájukra 2-3 órára hogy kicsot kiszakadjak a monotonitásból. Csak a facebookos fotóknál "ismerek magamra". (elég az..)

Ettől ne menjen el a kedved a gyerekvállalástól, nem kell ilyennek lenned mint amilyenekről írsz. Ha te nem leszel ilyen anyuka, ne idegesítsd magad rajtuk, felesleges. :)

2018. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
17-es, elírtam, a 15-öshoz szólt volna a két kérdésem.
2018. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném, hogy a szülők képet tegyenek ki a gyerekükről. A gyerek nem dönthet, hogy meg akarja-e magát osztani, a szülő se tegye.


Oké, hogy ha X kirak magáról részegen egy képet, és a munkáltató meglátja, a saját hibája. De mondjuk Zsuzsikáról minden ismerős látta, ahogy két évesen pucéran meglovagolja a plüss macit, mert anya büszkén megosztotta.

2018. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%

En is hanyok ezektol, es nem savanyu a szolo mert nekem tenyleg boldog csaladi eletem van 2 lassan 3 gyerekkel es pont emiatt nincs szuksegem folyamatos visszaigazolasokra meg onigazolasokra. Jelenleg 1 olyan csalad jut eszembe akik szinten valoban boldogok nem csak a facebookon, es bar ok idonkent megosztanak kepet de nem napi szinten 500at megcsak nem is hetente, sot inkabb par havonta de azokrol az oszinte orom sugarzik nem a muvigyor es eroltetett beallitasok stb.. az o kepeiket szivesen nezem.

De ez az attitud Szerintem szanalmas. Es nem gondolom miert hiszi sok ember hogy mindenki az o gyerekete kivancsi.. a nagyikkal ha mar fent van a facebookon, meg lehet osztani uzenetben is a kepeket. Nem kell nagy nyilvanossag elott minden sz**rt megosztani.

Engem az UH-s fotok is idegesitettek mert 1. Nem tul kreativ , 2. Szornyen elcsepelt. Ha mar mindenkepp tudatni akarja valaki akkor lehetne otletesebb, aranyosabb. En egyiket se tudattam egyszer csak megszulettek. Mindegyik gyerekrol egy kezemen meg tudom szamolni hany fotot tettem ki eddig, boven eleg. Akinek ugy van ugyis latjak oket vagy kuldok tobbet. De minek farasszak masokat?

Es nem, nem azert mert szegyenlem oket vagy ertelmi vagy testi fogyatekosak egyszeruen nem rolam kell szoljon az egesz facebook.

2018. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
35%
Jah egyik baratnom meg egy darab kepet nem tett fel a gyerekeirol. Pedig 3-4 ev alatt megtehette volna barmikor
2018. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!