Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem idegesitenek...

Csak engem idegesitenek ennyire a kirakatszülők?

Figyelt kérdés

Nem is értem mit idegesítem magam rajta, de kb azt érzem hogy fele csak azért szül hogy legyen mit mutogatni a facen. Nem elég hogy napi 80 képet rak fel a hasáróp, a gyerek még ki se jött belőlük kb 3 órája (tiszta izés még a baba, szóval alig tiszta) és már a facen látom szerencsétlent... onnantól kezdve óránként jönnek a képek... annyira idegesít, eljátszák a mintha szülőt közbe a 6 éves gyereket minden nap gyors kajákkal tömil(ismerek ilyeneket is)... majd berakják a tv elé őket azt a drága anyuka nyomkodja egész nap a facebookot.... Ez a jövő?

Annyira elmegy a kedvem a gyerekvállalástól...... tudom nemis kellene hogy ez idegesítsen, és próbáltam ellene tenni hisz majdnem fele ismerősöm letöröltem, de akkoris maradtak még ilyenek... titeket is idegesit? Miért csinálják ezt? Közbe a gyerek a házon és az ovin kívül sehol se olt, ja bocs de a gyorskajÁldába meg a kasszás erzsi hakniján... de se egy kirándulás vagy piknik vagy egy séta... őrületes!:-(


27/N



2018. jún. 20. 17:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
77%

Én csak 17 éves voltam. Anyám azt hiszem, 6 évesen engedett először gép elé, 9 éves koromtól netezhettem szabadon, az első okostelefonomat 12 évesen kaptam meg. Nyilván még nem olyan modell volt, mint a maiak, de értitek, na :)

Eredmény: órákat töltöttünk közösen azzal, hogy tanítgatott olvasni, míg kisebb voltam, napközben is rengeteget olvasott nekem. És most is imádok olvasni.

A technikai alapműveltségem megvan, minden probléma nélkül szinte kizárólag digitálisan intézek ügyet. Szóval szerintem nincs ezzel semmi gond nincs, csak azt nem szabad hagyni, hogy előbb tanuljon meg a gyerek gombokat nyomkodni, mint szóban normálisan kifejezni magát.

Szóval én azt pártolom, hogy az én anyukámnál kicsit azért szabadabban, de fokozatosan vezessük be a kisgyermekeket a technika világába, úgy, hogy abba teljesen csak akkor lép be, mikor teljesen ki tudja fejezni magát. A szülői kontroll pedig csak arra terjed ki, hogy ne kerüljön bajba és ne menjen a kapcsolatai rovására a technika.

Ismerek egy srácot, aki tényleg lenyűgözően ért ezekhez a dolgokhoz, de olyan szinten nem tudja magát kifejezni, hogy az katasztrófa. Alig tud pár értelmes mondatot összerakni.

Pedig oké, hogy fontos ez a része már az életünknek, de komoly munkahelyekre igenis olyan embereket keresnek, akik hatékonyan, akadálymentesen képesek más emberekkel kommunikálni (és akkor következik a nyelvismeret is, igen).

Összefoglalva: értem a gondodat, és egyetértek, hogy kicsit túltolták ezt, de szerintem nem az a gond, hogy mennyire beférkőzött a mindennapjainkba, hanem az, hogy nem tudatosan és fokozatosan vezetjük rá a gyerekeket.

17/F

2018. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 17 éves vagyok.*

Szóval szerintem nincs ezzel semmi gond,*

2018. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Utolsó: Szia,van benne sok igazság amit írsz, és éretten gondolkodsz, ez tetszik, maradj is ilyen:-)

Én sajnos tudok ellenpéldát is, a családomban... 10 éves fiú, alig tud értelmesen beszélni, haza ér a suliból, ledobja a táskát, ül be a gép elé és játszik... Nekem ettől felmegy a pumpám :D mikor nekem volt előszor internetem kb 12-13 lehettem, én is játszottam egy csomó fegyveres játékkal (bátyám van :D) mikor már halálra untam magam, de nem volt létfontosságú, söt inkább azért kötött le mert ez egy külön program volt tesómmal.... De ha pl kérdezek valamit a 10 éves unokaöcsémtől (nem játék közbe) kb válaszra sem méltat, mert untatja a kérdésem... Pedig hidd el, 27 vagyok de még bőven laza és fiatal ... Elszörnyít :/

2018. jún. 23. 08:34
 34/36 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, olyan szó, hogy "elszörnyít" nincsen :)
2018. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Most mar van ;-)
2018. jún. 27. 08:06
 36/36 anonim ***** válasza:

"eljátszák a mintha szülőt közbe a 6 éves gyereket minden nap gyors kajákkal tömil(ismerek ilyeneket is)... majd berakják a tv elé őket azt a drága anyuka nyomkodja egész nap a facebookot.... Ez a jövő?

Annyira elmegy a kedvem a gyerekvállalástól......"


Attól, hogy ők így csinálják, neked még nem muszáj ugyanígy, és akkor a te jövőd nem ilyen lesz. Úgyhogy mások hülyesége ne vegye el a kedved a gyerekvállalástól. :)

2018. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!